Frida Kahlo

2009-01-01
978-83-7623-304-8
Dorota Duszyńska
Frida Kahlo malarstwo

Mniej niż 1 gwiazdkę dać nie mogę, drugą dokładam chyba z litości, bo nawet nie za szatę graficzną. Nie wykluczam, że "Frida Kahlo prywatnie" postawiła poprzeczkę zbyt wysoko, skutkiem czego tę porzuciłam, nie mogłam się zmusić do przebrnięcia przez te sztuczne dialogi. Dla mnie infantylna.

Mię.... nie uwiodła.

Mię.... nie uwiodła.

Jeśli ktoś czytał i zna historie Fridy to jest to małe uzupełnienie ale bez większych ciekawostek i żadnych fajerwerków.
Jestli ktoś nie zna historii Fridy i chciałby poszerzyć swoją wiedzę to zdecydowanie za mało !

Książka jest za to pięknie wydana :) wprowadza w nastrój i pobudza wyobraźnie.

Książka jest za to pięknie wydana :) wprowadza w nastrój i pobudza wyobraźnie.

Na książkę wpadłam przez przypadek. Wzięłam w łapki i stwierdziłam, że ma ciekawą okładkę, więc zajrzę, bo o Kahlo czytać lubię. Choć przeznaczona jest głównie dla młodszych odbiorców i taki też jest przekaz to warto zajrzeć. Świetnie się nadaje dla czytelnika, który w wielkim skrócie chciałby się zapoznać z niezwykłą kobietą i malarką jaką była Frida Kahlo.

Po tą książkę zasięgłam z czystej ciekawości bo wiele osób czytając "Frida Kahlo" wiedząc kto to jest wprost rzucało się na tą pozycję. Zastanawiałam się dlaczego? Po przeczytaniu książki już wiem. Ta postać była naprawdę barwna i silna. Z pewnością jest wiele biografii na Jej temat ta co przeczytałam była dobra chociaż miejscami bardzo skrócona, a te przeskoki czasowe czasem zbyt odległe.
Jak dla mnie to pozycja wystarczająco ale osoby lubujące się w tej kobiecie zapewne chwycą więcej materiałów na Jej temat.

Przeczytałam tę książkę razem z moją 10 - letnią córką, dzięki niej postawiła mi wiele ciekawych pytań. Podoba mi się pomysł popularny w krajach anglosaskich tworzenia biografii ważnych postaci historycznych, dla dzieci i młodzieży. Jest to ciekawe uzupełnienie edukacji.

Książkę czyta się bardzo szybko, momentami miałam wrażenie, że jest napisana jak dla dzieci, ale być może "winna" jest tutaj szata graficzna, duża czcionka, dużo ilustracji. Była niezbędną lekturą do dobrego zrozumienia świetnego filmu z Salmą Hayek. Sama fabuła wciągająca- bo i życie Fridy takie było. Polecam tę książkę każdemu (a zwłaszcza każdej)kto szuka inspiracji!:)

czyta się lekko. Cudowna książka

czyta się lekko. Cudowna książka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa, a przede wszystkim pięknie wydana pozycja o życiu i twórczości Fridy Kahlo. Niezwykle odkrywczych informacji tu nie ma, ale to dobra podstawa do poznania się z tą wielką artystką.

Szybka łatwa i przyjemna biografia, dosyć trudnej dla niektórych postaci, a także nieco kontrowersyjnej. Polecam, fanom artystki, a także ludziom którzy lubią w jakiś sposób sztukę :)

• Frida Kahlo
  • Muzyka/sztuka