Osobiste demony

Okładka książki Osobiste demony
Stacia Kane Wydawnictwo: Amber Cykl: Megan Chase (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-08-17
Ewa Spirydowicz
demony potwory Megan Chase

Na półkach: , , , ,

W ramach grzebania w starych książkach, po dekadzie wróciłam do S. Kane. Chciałam przekonać się czy nadal będzie mi się podobała. No i niestety podoba mi się mniej. Dlaczego? Dlatego, że ja stałam się silniejsza i mądrzejsza, a główna bohaterka nie. W sumie, to dobry romans paranormalny. Jest pomysł, jest gorący amant z mroczną duszą, jest niezwykła bohaterka, ale tak jakoś jest, że drugoplanowi bohaterowie Brian i Tera podobają mi się bardziej i mają więcej ikry niż protagonistka. Główny wątek dobrze wymyślony i poprowadzony. Są emocje, pióro lekkie, tylko że Megan jest przede wszystkim dla czytelników kochających mimozy w opałach. Jest tak bardzo egocentryczna, tak bardzo pławi się w swoim nieszczęściu, tak bardzo widzi tylko koniec swego nosa, że człowiek ma ochotę wziąć Dantego dla siebie. Kochasz odrobinę erotyki, kochasz damy w opałach, to ta książka jest dobra dla Ciebie, w innych wypadkach warto, ale trzeba wykazać się cierpliwością wobec Megan.

Na półkach: , , , , ,

Naczytałam się tylu pozytywnych recenzji, że nie zwlekając zabrałam się za tą pozycję. No się dział. Przyznaję, że nie spodziewałam się, że odkryję najbardziej irytującą bohaterkę książkową. Megan Chase to rozpieszczona, irytująca, głupia egocentryczka -mogę tak w kółko. Przez jej przemyślenia/wypowiedzi miałam zamiar porzucić lekturę przynajmniej 3 razy. Stwierdziłam jednak, że aby wystawić tu jakąś negatywną ocenę najpierw muszę przeczytać do końca tę książkę. Nie mam zamiaru sięgać po kontynuację. Można spróbować, choć ja nie polecam :(

Przyjemnie się czytało, nie jest to żadna zachwycająca książka fantasy, ale dobry romans paranormal. Czyta się bardzo szybko, prosty język, nie zbyt zawiła fabuła. Pani doktor trochę irytuje, ale Dante ją dopełnia. Za to troje demonów- ochroniarzy no cóż ja bym takich chciała. Dla kobiet na zrelaksowanie się gorąco polecam.

,,Jej ciało stanęło w ogniu, jakby podpalił ją jednym ruchem..."

Książka ,trafiła w moje ręce przypadkowo okazała się niesamowicie trafnym wyborem. Zakończenie nieprzewidywalne, brak mi słów żeby opisać to jak bardzo przypadła mi do gustu. Fantastyczna

,,Jej ciało stanęło w ogniu, jakby podpalił ją jednym ruchem..."

Osobiste demony to wstęp. Wprowadzenie do historii, przedstawienie bohaterów. Nie powiem, całkiem niezłe, bo polubiłam ich od początku. Myślę, że nie miałam problemów z odróżnieniem kogo autorka chce, aby czytelnik polubił, a kogo znienawidził. Pod tym, względem nie jest to trudna książka do rozszyfrowania. Dante jest taki jakim ja wyobrażam sobie dobrego demona (tak, oksymoron, ale cóż…). Ale w sumie gdyby zastanowić się, to wcale nie musiałby być demonem. Przynajmniej w tej części, równie dobrze z minimalnymi zmianami sprawdziłby się w innej postaci literackiej, niekoniecznie związanej ze światem paranormalnym. W każdym razie, fajny jest. Pociągający i bardzo atrakcyjny, ze sporą umiejętnością przekonywania opornych kobiet do własnego zdania.

Czyta się ją szybko choć jej powieść tamtą druga o nieswiete duchy bardziej misie podobała

Świetny erotyk w ciekawej oprawie fantasy!

Świetny erotyk w ciekawej oprawie fantasy!

Fajna książka fantasy. Lubię w takim stylu odciąć się od rzeczywistości dlatego szybko się ją czytało.

Demony przedstawione inaczej, mogą mieć ludzkie oblicze, honor i potrafią kochać, choć z tym nie afiszują się.
Lekka i krótka historia, niezbyt wyszukana fabuła i akcji skąpo, ale fajnie się czyta.

Na półkach: , , , ,

Jest to moje kolejne spotkanie z tą trylogią, którą swoją drogą uwielbiam.
Została ona wydana u nas w 2010 roku przez Wydawnictwo Amber.
Ciekawie napisana, wciągająca od pierwszych stron, a między Megan i Greysonem aż iskrzy.
Jeśli lubicie książki z takim wątkiem, a dodatkowo macie ochotę przeczytać powieść z demonami, to polecam gorąco.
Zabiję twoje demony - obiecuje doktor Megan Chase w swojej audycji radiowej.
Pacjenci jej wierzą.
Demony też...
Przed Megan otwiera się świat, o którym do tej pory nie miała pojęcia.
Niestety przez swoją audycję stała się celem, na który wszyscy polują.
Tymczasem przystojny Dante uświadamia ją, co się czai poza wzrokiem śmiertelników.

Jest to moje kolejne spotkanie z tą trylogią, którą swoją drogą uwielbiam.
Została ona wydana u nas w 2010 roku przez Wydawnictwo Amber.
Zabiję twoje demony - obiecuje...

Stacia Kane Osobiste demony Zobacz więcej