Ćakra czyli Kołowa historia Indii

Okładka książki Ćakra czyli Kołowa historia Indii Krzysztof Mroziewicz
Okładka książki Ćakra czyli Kołowa historia Indii
Krzysztof Mroziewicz Wydawnictwo: Branta powieść historyczna
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Branta
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
8360186006
Tagi:
Indie Ćakra
Średnia ocen

5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
55
14

Na półkach:

Bardzo tendencyjna książka, której celem nadrzędnym wydaje się być udowodnienie z góry przyjętej tezy, że Indie to cywilizacja przemocy, dyskryminacji, okrucieństwa i barbarzyństwa. W czasach kolonialnych może i by to przeszło, ale dzisiaj... Słowem: ani to historia Indii, ani nawet wartościowa opowieść.

Bardzo tendencyjna książka, której celem nadrzędnym wydaje się być udowodnienie z góry przyjętej tezy, że Indie to cywilizacja przemocy, dyskryminacji, okrucieństwa i barbarzyństwa. W czasach kolonialnych może i by to przeszło, ale dzisiaj... Słowem: ani to historia Indii, ani nawet wartościowa opowieść.

Pokaż mimo to

avatar
611
534

Na półkach: ,

http://ksiazkiilubczasopisma.blogspot.com/2012/07/historia-koem-sie-toczy.html

Były ambasador w Indiach Krzysztof Mroziewicz - znany publicysta opisuje swoim okiem historię tego ciekawego kraju. Przedstawia w specyficzny dla siebie sposób niepozbawiony ironii, sarkazmu i gawędziarskiej swady historię, obyczajowość i postrzeganie świata typowe dla Indusów (przyjąłem nazewnictwo autora książki). Dlaczego kołowa historia Indii? Ano dlatego, że Idusi przez wieki nie znali linearnego pojęcia czasu, do którego przyzwyczajeni są ludzie Zachodu. Kołem toczą się ich m in. cykl narodzin, śmierci i ponownych narodzin, z którego starają się wydostać osiągając nirwanę. Oczywiście w szczególności wyznawcy różnych sekt buddyjski i hinduistycznych.

http://ksiazkiilubczasopisma.blogspot.com/2012/07/historia-koem-sie-toczy.html

Były ambasador w Indiach Krzysztof Mroziewicz - znany publicysta opisuje swoim okiem historię tego ciekawego kraju. Przedstawia w specyficzny dla siebie sposób niepozbawiony ironii, sarkazmu i gawędziarskiej swady historię, obyczajowość i postrzeganie świata typowe dla Indusów (przyjąłem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
27
13

Na półkach:

Ta książka powinna się raczej nazywać ,,Skołowana historia Indii''. To zresztą w ogóle historia Indii nie jest. Nie ma tu niemal niczego, co historyczna monografia powinna zawierać, za to jest sporo błędów. Koncepcja zataczania koła przez dzieje Indii jest w praktyce realizowana tylko tak, że autor zatacza koła między jakimiś wyrwanymi wątkami z dziejów Indii i swoimi prywatnymi doświadczeniami. Autor nie tylko nie zna się na historii Indii, ale nawet nie rozróżnia historii w sensie dziejów od historii w sensie nauki i od historiografii. Świadczą o tym kuriozalne wzmianki takie jak stwierdzenie, że w Indiach nie było w danym okresie historii, a w Nepalu, o dziwo, była. Autor twierdzi słusznie, że pisząc o danym kraju należy się opierać na źródłach w językach kraju, ale w bibliografii ani jednego takiego źródła nie znajdziemy, straszą tam natomiast jakieś pozycje kompletnie z Indiami niezwiązane. Należy trzymać się od tej książki z dala, żeby nie wypaczyć sobie wyobrażenia o dziejach Indii.

Ta książka powinna się raczej nazywać ,,Skołowana historia Indii''. To zresztą w ogóle historia Indii nie jest. Nie ma tu niemal niczego, co historyczna monografia powinna zawierać, za to jest sporo błędów. Koncepcja zataczania koła przez dzieje Indii jest w praktyce realizowana tylko tak, że autor zatacza koła między jakimiś wyrwanymi wątkami z dziejów Indii i swoimi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    35
  • Chcę przeczytać
    32
  • Posiadam
    13
  • Indie
    3
  • Historyczne
    3
  • Orient
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Reportaże i literatura faktu
    1
  • Własne
    1
  • 2018
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ćakra czyli Kołowa historia Indii


Podobne książki

Przeczytaj także