Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć J.K. Rowling
Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Ekranizacje: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016) Seria: Fantastyczne zwierzęta literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2002-06-01
2001-06-01
Andrzej Polkowski
Ekranizacje:
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016)

Okładka książki Graficzna Podróż Phillip Butah, Ed Sheeran
Graficzna Podróż Phillip Butah, Ed S...
Okładka książki Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 2 Young Kim, Stephenie Meyer
Zmierzch. Powi... Young Kim, Stepheni...
Okładka książki Księga wiedzy czarodziejskiej. Przewodnik po zaczarowanym świecie Harryego Pottera Elizabeth Kronzek, Allan Zola Kronzek
Księga wiedzy ... Elizabeth Kronzek, ...
Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...

Daję spojrzenie, na kreatury magicznego świata. Napisane jak podręcznik

Daję spojrzenie, na kreatury magicznego świata. Napisane jak podręcznik

Myślę, że jest to pozycja absolutnie obowiązkowa zarówno dla czarodziei jak i mugoli. Przecież każdy chciałby wiedzieć, czy właśnie to co cię ukąsiło, to żadlibąk i masz się czym martwić. Oczywiście, aż tak bardzo nie musisz do swojej głowy wtłaczać zmartwień tym magicznym zwierzęciem, w końcu następstwem ukąszenia jest lewitacja - chyba nie ma na co narzekać? Nie mogę jednak powiedzieć, że spotkanie z każdym z wymienionym w tym poradniku zwierzęciem, będzie równie bezpieczne.

Bardzo dobrym pomysłem dla swoistego leksykonu jest ułożenie wszystkich zwierząt w alfabetycznym porządku.
Druga pozycja wydana w Polsce przez wydawnictwo Media Rodzina w 2002 roku, jest ona większych rozmiarów i przede wszystkim każde zwierzę magiczne opatrzone jest rysunkiem, czasem można nawet stwierdzić, że mocno zarysowanym szkicem. jednak w wydaniu ilustrowanym zwierzęta są przedstawione alfabetycznie, zapewne na rozmieszczenie brytyjskie, chronologia jest zachowana z języka angielskiego. Tekst zarówno w jednej jak i drugiej pozycji jest taki sam. Zatem bardziej zilustrowane wydanie ma za zadanie nasycić człowieka jedynie wizualnie.

Wydanie wcześniejsze, posiada w środku mocno zarysowane ryciny i dla mnie ma to swój własny charakter, jedynie ogromnie szkoda, że nie ma rysunku przy każdym zwierzęciu, sądzę, że to zdecydowanie podniosłoby wartość artystyczną tej książeczki. Właśnie słowo książeczka ma tutaj ogromne zastosowanie - mało stron, mniejszy format i bez żadnych przeszkód można ją połknąć podczas jednego posiedzenia.

Wiadomo, dla każdego miłośnika Harry'ego Pottera, jakiekolwiek nowe wydanie książki, dodatki zaznajamiające czytelnika z większą wiedzą, niż ta zawarta w siedmiu tomach serii, jest swoistym smaczkiem. Do tej serii zawsze będę podchodzić z wielką miłością, chyba nawet bezgraniczną, nie zwracając uwagi na jakiekolwiek mankamenty.

Czy takie dodatki są dla czytelnika jedynie wyciąganiem jego kolejnych pieniędzy z kieszeni? Oczywiście w jakimś stopniu tak, gdyż prawdziwy fan nie odpuści sobie pozycji, która w jakiś sposób przybliża go do świata, który zaszczepił w nim miłość do książek. Nawet jeżeli takie książki miałyby być przeczytane jeden raz i odłożone na półkę. Na półce na pewno nadal będą zacnie wyglądać.

2062

Ani to podręcznik ani broszura. Mam uwagi - ryciny nie są przy każdym okazie i - ojej! - tyle zwierząt pochodzi z WIELKIEJ BRYTANII, a reszta świata to taka trochę uboga w faunę... Meh.

Fajne uzupełnienie do świata Harrego Pottera. Według mnie przydałoby się jednak więcej ilustracji. Miło by było zobaczyć każde zwierzę, a nie je sobie tylko wyobrażać.

Wstęp na 40 stron, reszta to nudne opisy. Kompletnie zbędna książka.

Wstęp na 40 stron, reszta to nudne opisy. Kompletnie zbędna książka.

Spodziewałem się czegoś podobnego do „Quiditch przez wieki” , który mnie nie zachwycił , ale pozytywnie się zaskoczyłem. Książka jest naprawdę rewelacyjna i dla fanów tego świata , a dokładnie magicznych stworzeń pozycja obowiązkowa choć szkoda , że nie przy każdym opisie zwierzęcia jest zdjęcie

Świetny pomysł z charytatywnym wydaniem czarodziejsko-mugolskim z humorem opartym na wszystkich książkach sagi o Harrym Potterze, zarówno ze strony autora (autorki),jak i tłumacza. Niektóre opisy zwierząt były ciekawe, ale moim zdaniem, większość była po prostu nudna, przez co lektura tej króciutkiej książeczki nieznośnie mi się dłużyła.

Jeśli nie jesteś fanem Harry'ego Pottera to nie ma co sięgać po tą książkę.
Według mnie nie było to coś wybitnego (ale sięgając po tą książkę też nie liczyłam na jakieś arcydzieło). Jest to po prostu dosyć ciekawe poszerzenie znanego nam już świata magii, jak i uzupełnienie pewnych jego aspektów.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Jeśli nie jesteś fanem Harry'ego Pottera to nie ma co sięgać po tą książkę.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Jestem szczerze zawiedziona... Z początku zdawało się to ciekawym urozmaiceniem uniwersum, ale ta książka jest tak niedopracowana, że aż szkoda mówić. Jak już zdecydowali się na ilustracje, to powinni dać do każdego stworzenia a nie wyrywkowo, dodatkowo opisy niektórych stworów na niecałe pół strony XDD + to wszystko brzmi jakby ktoś chciał, a nie mógł. W skrócie mega niedopracowana książka.

Po serii thillerów psychologicznych czas na powrót do świata magii ! ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀⠀
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, jest kolejnym uzupełnieniem Harrego Pottera. ⚡️ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀
Książka klasyfikuje wszystkie zwierzęta znane nam z sagi oraz te, których w niej nie było. Według mnie opisy zwierząt są napisane zbyt ogólnikowo. Plusem są z pewnością ilustracje przedstawiające zwierzęta, choć niestety nie każdego.
Wstęp książki to komentarze Newt’a Skamandera dotyczące:⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
—> wyjaśnienia pojęcia „magiczne zwierzę”,
—> krótkiej historii mugolskiej świadomości,
—> ukrycia fantastycznych zwierząt, ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀
—> wyjaśnienia, dlaczego magizologia jest tak ważna. ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
Będąc fanką Harrego Pottera jest to dla mnie najsłabsze z uzupełnień sagi. Chciałabym, aby opisy zawierały jakieś ciekawostki albo, żeby ilustracje były kolorowe. ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀

Książka klasyfikuje wszystkie zwierzęta...

• Harry Potter