Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku

Francois Boucher
sztuka 480 str.
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
Piotr Wrzosek
Arkady
sztuka
moda ubiory

Historie du costume en occident des origines a nos jours.
Piotr Wrzosek
Arkady
sztuka
moda ubiory

Kup książkę

Ponad czasowa, tak o niej myślę, moja pierwsza książka o modzie, wyczytana i wyoglądana tak że grzbiet ledwo to wytrzymuje :)

Ogromne albumowe wydanie historii mody. Jak do tej pory, jest to jedno z lepszych opracowań historycznych, dotyczących tematyki mody. Szczegółowo opisany ubiór, jego powstanie, funkcje oraz ewolucja. Możemy znaleźć tutaj informację na tematu ubioru już od czasów prehistorycznych po XX w. Przygotowanie merytoryczne i wykaz źródeł, jak najbardziej na plus. Liczne ilustracje pomag...

Pięknie wydana. Przejrzysta. Raczej dla początkujących niż dla osób obeznanych z tematem. Polecam!

1953

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Idealna książka dla tych, którzy interesują się modą nie tylko współczesną, piękne zdjęcia, szczegółowe opisy, polecam

Uwielbiam historię i powieści historyczne, interesuje mnie wszystko co związane jest z życiem ludzi w dawnych czasach (od życia codziennego do medycyny). Ta książka to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości, daje pełny pogląd na to jak ludzie wyglądali, jak się czesali i jakimi dodatkami uzupełniali stroj. Polecam!

Doskonała, gdy należy sprawdzić poprawność historyczną danej rekonstrukcji stroju.

Zaznaczylam jako czytana teraz poniewaz ciagle do niej zagladasm. Fascynujaca ksiazka z pieknymi ilustracjami ktore moglabym ogladac godzinami. I tyle informacji!

Niezwykle starannie wydana.

Dyskusje