Biała królowa

Okładka książki Biała królowa Philippa Gregory
Okładka książki Biała królowa
Philippa Gregory Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dynastia Plantagenetów i Tudorów (tom 2) literatura piękna
Dynastia Plantagenetów i Tudorów (tom 2)
The White Queen
Książnica
2010-09-01
2010-09-01
2009-01-01
Urszula Gardner
Tudorowie Elżbieta Woodville Wojna Dwóch Róż

Bardzo dobra rozrywka. Mam teraz ochotę na takie powieści. Można czytać spokojnie jako coś lżejszego.

Ani to beletrystyka, ani literatura faktu. Streszcza jak to drugie, ale edukuje jak to pierwsze. DNF

Jak zwykle, kiedy czytam kolejne pozycje tej autorki czuje się natychmiast jakbym była w filmie! (wręcz) Niesamowicie przedstawione tło historyczne, emocje, standardowo intrygi, oszustwa i gierki. Wzloty i upadki wysoko postawionych osób królestwa. Ehh... nie dziwota, że tyle kręci się filmów na ten temat.

Trochę męcząca. Już się wolniej akcja toczy, więc nie wiem, czy opłaca się czytać tak dużo a zyskiwać tak mało wiedzy

Opowieść o córce Jakobiny Luksemburskiej, Elżbiecie Woodville, żonie Edwarda IV poślubionej w porywie namiętności (miłości?),matce dwóch tajemniczo zaginionych synów, w tym króla Anglii Edwarda V.

Bardzo fajnie się czyta. Konflikt trzech słońc Yorków ukazany jasno i przystępnie. A do tego sugestia, że za zniknięciem dzieci wcale nie stała osoba powszechnie o to podejrzewana, niezwykle interesująca. Pomimo obejrzenia trzech dokumentów produkcji angielskiej, gdzie każdy z historyków prezentuje opinię, że jest tylko jeden oczywisty sprawca winny usunięcia dzieci, prezentowana w książce odmienna wersja Autorki jest dla mnie bardziej wiarygodna. Jest bardziej pragmatyczna, a zarazem ludzka. Dla samego tego wątku warto polecić lekturę tej części. Pani Gregory pisze swoje dzieła starając się wczuć w bohaterów, jest empatyczna i przedstawia alternatywną wersję historii, jednocześnie jak najbardziej popartą faktami. Tego, czy interpretacja tych faktów jest właściwa, niestety nigdy nie będzie nam dane ocenić.

To moje drugie spotkanie z Panią Gregory, na tyle udane, że nadal kontynuuję moje randki z nią, czytając kolejne części 😊

Przeczytałam cały cykl Wojny Kuzynów i nie polecam wszystkich czytać w podobnym czasie. Jedna historia opowiedziana głosem trzech kobiet. Przy tej, ostatniej części byłam już zmęczona tym, że wiem jak to się skończy. Gdyby opowieść Białej Królowej - Elżbiety, była ciekawsza to nie byłoby problemu. Niestety jej osobowość nie wnosi nic nowego do cyklu. Jest pokazana płasko, skupia się na podstawowych emocjach.

Książka bardzo fajna, polecam :)

Książka bardzo fajna, polecam :)

Jedna z moich ulubionych ksiazek, zawsze znajde w niej cos nowego w czym na nowo sie zakocham

Philippa Gregory należy do moich ulubionych autorek,autorka w świetny sposób przedstawia historię niesamowitą,cudowną Króla Edwarda i jego żony Elżbiety.
Ładnie,ciekawie opisana przez autorkę opowieść,treść znakomita,fabuła bardzo dobra,dynamiczne zwroty akcji towarzyszyły mi,gdy czytałam tą powieść historyczną,trzymająca w napięciu.
Zaserwowała mi pisarka ogromne emocje,była tu fikcja literacka przedstawiona w książce.
Dobre wrażenie robi na mnie ta książka,od pierwszych stron zainteresowań byłam tą lekturą,rozrywkę miłą zapewniła mi autorka.
Mistrzynią jest Philippa Gregory pisarka,fantastyczne pióro ma,pięknie pisze.
To była powieść wciągająca,porywająca za serce i doskonała.

Zaserwowała mi pisarka ogromne...

Intrygi, spiski, knucia ...to dwór Tudorów, do którego wprowadza nas autorka. Tu nie ma miejsca na slabości, współczucie. Książka doskonała dla czytelników lubiących mieszankę burzliwego życia dworskiego z prawdziwą historią. Polecam!😉

• Historyczne
  • Powieść historyczna