Spadkobierczyni

Okładka książki Spadkobierczyni
Celia Rees Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Dziecko czarownicy (tom 2) Seria: Magia i Przygoda fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dziecko czarownicy (tom 2)
Magia i Przygoda
Sorceress
Zysk i S-ka
2005-01-01
2005-01-01
Hanna de Broekere

więcej Więcej

1967

Nie zgodzę się z opinią, że to powiesc tylko dla młodzieży. Nawet nie sądzę, że jest dla niej, biorąc pod uwagę drastyczne opisy śmierci i zabijania Indian.
Książka jest wspaniała, magiczna.
Warto poznać okoliczności kolonializmu, zasiedlenia Ameryki Północnej kosztem rdzennych mieszkańców kontynentu.
Polecam.

Czytając tę książkę kompletnie zatracilam poczucie czasu. Niesamowita, magiczna opowieść.

Z książkami Celii Rees jest tak... mam wrażenie że naprawdę tam byłam, pochłania, wzrusza i przenosi nas w tamte okrutne czasy kolonizacji ameryki.

Wspaniała książka. Po pierwszej części trochę się obawiałam, że straci swoją niezwykłość, jednak okazała się być jeszcze lepsza. Przenosi w świat pełen magii, niesamowicie działa na wyobraźnię. :)

Kontynuacja losów Mary oskarżonej o czary, wskutek czego musiała opuścić swą społeczność. Bohaterka prócz kilkunastu szczęśliwych lat w rodzinie ciągle musiała uciekać. Czytamy o życiu Indian - niełatwym - oraz o wojnie między plemionami a także o napływie Białych na ziemie Indian. Pozycja obowiązkowa dla czytelników Dziecka Czarownicy.

Na półkach: , , , , , , ,

Doprawdy wspaniała i cudowna książka!!
Jestem przeszczęśliwa, że odkryłam tę powieść! :D
Historia Mary Oko Wilka naprawdę mnie oczarowała. Była ciekawa, barwna, pełna przygód i choć czasem działy się złe rzeczy, to mnóstwo było też szczęśliwych zdarzeń. Muszę przyznać, że trochę zazdroszczę głównej bohaterce tak niezwykłego życia :). Bardzo polubiłam też Agnes, jej...

Gorsza od swojej poprzedniczki. Nie podobało mi się, że została tam wprowadzona teraźniejszość.

Byłam ciekawa dalszych losów Mary. Książka jest bardzo ciekawa, szczegółowa. Mimo, że nie wierzę w czarownice i niektóre z wydarzeń jakie spotkały główną bohaterką wydają mi się bardzo nieprawdopodobne z chęcią przeczytałam te zawiłe perypetie. Książka ukazuje także doskonały obraz wojny i trudności z nią związanych.

Kontynuacja Dziecka czarownicy. Równie świetna i wciągająca. Obie gorąco polecam.

• Z biblioteki
  • Kiedyś kupię