Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku

Okładka książki Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku
Francois Boucher Wydawnictwo: Arkady sztuka
sztuka
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
Arkady
2009-01-01
2009-01-01
Piotr Wrzosek
moda ubiory

Jedna z najlepszych pozycji w temacie historii mody. Przepełniona przede wszystkim wiedza, a na drugim miejscu ilustracjami. Większosć tego typu ksiażek przypomina bardziej albumy - tu jest inaczej.

Ponad czasowa, tak o niej myślę, moja pierwsza książka o modzie, wyczytana i wyoglądana tak że grzbiet ledwo to wytrzymuje :)

Ogromne albumowe wydanie historii mody. Jak do tej pory, jest to jedno z lepszych opracowań historycznych, dotyczących tematyki mody. Szczegółowo opisany ubiór, jego powstanie, funkcje oraz ewolucja. Możemy znaleźć tutaj informację na tematu ubioru już od czasów prehistorycznych po XX w. Przygotowanie merytoryczne i wykaz źródeł, jak najbardziej na plus. Liczne ilustracje pomagają w zobrazowaniu sobie danego stroju. Każda epoka, jest podzielona na dany region, czy styl. Mamy tutaj pełną charakterystykę mody, na przestrzeni wieków.

Pięknie wydana. Przejrzysta. Raczej dla początkujących niż dla osób obeznanych z tematem. Polecam!

Uwielbiam historię i powieści historyczne, interesuje mnie wszystko co związane jest z życiem ludzi w dawnych czasach (od życia codziennego do medycyny). Ta książka to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości, daje pełny pogląd na to jak ludzie wyglądali, jak się czesali i jakimi dodatkami uzupełniali stroj. Polecam!

Doskonała, gdy należy sprawdzić poprawność historyczną danej rekonstrukcji stroju.

Idealna książka dla tych, którzy interesują się modą nie tylko współczesną, piękne zdjęcia, szczegółowe opisy, polecam

Jeśli ktoś zamierza pisać pracę naukową na temat historii mody NA ŚWIECIE - to jest to lektura obowiązkowa.

1921

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Pięknie wydana, kompleksowa, przepełniona ilustracjami, szkicami i zdjęciami.
Godna polecenia pozycja nie tylko zagorzałym fanom mody.

Pięknie wydana, kompleksowa, przepełniona ilustracjami, szkicami i zdjęciami.
Godna polecenia pozycja nie tylko zagorzałym fanom mody.

Dodaj cytat z książki Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku