Ostatni wiejscy muzykanci : ludzie, obyczaje, muzyka

Andrzej Bieńkowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura faktu
Prószyński i S-ka
Ostatni wiejscy muzykanci
literatura faktu
Ostatni wiejscy muzykanci

Kilka lat temu trafiłem w ninatece na materiały Pana Andrzeja Bieńkowskiego o wiejskich muzykantach i ich muzyce. Oglądnąłem wszystkie filmy z wypiekami a niektóre historie spowodowały wzruszenie. Byłem wtedy pod niesamowitym wrażeniem ilości oraz jakości materiału zebranego przez Pana Andrzeja.
Kilka dni temu dostałem w prezencie książkę i się zakochałem w niej. Choć...

Przełomowe dzieło, dzięki któremu przekonałem się, że wiejska muzyka w Polsce po wojnie nie została w całości zawłaszczona przez oficjalne zespoły pieśni i tańca. Niestety wydawca nie wznawia, autor tez nie, a na rynku wtórnym horrendalne ceny.

• Chcę w prezencie
  • 25 książek na 25-lecie
  • Antykwariat
  • Literatura polska
  • Chcę mieć
  • Chcę - polskie
  • Folklor

Dodaj cytat z książki Ostatni wiejscy muzykanci : ludzie, obyczaje, muzyka