Aszantka

Okładka książki Aszantka
Włodzimierz Perzyński Wydawnictwo: Universitas Seria: Klasyka Mniej Znana utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Klasyka Mniej Znana
Universitas
2002-01-01
2002-01-01
8324200495
Aszantka

więcej Więcej

Dawno się tak nie uśmiałam. :)

7,5/10

Naturalistyczny dramat Perzyńskiego opowiada o ciekawym życiu środowiska warszawskiego "półświatka" przełomu XIX i XX w. Młody ziemianin Edmund Łoński poznaje początkowo prostą, ubogą, piękną dziewczynę, która ujawnia jednak znamiona dzikości, jakąś tajemniczą nutę egzotyki, stąd zresztą jej pseudonim "Aszantka".

Jest to historia pełna zwrotów akcji i niespodziewanych...

• Dramat
  • Literatura polska