Córka Kleopatry

Cleopatra’s Daughter
powieść historyczna
Alina Siewior-Kuś
Kleopatra Marek Antoniusz Egipt powieść amerykańska

Arcydzieło,literatury historycznej.Książką obok której nie da się przejść.Obojętnie,jeżeli kochacie Starożytne czasy.Egipt,Rzym .To warto ją przeczytać.
Pyszna powieść .O córce Kleopatry.Razem z bohaterami siedziałewm w teatrze,byłem w Senacie.Poznałem losy ludu i tych arystokratów.
To powieść tak piękna ,że można by ją porównać do wielkich dzieł literatury historycznej.

Poprawna :) duża dawka wiedzy historycznej z domieszką rzymskich intryg - z pewnością przybliży czytelnikowi klimat jednej z najpiękniejszych historii miłosnych wszech czasów.
Duża dawka faktów z domieszką fikcji ubogaca czytelnikowi spotkanie z historią zawartą w książce.
Dość lekko się czyta.
Ogromny plus za zdradzenie tajemnicy stosowania olejku z maruli na twarz, aby...

Michelle Moran to najlepsza pisarka naszych czasów!

2041

Na półkach: , , , , ,

Po lekturze "Zbuntowanej królowej" Autorki napisałam: Biorąc do ręki książkę Michelle Moran jestem przekonana, że spotkam w powieści silne kobiety umiejscowione w ciekawych miejscach na świecie z barwnie opisanym tłem historycznym.
I to się nie zmieniło, ale "Córka Kleopatry" nie trafiła do mnie, wręcz lekko mnie znudziła. Po raz pierwszy nie dokończyłam czytania książki...

To historia Kleopatry Selene i jej brata bliźniaka. Rodzeństwo po najeździe Oktawiana na Aleksandrię zostaje uprowadzone i zmuszone do przeprowadzki do Rzymu. :) Intrygi, subtelne wątki romansowe, lekki styl,łzy i śmiech. Polecam

książka idealna na lato, zwłaszcza na urlop w Rzymie;)

Mniej lub bardziej szczęśliwe losy córki sławnej Kleopatry w Rzymie. Trochę fikcji, trochę historii, ale dobrze się czyta.

Bardzo dobra powieść dobrze opisująca czasy starorzytne Rzymu i Egiptu. Czyta się lekko i przyjemnie

Świetna. Warto przeczytać jeśli ktoś lubi historie miłosne w starożytnym Egipcie.

Związek Kleopatry i Antoniusza to bez wątpienia jedna z najbardziej romantycznych i porywających historii miłosnych świata. Do dzisiaj inspiruje różnego rodzaju twórców. Jednak mnie od dawna nurtowała też myśl, jak wyglądało życie ich dzieci po stracie rodziców i podbiciu Egiptu przez Rzym. Amerykańska pisarka Michelle Moran postanowiła spróbować odpowiedzieć na to pytanie...

Dyskusje

• Historyczne