Francis: Felidae II

Okładka książki Francis: Felidae II
Akif Pirinçci Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Felidae (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Felidae (tom 2)
Francis: Felidae II
Świat Książki
1996-01-01
1996-01-01
Ryszard Turczyn
kryminał kot detektyw literatura niemiecka Francis

więcej Więcej

Książka z mojego dzieciństwa, którą dażę ogromnym sentymentem!:)
Co to były za emocje!:D Mocne 8 gwiazdek!

W świecie kotów też dochodzi do zbrodni. Do degeneracji, sadyzmu, oszustwa. Kto czytał pierwszym tom kociego kryminału Felidae, z pewnością doskonale już o tym wie. Zna też Francisa, kota z prowincjonalnego miasteczka o wyraźnej żyłce detektywistycznej. Tym razem czeka go wygnanie.

Wszystko zaczyna się od tego, że otwieracz do puszek o imieniu Gustaw sprowadza sobie do...

Pierwsza część przygód kota detektywa wciągnęła mnie w jego świat. Tym razem tak nie było. O czym świadczy samo to, że czytałam tę książkę na raty. Przygoda pełna utyskiwania.

Część druga przygód „kota – detektywa”. W przeciwieństwie do „Felidae” dużo bardziej udana. Co prawda w dalszym ciągu większość była naciągana i grubymi nićmi szyta, a autor w dalszym ciągu konstruuje kiepskie i przewidywalne kryminały, aczkolwiek „Francis” różni się od swojej poprzedniczki o całe długości. Tym razem książka jest bardziej dopracowana i nie tak absurdalna....

• Przeczytane w 2015
  • 1 regał 4 półka 1 rząd