Dom z papieru

Carlos María Domínguez literatura piękna 111 str.
La casa de papel

Świat Książki
literatura piękna
literatura argentyńska książki

Kup książkę

Czy można uzależnić się od książek ? Jak się okazuje, po przeczytaniu tej krótkiej powieści, że jest to możliwe.
Autor przedstawił historię mężczyzny, którego życie toczyło się wokół książek. Był od nich uzależniony, można wręcz powiedzieć, że zawładnęły jego życiem, stawiając jej ponad wszystko.
Dominguez bardzo dobrze uchwycił w swoim utworze, do czego może doprowadzić...

Nie jest to opowieść o książkach, tylko o obłędzie - o szale kolekcjonowania i katalogowania. Gdyby obłęd bohatera nie skupił się na książkach, znalazłby ujście w jakiejś innej, pewnie równie cudacznej formie. Mam wątpliwość, czy on te swoje książki w ogóle lubił...

Niezwykle urocza, ale jednocześnie niewypowiedzianie smutna opowieść o miłości do książek..i pasji zmamionej w obsesję. O samotności, ale takiej świadomej bo podporządkowanej obezwładniającej potrzebie powiększania księgozbioru. Mężczyzna zatracony w "papierowym" szaleństwie.

Historia krótka, do przeczytania na raz.Napisana pięknym językiem, pełna zdań-perełek dla...

Bardzo krótka, przyjemnie się czyta, jednak czuję niedosyt - stąd ocena 6/10.

Pamiętam, że w momencie przeczytania nie wywarła na mnie spektakularnego wrażenia jak na innych czytelnikach. Teraz zaledwie po dwóch latach zupełnie nie pamiętam o czym była. To chyba jej najlepsza recenzja. Książka, która bardzo szybko odchodzi w niepamięć.

Książka o książkach. Odpręża.

Urokliwa opowieść o miłości i szaleństwie... do książek. Każdy zapalony czytelnik powinien być zauroczony tą lekko baśniową historią.

To w zasadzie większe opowiadanie niż pełnowymiarowa książka. O przerośniętym zamiłowaniu do książek i o tym, że każda pasja może być niszcząca. Napisane przyzwoicie ale nadmiernie skrótowo, można by z tego zrobić ładny pełen wymiar jeśli by wystarczyło komu talentu. Można.
6/10

Krótki (bo tylko 110 stronicowy) zapis absolutnej miłości do książek i wynikającego z niego szaleństwa. Gorąco polecam wszystkim Książkoholikom :-)

Na półkach: , , , ,

Dobre opowiadanie, wciągające. Ciekawy pomysł z wątkiem o domu zrobionym z książek.

Dyskusje

1 157