Wszystko o miłości

Okładka książki Wszystko o miłości Stephanie Laurens
Okładka książki Wszystko o miłości
Stephanie Laurens Wydawnictwo: BIS Cykl: Cynsterowie (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Cynsterowie (tom 6)
All About Love
BIS
2005-06-09
2005-06-09
Anna Iwińska
miłość stephanie laurens

Kolejna, szósta część cyklu o "Cynsterach", tym razem przyszła kolej na Lucyfera i Phyllidę, którzy wspólnie próbują rozwiązać zagadkową śmierć ich wspólnego przyjaciela. Polecam.

Historię Cynsterów czytam po kolei, a ta część różni się nieco charakterem od poprzednich. Zdecydowanie więcej jest tu kryminału a wątek miłosny rozwija się na jego tle i nie staje się dominujący. Uważam, że to zaleta, a książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Naprawdę ciekawa fabuła.
Z założenia wszyscy kuzyni z Klubu Cynsterów są do siebie podobni, zwłaszcza jeśli chodzi o takie cechy rodzinne jak władczość, zaborczość i zapalczywość. Jednak główny bohater tej opowieści, Lucyfer, choć jest członkiem Klubu, okazuje się być bardziej zrównoważony, cierpliwy i niezachłanny w porównaniu do bohaterów poprzednich części. Inteligentny, dojrzały i namiętny mężczyzna - daje się polubić, wątek miłosny z jego udziałem zgrabnie wplata się w wydarzenia.

I tak oto, z tomem o Lucyferze kończymy z żenieniem "klubu Cynsterów" :)
Zostaje nam tylko jeszcze w odwodzie Chillingworth. Nie rodowity Cynster, ale człowiek bardzo związany z tą rodziną :)

Muszę przyznać, że bardzo mi się ten tom podobał i bardzo dobrze się go czytało.
Gdyby nie samo zakończenie intrygi, byłabym nawet skłonna rozważyć przyznanie 8 gwiazdek..no coż.. tak się nie stało.. ale po kolei... i do zakończenia też dojdziemy.

Książka zaczyna się wspaniale, bo już na pierwszych stronach wita nas trup - a mordercy oczywiście ani śladu.. Zagadkowe wydarzenia mnożą się jak króliki, bohaterowie skrywają najróżniejsze sekrety i cała akcja wciąga szybciutko czytelnika w świat, tylko pozornie, prawie uśpionej, sielankowej, angielskiej XIX wiecznej wsi.
Podobało mi się, że wątek miłosny nie zdominował tu tak totalnie całego przebiegu akcji, wszystko zostało ładnie stonowane i wypośrodkowane. Dzięki temu lektura nie odbijała się na czytelniku totalnym przesłodzeniem już w połowie książki.
Sam główny bohater, Alasdair Cynster, czyli Lucyfer...... No no no... nie spodziewałam się, że zostanie właśnie tak przedstawiony. Jest dla mnie równie dużym zaskoczeniem, jak kiedyś Richard "Skandal". I tak samo, przez takie a nie inne ukazanie jego postaci- winduje się na szczyt rankingu Cynsterów... Świetny mężczyzna, doskonały, doświadczony i rozważny kochanek. Opiekuńczy ale nie ekstremalnie apodyktyczny, uważny i rozsądny.Zdecydowanie mój typ.
Uwiodły mnie też i jakoś szczególnie przemówiły do mojej wyobraźni sceny erotyczne w tej części, przyprawiły o drżenie serca i ciepełko.. :) Ta atmosfera napięcia, podniecenia i oczekiwania... achhhh.. lubię takie przedstawianie sprawy .. :)
Niestety - kompletnie nie pasowało mi rozwiązanie całej zagadki. Wybór sprawcy i jego motywy, były według mnie całkowicie "od czapy " i nijak moim zdaniem nie przystawały do całości intrygi. Szkoda, że autorka nie wysiliła się na to, by jakoś zgrabniej to wszystko powiązać i logicznie umotywować, bo takie rozwiązanie jakie nam zaserwowała, psuje trochę całościowy odbiór tej interesującej lektury.
Niemniej jednak i tak bawiłam się świetnie podczas czytania i mogę książkę polecić fankom romansów historycznych, jako lekką " przekąskę" na weekend.

I tak oto, z tomem o Lucyferze kończymy z żenieniem "klubu Cynsterów" :)

Książka zaskoczenie i to nie konieczne dobre.

Z całej serii o 6tce kuzynów najbardziej właśnie polubiłam Lucyfera i jego brata Gabriela. Niestety kiedy doszłam do tomu poświęconego Luceferowi bardzo posmutniałam. Podczas gdy książka i Gabrielu i Althei była bardzo fajna, ta mi się tak bardzo nie spodobała :( Niby mi się podoba ale to nie jest aż tak super jak miałam nadzieje.

Książka zaskoczenie i to nie konieczne dobre.

Było ich sześciu, pozostał tylko on...

Alasdair zwany przez rodzinę i przyjaciół Lucyferem zaraz po ślubie brata opuszcza Londyn i jedzie do starego przyjaciela Horatia, który mieszka w Colyton. Po dotarciu na miejsce nie widzi ani służby, ani pana domu, gdy przemierza dom znajduje ciało przyjaciela. Phyllida widząc nieznajomego mężczyznę w domu Horatia, ogłusza go gdy niechcący spada halabarda. Lucyfer nie wie co się dzieje, boli go głowa i słyszy tylko kobiecy głos. Budzi się dopiero w domu miejscowego sędziego, nieznajoma kobieta okazuje się jego córką, Phyllida opiekuje się Lucyferem. Sędzia go przesłuchuję by dowiedzieć się co widział, ale ten nie przyznaje, iż widział na miejscu zbrodni jego córki. Po pogrzebie zostaje odczytany testament zmarłego, ten cały swój majątek pozostawia Lucyferowi. Wspólnie z Phyllidą muszą znaleźć morderce i rozwiązać zagadkę tajemniczego przedmiotu, który miał zainteresować Lucyfera, szczególnie, że następną ofiarą mordercy ma być Phyllida.

Co takiego znalazł Horatio, że został zamordowany? Kim jest zabójca? Czego Phyllida szukała w domu Horatia? Czy ostatni z klubu Cynsterów zostanie usidlony?

Bardzo podobała mi się ta książka, zresztą jak poprzednie. Polecam

Było ich sześciu, pozostał tylko on...

Łehehehe. Okej, mamy już bezsensowne wprowadzenie, możemy zająć się książką.
Wszystko o miłości. Szósta część cyklu Cynsterów i druga książka Laurens, po którą sięgnęłam. Pierwsza, gwoli ścisłości, była część czternasta. Nie ukrywam, że wtedy bardzo mi się spodobała. Tutaj natomiast miałam już nieco więcej wątpliwości, bo zauważyłam bardzo dużo podobieństw. Połączenie kryminału i romansu to coś, co lubię, ale mimo wszystko - nie zwykłam czytywać tego samego kilka razy. Tymczasem czytając "Wszystko o miłości", czułam się, jakbym to właśnie robiła. Nie bez powodu Cynsterowie to jeden cykl - postaci męskie chyba zawsze mają dokładnie te same charaktery. Z ich wybrankami zresztą chyba jest podobnie, choć trudno jest ocenić całą serię, kiedy przeczytało się dwie książki i to w dodatku nie po kolei. Mniejsza o to.

Autorka wprowadza nas w piękny świat, w którym nie ma komputerów, internetów i telefonu. W świat XIX wieku. De facto świat ten nie zawsze był piękny, ale książka nie opowiada wcale o klasie niższej, o robotnikach, a klasie średniej żyło się przecież dobrze. W każdym razie, gdybym nie znała autorki tego tekstu, zdecydowanie w pewnym momencie stwierdziłabym, że to musi mieć coś wspólnego z czternastą częścią Cysternów. Laurens zdecydowanie potrafi pisać, jednak ten cykl jest niezmienny. Zmieniają się jedynie bohaterowie i wątek kryminalny, fabuła toczy się podobnie. Te same wątki, te same rozterki.
Jeśli chodzi o to, co jak zwykle zainteresowało mnie najbardziej - wątek kryminalny - jestem całkiem zadowolona, choć nie powiem, żeby mnie jakoś specjalnie zaskoczył. Najważniejszy w całej intrydze szczegół był tak przewidywalny, jak... eee... szyba, czy coś. :D No, mniejsza o to. Książkę czytało się przyjemnie, ale momentami te podobieństwa mnie denerwowały. Styl bardzo mi się podoba. Nie pozostaje nic innego, jak tylko sięgnąć po kolejną z cyklu Cynsterów i przeboleć fakt, że znowu czytam o tych samych charakterach z innymi imieniami. Do wad tej książki dołożyłabym jeszcze scenę wyznań Lucyfera, które wypadły w moich oczach dość tanio. Zakończenie oczywiście było bardzo słodkawe, ale czego spodziewać się po romansie historycznym? Chyba nie czytałam jeszcze takiego, przy którego końcu nie miałabym wrażenia, że biegam po tęczy :)

Łehehehe. Okej, mamy już bezsensowne wprowadzenie, możemy zająć się książką.

Świetna!!!

Świetna!!!

To pierwsza moja książka tej autorki. Nie zawiodłam się a wręcz zainteresowałam kolejnymi.

Lucyfer uciekł z Londynu, żeby uniknąć tematu swojego małżeństwa i znajduje zamordowanego przyjaciel. Phyllida była na miejscu zbrodni i teraz jest w niebezpieczeństwie. Wspólnie z Lucyferem próbują znaleźć mordercę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans historyczny
  • Stephanie Laurens