Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Fantastyczne zwierzęta literatura młodzieżowa
Fantastic Beasts and Where to Find Them
literatura młodzieżowa
2017-11-07
Andrzej Polkowski
Fantastyczne zwierzęta

Po prostu przewodnik po zwierzętch jednak można dowiedzieć sie czegoś ciekawego.

Kolejny powrót do magicznego świata czarodziejów był dla mnie równie udany, jak przy lekturze Baśni Barda Beedle'a. Trzeba mieć naprawdę niesamowitą wyobraźnię, aby wykreować, nazwać i opisać tyle magicznych zwierząt. Książka przypomina zwyczajne leksykony dotyczące zwierząt- zawiera informacje o ich wyglądzie, diecie, rozmnażaniu i występowaniu w przyrodzie. Co...

Fantastyczny przewodnik na temat fantastycznych zwierząt

Newt Scamander to jeden z najbardziej uznanych i respektowanych magizoologów, który swoimi odkryciami w polu badań nad Magicznymi Stworzeniami, przysłużył się całemu światu czarodziei. Poproszony o zebranie materiałów w książce, napisał encyklopedię o niezwykłych stworzeniach, napotkanych przez niego w trakcie dalekich podróży, która szybko stała się niezbędnikiem nie tylko...

Nie mówię że się rozczarowałem i nie ma też minusów. Po prostu ciekawa książka z naprawdę fantastycznymi zwierzętami i Wstępem, ale opisy zwierząt to opisy jak w każdym słowniku, nie tylko magicznym. Jedna praca i tak całkiem dobrze wykonana i nie będę się za dużo wtrącał.

Spodziewałam się czegoś ambitniejszego, w rodzaju przewodnika po świecie magicznych zwierząt, niestety nie przypomina to w niczym moich wyobrażeń – proste, niespójne ze sobą opisy, czasem ciekawsze, czasem nudniejsze. Piękne ilustracje, ale całość raczej dla młodszych fanów HP.

Książka, a właściwie podręcznik o Fantastycznych zwierzętach to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla fana świata Harry'ego Pottera. Można się z niej dowiedzieć wszystkiego na temat zwierząt z uniwersum (choć nie wszystkich). Książka to typowy podręcznik do nauki dla młodego czarodzieja, ale pełna fascynujących opisów magicznej fauny i flory.

Poradnik dla czarodziejów ze szkoły Hogwart a właściwie podręcznik dla uczniów przedstawiający magiczne stworzenia w świecie HP ciekawa odskocznia od właściwej fabuły.

Nie tego się spodziewałam. To był taki leksykon, słownik fantastycznych zwierząt. Nie za bardzo mi się podobało. Po prostu nie tego się spodziewałam.

NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE MOJEGO ŻYCIA.

Dyskusje

6 448