Star Carrier: Pierwsze uderzenie

Ian Douglas Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Star Carrier (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Star Carrier: Earth Strike
Star Carrier (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Justyn Łyżwa
science fiction militarne SF fantastyka militarna hard science fiction

Początkowo ciężko się wbić z powodu bardzo militarnego podejścia do tematu. Ale wraz z rozwojem akcji, wszystko staje się łatwo przyswajalne. Postaci do polubienia. Końcówka to petarda, przez którą nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Obcy, kosmiczne bitwy wspaniale opisane, ciągła akcja itp... wspaniała space opera. Cóż więcej aby odpocząć od codzienności.

Bardzo mi się spodobała ta książka i mam zamiar przeczytać całą serię. Może nie jest to dzieło na miarę Władcy Pierścieni Tolkiena ale czyta się naprawdę rewelacyjnie.

Historia przedstawiona w tej książce bardzo wciąga a przedstawienie inteligentnej rasy pozaziemskiej z którą ludzie walczą jest mega fajne.

Nic tylko czytać.

Nie lubię sf, jednak to przeżyłem i w sumie to tyle. Fanom na pewno się spodoba.

Zaczyna się od wielkiej kosmicznej bitwy (ok 1/4 książki), opisów technologii, manewrów i ciągłej zmiany postaci prowadzącej narrację. Jest to jak rzucenie czytelnika na głęboką wodę ze związanymi rękami. Nie wiadomo o co chodzi, co się dzieje i dlaczego, oraz komu mamy kibicować. Bohaterów tak na serio poznajemy dopiero w dalszej części powieści. Świat jest
przemyślany i...

fajna, ale jednak zbyt prostolinijna książka. trochę przypomina serię Campbella, choć jest ciut nowocześniejsza i prezentuje szerszą rzeczywistość. plusy za obcych i ogólną orientację w wojskowości.

Space Opera w najlepszym wydaniu,jest tam wszystko co powinno być,po przeczytaniu pierwszego tomu wielbiciele tego kierunku na pewno przeczytają następne części serii.
Mam nadzieje ze autor zostanie na tak wysokim poziomie jaki zaprezenowal w tej książce i czytelnicy będą mogli Jeszce długo się cieszyć tym uniwersum.

Przyjemne wprowadzenie do uniwersum. Rzetelne podstawy, całkiem sporo ugruntowania w nauce, co dla mnie jest szczególnie istotne.
Do tego, rozpoczynająca się historia bardzo wciąga.
Nie jest to jednak górnolotna literatura. Użyty język jest raczej prosty.

Kawał solidnego SF łączącego w sobie Space Opera z Military SF. Typowe dla tych gatunków są kosmiczne bitwy, agresywni obcy i ciekaw bronie. Prędkość światła nie jest żadnym ograniczeniem a bohaterstwo żołnierzy nie zna granic.

I to wszystko znajdziemy w Star Carrier: Pierwsze uderzenie. Co nie oznacza, że jest to książka sztampowa. Autor miał swój pomysł na świat...

Ciekawe choć straszne są opisy typu "i teraz wam wyjaśnię dlaczego to tak a nie inaczej działa". :D Zobaczymy co będzie dalej.

Dyskusje

• Science Fiction