Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Fantastyczne zwierzęta literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2002-06-01
Data 1. wydania:
2001-06-01
Andrzej Polkowski

Szczerze? Książka bardzo ciekawa. Może być to kontrowersyjna opinia, ale ja od zawsze gdy zaczełam przygodę z uniwersum Harrego Pottera ciekawiłam się różnymi stworzeniami. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Jestem zadowolona i jeśli chcecie czegoś w formie podręcznika dotyczącego magicznych zwierząt to serdecznie polecam.

Bardzo fajna propozycja dla dzieci i młodszych nastolatków, które są już zaznajomione z uniwersum Rowling i marzą o naukach w Hogwarcie. Książka jest napisana jak typowy mini-podręcznik i faktycznie można się poczuć jak student tej elitarnej szkoły dla młodych czarodziejów. Jeśli jednak bierze się za nią osoba dorosła, to jest to całkiem przyjemna propozycja na jeden...

Muszę rozczarować osoby, które chciały przeczytać tą pozycję z nastawieniem na coś rodzaju opowiadania i legend o magicznych zwierzętach. Jest to po prostu encyklopedia magicznych zwierząt z opisem ich podstawowych cech i historii.

Na początku trochę mnie nudziła, ale koniec końców mi się podobała. Kolejna świetna książka z uniwersum Harry'ego Pottera.

Jeżeli przyszłoby mi żyć w świecie Harrego Pottera to moim zawodem byłby magizoolog. Stworzenia żyjące zarówno w magicznym jak i mugolskim świecie są bardzo interesujące. Smoki, trytony, jednorożce i wiele więcej. Czytając coraz to dalsze strony książki poznajemy cały czas nowe fantastyczne zwierzęta. Dowiadujemy się wielu ciekawostek i faktów dotyczących ich życia....

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to encyklopedia magicznych stworzeń, które żyją zarówno w świecie czarodziejów jak i u mugoli. Na początku zawarte jest wprowadzenie wyjaśniające genezę definicji słowa "magiczna istota".
Książka jest napisana tak jakby była autorstwa Newta Scamandera, którego znamy z filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".
Uważam, że...

Chyba mój ulubiony tom. Nie mogę zaprzeczyć, że spis zwierząt ze świata Harry'ego Pottera najbardziej mnie interesował. Świetne rysunki, przypiski dla zmian dla mugolii, notatki od samego Newta.
Ja nie przeczę, wszystkie trzy dodatki miały przepiękne rysunki, ale ten mnie wyjątkowo zachwycił.

Fajny słowniczek. Nic więcej.

Dla wszystkich którzy myślą że to książka która opowiada historię ukazaną potem w filmie : TO NIE TA KSIĄŻKA ! :)
Historię ukazaną w filmie znajdziecie pod tytułem ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć scenariusz oryginalny". Ta książka natomiast jest niczym innym jak encyklopedią fantastycznych zwierząt. Zawiera rysunki i opisy danych zwierząt. Jest to świetny dodatek...

Książka opowiada o magicznych zwierzętach w świecie Harry'ego Pottera i o różnych rzeczach związanych z nimi.

Chociaż uwielbiam Harry'ego Pottera to akurat ta książka trochę mnie nudziła i szła mi strasznie wolno (czytałam ją miesiąc). Wstęp książki bardzo mi się podobał, ale już wszystkie informacje o zwierzętach trochę mnie nudziły. Nie mówię, że ta książka jest zła! Bo...

6 951
    4 401