Córka Kleopatry

2012-05-23
2012-05-23
Alina Siewior-Kuś
Kleopatra Marek Antoniusz Egipt powieść amerykańska

Realia starożytnego Rzymu ukazane w tak ciekawy sposób, ze po skończeniu książki ciągle szukałam w Internecie dodatkowych informacji o postaciach, miejscach, a także o budowlach architektonicznych, które pojawiły się w na kartach. Książka z ciekawą fabułą, zawierająca wiele wiernych historycznie faktów. Polecam dla wszystkich którym są bliskie antyczne klimaty.

Niestety, po wspaniałej Nefertiti autorce jest trudno napisać coś równie dobrego. Zarówno "Heretycka królowa", jak i "Córka Kleopatry", na którą polowałem od dość dawna śmierdzą mi mdłymi romansidłami. Daję 6 za wnikliwe badania i wiedzę na temat tematu ale sama historia nie porywa, zarówno jedna i druga książka mnie znużyły i irytowały, a Nefertiti aż nie mogłem odłożyć tak mnie wciągnęła. Mysley, że dam autorce jeszcze jedną szansę a jeśli znowu powtórzy się to co przytrafiło mi się z tymi dwiema ostatnimi pozycjami, które przeczytałem to już podziękuję na zawsze. Tylko dla wytrwałych, lub miłośników harlequinów.

Bardzo dobra książka, która przenosi nas w czasy starożytnego Rzymu, gdzie dorastają dzieci Kleopatry, wciąż mające nadzieję na powrót to rodzimego Egiptu... Polecam.

Arcydzieło,literatury historycznej.Książką obok której nie da się przejść.Obojętnie,jeżeli kochacie Starożytne czasy.Egipt,Rzym .To warto ją przeczytać.
Pyszna powieść .O córce Kleopatry.Razem z bohaterami siedziałewm w teatrze,byłem w Senacie.Poznałem losy ludu i tych arystokratów.
To powieść tak piękna ,że można by ją porównać do wielkich dzieł literatury historycznej.

Poprawna :) duża dawka wiedzy historycznej z domieszką rzymskich intryg - z pewnością przybliży czytelnikowi klimat jednej z najpiękniejszych historii miłosnych wszech czasów.
Duża dawka faktów z domieszką fikcji ubogaca czytelnikowi spotkanie z historią zawartą w książce.
Dość lekko się czyta.
Ogromny plus za zdradzenie tajemnicy stosowania olejku z maruli na twarz, aby zachować na długo młodość jak przepiękna Kleopatra i jej córka Selene :)

Dość lekko się czyta.

Michelle Moran to najlepsza pisarka naszych czasów!

Michelle Moran to najlepsza pisarka naszych czasów!

2041

Na półkach: , , , , ,

Po lekturze "Zbuntowanej królowej" Autorki napisałam: Biorąc do ręki książkę Michelle Moran jestem przekonana, że spotkam w powieści silne kobiety umiejscowione w ciekawych miejscach na świecie z barwnie opisanym tłem historycznym.
I to się nie zmieniło, ale "Córka Kleopatry" nie trafiła do mnie, wręcz lekko mnie znudziła. Po raz pierwszy nie dokończyłam czytania książki tej Autorki. Mam nadzieję, że to jednorazowa sprawa.

To historia Kleopatry Selene i jej brata bliźniaka. Rodzeństwo po najeździe Oktawiana na Aleksandrię zostaje uprowadzone i zmuszone do przeprowadzki do Rzymu. :) Intrygi, subtelne wątki romansowe, lekki styl,łzy i śmiech. Polecam

książka idealna na lato, zwłaszcza na urlop w Rzymie;)

książka idealna na lato, zwłaszcza na urlop w Rzymie;)

Mniej lub bardziej szczęśliwe losy córki sławnej Kleopatry w Rzymie. Trochę fikcji, trochę historii, ale dobrze się czyta.