Paul Ekman Wydawnictwo: Sensus poradniki
Emotions Revealed, Second Edition: Recognizing Faces and Feelings to Improve Communication and Emotional Life
Wojciech Białas
Sensus
poradniki
Wojciech Białas

Okładka książki Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa Paul Ekman, Christopher Hadnagy
6,2
Socjotechnika.... Paul Ekman, Christo...
Okładka książki Natura emocji. Podstawowe zagadnienia Richard J. Davidson, Paul Ekman
6,4
Natura emocji.... Richard J. Davidson...
Okładka książki Świadomość Emocjonalna. Źródło Wewnętrznej Równowagi i Zrozumienia Dalajlama XIV, Paul Ekman, Daniel Goleman
7,2
Świadomość Emo... Dalajlama XIV, Paul...

Wartościowa pozycja, pokazuje, że emocje to uniwersalny język komunikacji niezależny od kultury, np. uśmiech w każdym miejscu na ziemi znaczy to samo. Dlatego warto poznać ten język, bo jest on szczery, prawdziwy i kompletny. Książka miejscami mało przyjemna w odbiorze, czasem ciężka ale tak wysoka ocena ze względu na bardzo dużą przydatność prezentowanego materiału.

Autor...

Książka opisuje 7 uniwersalnych emocji, które pojawiają się każdej kulturze niezależnie od wszystkich różnośći. Ekman (znakomity psycholog) opisuje bardzo ciekawie te emocje, zażyłości oraz przeprowadzone badania, co pozwala czytelnikowi (nie będąc studentem psychologii) na zrozumienie tych siedmiu emocji

Książka bardzo konkretna, autor długoletni badacz emocji przekazuje swoją wiedzę w przystępny sposób. Do audiobooka przydałby się plik pdf z rysunkami, które są omawiane.

Jednego jestem pewien. Audiobook, z którego korzystałem to nie był dobry pomysł bo 1/2- 1/3 książki to odwołania do zamieszczonych w niej ilustracji. Prawdę powiedziawszy to dziwię się wydawcy, że składa taka ofertę Czytelnikowi, a jeśli już, to że wraz ze ścieżka audio nie oferuje plików z ilustracjami jako immanentnej części książki.

Sama pozycja warta przeczytania choć...

Nie urzekła mnie ta książka, moim zdaniem wiedza, którą posiada autor mogła być lepiej przekazana. Czasami czytając bywała nudna, że z trudem powstrzymywałem się by nie zasnąć. Nie odpuściłem sobie, bo najlepiej ocenić po przeczytaniu całości. Myślę, że większość emocji jesteśmy w stanie odczytać, rozszyfrować kto jaką przedstawia minę. Nie potrzebna do tego lektura....

Trochę o tym jak powstają emocje, trochę o ich znaczeniu, o rozpoznawaniu i co może nam dać dostrzeżenie u kogoś danej emocji. Większość osób sięgających po tę książkę pewnie chciałoby po jej przeczytaniu umieć rozpoznać z twarzy rozmówcy kłamstwo czy zainteresowanie. Cóż, nie ma tak łatwo. Jeśli chodzi o kłamstwo to tak jak pisze autor jest to bardzo trudne i raczej nie...

Gorąco polecam zainteresowanych tematem

Kiedy człowiek ma ogromną pasję do tego, czym się zajmuje, od razu przekłada się to na jakość stworzonej przez niego książki. Autor to pełen wrodzonej lub sumiennie wyćwiczonej empatii psycholog, który z długotrwałych obserwacji ludzi starał się przeniknąć w głąb motywacji zachowań wpływających na nerwy biegnące do mięśni twarzy i wysnuł z tych obserwacji wnioski, z jakimi...

Bardzo dobra książka napisana przez rzetelnego naukowca. Nie geniusza, więc tym łatwiej jest zrozumieć to, o czym pisze. Logika, wiedza, badania. Wszystko ładnie przedstawione. No i oczywiście szalenie interesujące.

Są też fragmenty słabsze, zwłaszcza gdy Ekman oddaje się różnym dywagacjom i swoim podejrzeniom, a nie badaniom. Ale to tylko fragmenty.

Myślałem, że książka będzie nie co inna, ale nie jest zła. Ciekawy teścik mamy pod koniec, który sprawdza naszą wiedzę przed i po przeczytaniu tej książki. Autor pokazuje emocje na zdjęciach co ułatwia nam naukę danych zawartych w książce.

Dyskusje

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Audiobooki
  • Audiobook

Paul Ekman Emocje ujawnione. Odkryj, co ludzie chcą przed tobą zataić i dowiedz się czegoś więcej o sobie Zobacz więcej