Szamanizm

religia
837318449X
Mała Biblioteka Religii
religioznawstwo antropologia etnologia szamanizm

Ciekawa pozycja, czasem jednak miałem wrażenie, że jest tu taki nawał informacji że nie sposób tego wszystkiego po przeczytaniu książki zapamiętać. I w istocie tak się stało. Naczytałem się o szamanach syberyjskich, amazońskich, o tym i o owym.. a mam wrażenie, że w głowie zostało ulotne wspomnienie jak po solidnym shroomowym tripie. Czyli sporo się podczas książki działo,...

"Grupa ma wiec swoją "duszę" która powinna znajdować się w stanie równowagi i w sprzężeniu z otaczającą przyrodą. Dbać o nią ma szaman, dostarczając sił życiowych w procesie swoistej "socjoterapii" ". Świetny zestaw przykładów i odniesień do dawnych kultur. Różnice pomiędzy szamanizmem indiańskim a syberyjskim. Polecam.

Treści przekazane w prosty, zrozumiały sposób. Szybko się czyta, bo książka dość interesująca.

• Szamanizm
  • Do zdobycia