Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku

Okładka książki Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku Francois Boucher
Francois Boucher Wydawnictwo: Arkady sztuka
sztuka
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
Arkady
2009-01-01
2009-01-01
Piotr Wrzosek
moda ubiory

Piękna książka. Mam ją już jakiś czas i często po nią sięgam. Jedna z książek, które targałabym ze sobą gdybym mogła zabrać tylko dziesięć najważniejszych. Uwielbiam ją przeglądać, ale można nią też porządnie przyłoić. Jeśli ktoś interesuje się historią codzienności, kultury, malarstwa albo zastanawia się jakie książki spakować na apokalipsę zombi to polecam. Warto mieć taką książkę w domu. Uczy, cieszy i broni.

Jedna z najlepszych pozycji w temacie historii mody. Przepełniona przede wszystkim wiedza, a na drugim miejscu ilustracjami. Większosć tego typu ksiażek przypomina bardziej albumy - tu jest inaczej.

Jeśli ktoś zamierza pisać pracę naukową na temat historii mody NA ŚWIECIE - to jest to lektura obowiązkowa.

Pięknie wydana, kompleksowa, przepełniona ilustracjami, szkicami i zdjęciami.
Godna polecenia pozycja nie tylko zagorzałym fanom mody.

Pięknie wydana, kompleksowa, przepełniona ilustracjami, szkicami i zdjęciami.
Godna polecenia pozycja nie tylko zagorzałym fanom mody.

Ponad czasowa, tak o niej myślę, moja pierwsza książka o modzie, wyczytana i wyoglądana tak że grzbiet ledwo to wytrzymuje :)

Ogromne albumowe wydanie historii mody. Jak do tej pory, jest to jedno z lepszych opracowań historycznych, dotyczących tematyki mody. Szczegółowo opisany ubiór, jego powstanie, funkcje oraz ewolucja. Możemy znaleźć tutaj informację na tematu ubioru już od czasów prehistorycznych po XX w. Przygotowanie merytoryczne i wykaz źródeł, jak najbardziej na plus. Liczne ilustracje pomagają w zobrazowaniu sobie danego stroju. Każda epoka, jest podzielona na dany region, czy styl. Mamy tutaj pełną charakterystykę mody, na przestrzeni wieków.

Pięknie wydana. Przejrzysta. Raczej dla początkujących niż dla osób obeznanych z tematem. Polecam!

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

Idealna książka dla tych, którzy interesują się modą nie tylko współczesną, piękne zdjęcia, szczegółowe opisy, polecam

Uwielbiam historię i powieści historyczne, interesuje mnie wszystko co związane jest z życiem ludzi w dawnych czasach (od życia codziennego do medycyny). Ta książka to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości, daje pełny pogląd na to jak ludzie wyglądali, jak się czesali i jakimi dodatkami uzupełniali stroj. Polecam!

• Moda
  • Sztuka