Wyjawiony sekret

Okładka książki Wyjawiony sekret Victoria Holt
Okładka książki Wyjawiony sekret
Victoria Holt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Seven for a Secret
Prószyński i S-ka
2000-05-02
2000-05-02
Zofia Dąbrowska

Lektura raczej dla dorastających panienek niźli dla dojrzałych kobiet ;) Nie porwała mnie specjalnie, choć czytało się szybko. Od połowy książki nie mogłam się doczekać momentu, w którym inkryminowany sekret zostanie wreszcie wyjawiony i będę mogła zakończyć tę przygodę. Niedługo później udało mi się rozwikłać dwie tajemnice i finał mnie nie zaskoczył...
Polecić mogę mało wymagającym miłośniczkom romansów, takich grzecznych, w starszym stylu ;)

Polecić mogę mało...

Kolejna, rewelacyjna książka Victorii Holt. Jedna z moich ulubionych. Przeczytałam jednym tchem.

Przeczytałam książkę jednym tchem. Jak do tej pory to moja ulubiona pozycja Pani Holt.

Bardzo fajna,ciekawa powieść z miłą,wspaniałą bohaterką wątki poboczne dobre,świetna akcja w sumie do niczego nie przyczepie się w książce.
Podobała się mi,przyjemnie się czytało wzrusza książka.

Podobała się mi,przyjemnie się czytało wzrusza książka.

Książka, która serwuje infantylne rozwiązania bardzo poważnych, obficie namnożonych w fabule problemów. Są liczne wątki miłosne, jest morderstwo, są tajemnice (i z przeszłości i taka, która determinuje decyzje jednego z bohaterów). Niby wszystko jest, tylko rozwiązania zbyt cukierkowe i całość sprawiająca wrażenie mocno "naciąganej".

Sięgnęłam po tę książkę raczej wiedząc czego się spodziewać po autorce i tego typu literaturze: romansu z epoki. Książka rozpoczęła się przewidywalnie od przedstawienia głównej bohaterki, życia jej i jej rodziny. Poznajemy Fryderykę jako 13-nastoletnie dziecko, które nie poznało nigdy ojca i wiodło nudne życie z frustrowaną matką. Nagle sytuacja dziewczyny się dramatycznie zmienia, tym samym zmienia się całe jej życie. To najbardziej podobało mi się w tej książce. Nie jest to taki zupełnie klasyczny romans, raczej historia z romansem w tle, ale również ze skrywaną przez lata wielką tajemnicą i ludzkimi dramatami. W książce jest wiele zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek. I nawet gdy wydaje się że autorka spoczęła na laurach i zmierza do happy endu, znów zaskoczenie. Romans, ale niebanalny, naprawdę polecam.

Ciekawa, wciągająca opowieść, trochę zabawna. Warto po nią sięgnąć

Ciekawa, wciągająca opowieść, trochę zabawna. Warto po nią sięgnąć

ciekawa,wciągająca i nie do końca przewidywalna :)

ciekawa,wciągająca i nie do końca przewidywalna :)

Książka bardzo fajna taka typowo kobieca ale nie jest to żadne romansidło. Podoba mi się że autorka nie skupiła się tylko na głównej bohaterce, występują też bardzo ciekawe wątki poboczne i to też daje duży urok tej książce. Przeczytałam ją bardzo szybko gdyż jest napisana bardzo przystępnym językiem. Jest to druga powieść tej autorki jaką przeczytałam i na pewno nie ostatnie.

Bardzo przyjemna , chwilami zabawna, chwilami ciekawa.

Bardzo przyjemna , chwilami zabawna, chwilami ciekawa.

• Romans historyczny
  • Thriller/Kryminał
  • Prawdziwe Historie
  • Zobaczyć
  • Biblioteczka mojej mamy

Dodaj cytat z książki Wyjawiony sekret