Z pamiętnika więźniarki Buchenwaldu: aussenkommando Altenburg numer 27568

Stanisława Gogołowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Lubelskie
obóz hitlerowski pamiętniki II wojna światowa Buchenwald
biografia, autobiografia, pamiętnik
obóz hitlerowski pamiętniki II wojna światowa Buchenwald

Niewiele ludzi może powiedzieć ,że jakaś książka jest częścią ich samych . Najczęściej ograniczamy się do opinii bazującej na naszych upodobaniach ,przeżyciach, bądź światopoglądzie . Ja wiem ,że wszystko ,co zostało opisane, miało późniejsze skutki ,których świadom nie jestem i nigdy nie będę . 100 stron zapisanych zwykłym ,opisowym językiem kobiety ,która mając niewiele...

Autorka przenosi Nas w trudne czasy zrodzone przez hitlerowców. Nikt nie chciałby być na jej miejscu, ale wszystko skończyło się dobrze...szkoda, że nie dla wszystkich...

krótka, ciekawa książeczka opisująca niemiecki, pokazowy obóz w Buchenwaldzie. Pokazowy, ponieważ został wybudowany na wizytacje Czerwonego Krzyża.

Jak każde pamiętniki, wspomnienia ma wartość dokumentalną.
Warto poznać.

Książka bardzo mocno skażona ideologią komunistyczną, co znacznie obniża jej wartość. Nie jest to wybitna literatura. Ot, taki pamiętniczek, który na potrzeby ówczesnego systemu został odpowiednio "upiększony".

• Z wojną w tle
  • 2018
  • 07. 2014
  • Związane z II wojną światową (lub z historią ogólnie)
  • Historia/Fakty/Powieści
  • Biografie/Pamiętniki
  • Różności, czyli to, co przeczytałam w wolnym czasie ;)
  • Lit.faktu
więcej mniej