Napoleon Bonaparte

1991-01-01
Jerzy Lubicz
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

więcej Więcej

Krótka i trochę cukierkowa biografia Cesarza Francuzów, ale może przez to łatwa i przyjemna w odbiorze. Autor zwięźle przedstawia postać Napoleona i jego drogę do chwały, książka jest krótka i na próżno szukać tu szczegółowych opisów kampanii, wojsk czy miejsc. Wg Dumasa Samosierra padła pod francuskimi bagnetami, a w rzeczywistości linie obronne rozdeptała szarża polskich...

• Książki historyczne
  • 2019