Wybór opowiadań

Kama
hłasko opowiadania
literatura piękna
hłasko opowiadania

"Bo dziś wiem już, że często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić - nieraz na zawsze." (opow. Robotnicy)

Opowiadania różne, ale wyjątkowa jest „Pętla”, najbardziej przejmująca. Dla samej „Pętli” warto sięgnąć po ten tomik.
Jeden dzień z życia Kuby, młodego wrażliwego, inteligentnego… alkoholika. Jego cierpienia, rozterki i rozpaczliwe próby wyjścia z nałogu.
To najlepsze opowiadanie Hłaski jakie przeczytałam.
Niesamowite, mocne, głęboko poruszające. Brak mi słów.
Niesamowity...

Jak to opowiadania- jednej lepsze, drugie słabsze. Niektóre kompletnie nie przypadły mi do gustu, bardzo mi się nie podobały- a może po prostu ich nie zrozumiałam? Rewelacyjnymi opowiadaniami były: ''Baza Sokołowska'' i ''Pętla''- ogromnie mnie poruszyły. Polecam przeczytać, naprawdę warto znać. Twórczość pana Marka zawsze warto przeczytać :)

Za samą "Pętle" dał bym 8/10. Bardzo mocna i poruszająca!

Myślałam, że zachwyty nad Hłaską są przesadzone, zresztą nigdy nie przepadałam za opowiadaniami. Jednak facet gryzący szklanki miał ten cholerny talent. "Pętla" jest mistrzostwem, nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak dobrego i 'mocnego', brutalnego. Daje po synapsach.

• Literatura polska
  • 2012