Zarzewie wojny

Okładka książki Zarzewie wojny David Weber
Okładka książki Zarzewie wojny
David Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Saganami (tom 2) Seria: Science Fiction fantasy, science fiction
Saganami (tom 2)
2009-01-01
Jarosław Kotarski
Honor Harrington Michelle Henke Manticore RMN

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki To End in Fire Eric Flint, David Weber
To End in Fire Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
1633 Eric Flint, David W...

Książka powiela wiele różnych rozdziałów (kropka w kropkę) z poprzednich tomów zarówno z serii głównej jak i królowej niewolników o czym autor wspomina w preambule. Zabieg ten pozawala dobrze określić czas akcji. Fabuła skupia się na polityce, dyplomacji i rozwijaniu intrygi Równania. Biorąc pod uwagę ilość stron, tempo akcji jest ślimacze - nic nie stracilibyśmy czytając streszczenie szczegółowe, jeśli takowe byłoby dostępne.
Poza faktem, że miejscem akcji jest Gromada Talbot, co charakteryzuje cykl Saganami, a Honor jest tylko wzmiankowana, to utwór ten mógłby być częścią pierwszą Misji Honor z serii głównej, która jest pełnym rozwinięciem akcji tej książki. Biorąc to pod uwagę, oceniam książkę na dobrą.

Trochę rozgadana, ale reszta ok.

Trochę rozgadana, ale reszta ok.

Mocno przegadana, bardzo by się tej książce przydało obcięcie zawartości o 1/3.

Mocno przegadana, bardzo by się tej książce przydało obcięcie zawartości o 1/3.

Moje ulubione uniwersum - polecam :)

Moje ulubione uniwersum - polecam :)

Dalsza część sagi z uniwersum Honor Harrington, akcja wciąga nas niczym potężna ssawka. Książkę praktycznie czyta się od deski do deski. Choć nieco rozwlekły koniec pozostawia pewien niedosyt.
Jeśli lubisz serię Honor Harrington, przeczytaj koniecznie.

Jeśli lubisz serię Honor Harrington, przeczytaj koniecznie.

• Science Fiction
  • Scifi
  • David Weber

Dodaj cytat z książki Zarzewie wojny