Tygrys. Opowieść o Jacku Dempseyu

Przemysław Słowiński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
Jack Dempsey boks
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jack Dempsey boks

Dla wyjątkowych fanów boksu i Ameryki lat XX-tych.

Obraz Ameryki sprzed 100 lat. Na tym tle historia ubogiego chłopaka, który dzięki twardym pięściom i walecznemu sercu - stał się bożyszczem tłumów. Jack Dempsey, bo o nim mowa, posiadał nieprzeciętne predyspozycje do uprawiania boksu. Nie był może jakimś szczególnym wirtuozem techniki, ale siłą,odwagą i bitnością przewyższał zdecydowaną większość ówczesnych konkurentów. Czy...

Nie tylko poznamy życie wspaniałego pięściarza ale również Amerykę i postacie historyczne tamtych lat warto się z nią zapoznać.

Sytuacja ciężka jak w poczekalni u dentysty, zimny jak nóżki w galarecie, prawdopodobieństwo jak wieprzowa kiełbasa w szabat u rabina, etc - piękne soczyste barokowe porównania wyjęte wprost z komentarzy do walk bokserskich. Dla wyjątkowych fanów boksu i Ameryki lat XX-tych

Świetnie napisana opowieść historii legendy boksu.

• Boks
  • Sport