Szmaragd

Okładka książki Szmaragd Julie Garwood
Okładka książki Szmaragd
Julie Garwood Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szmaragd (tom 2) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Szmaragd (tom 2)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Guardian Angel
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Izabela Bukojemska
romans pirat zemsta rodzina uczucia

Rozbrajająca i słodka powieść, a przy tym bardzo zabawna, lekka i wciągająca. Oczywiście też naiwna (jak większość tego typu książek),ale nie przeszkadzało mi to, bo czytałam ją dla frajdy.
Wszystko zaczyna się od kobiety, która zleca zabójstwo...

Wszystko zaczyna się od kobiety, która zleca zabójstwo...

,,Pamiętaj, obiecałaś mi, że już nigdy w życiu nie wypłyniesz na ocean.
- Tego ci nie obiecywałam - odparła ze zdziwieniem.
- Więc obiecaj mi to teraz - rozkazał.
- Obiecuję.
Jadę wyrzekła to w całkowitym oszołomieniu. Caine był zadowolony.
- Powiem Harry'emu, że jeśli kiedyś zechce się z tobą zobaczyć, będzie musiał przyjechać do Anglii. My nie będziemy do niego jeździć. Powiem mu też, że rozkazałem ci.
byś mi to obiecała. W ten sposób nie zacznie się sprzeczać.
- Caine, od kiedy o tym wiesz? - spytała.
- Że boisz się wody?
Jadę nieśmiało przytaknęła.
- Od kiedy po raz pierwszy miałaś przy mnie koszmary - wyjaśnił i znów ją przytulił. - Bardzo się obawiałaś, prawda?
- Troszkę - szepnęła, ale zaraz sprostowała: - Nie, Caine, to nie było tak, że obawiałam się tylko troszkę. Byłam przerażona. Harry by tego nie zrozumiał. - Zamilkła na długą chwilę, a potem szepnęła: - Caine. czy myślisz, że jestem tchórzem?
- Jadę, czy naprawdę musisz o to pytać? Nie znasz odpowiedzi?
Jadę uśmiechnęła się.
- Nie, nie sądzisz, że jestem tchórzem. Przepraszam, że cię obraziłam tym pytaniem. Po prostu nie jestem przyzwyczajona do przyznawania się...
- Kochanie, nawet Posejdon nie wróciłby do morza, gdyby przeżył to, co ty.
Jadę jednocześnie roześmiała się i rozpłakała z ulgi. Zdjęto z niej okropny ciężar. Czuła się tak. jakby unosiła się pośród obłoków.
- Nathan jest silniejszy niż ja - powiedziała w końcu. - On wróci na morze.
- Kochanie, Nathan nie jest istotą ludzką, więc to się nie liczy.
- Och, jest istotą ludzką. Caine, czy jeżeli powiem ci coś w tajemnicy, nie powtórzysz tego nikomu i nie będziesz mu dokuczał?
- Obiecuję.
- Nathan cierpi na chorobę morską.
- Świetne kwalifikacje na pirata"

,,Pamiętaj, obiecałaś mi, że już nigdy w życiu nie wypłyniesz na ocean.
- Tego ci nie obiecywałam - odparła ze zdziwieniem.
- Więc obiecaj mi to teraz - rozkazał.
- Obiecuję.
Jadę wyrzekła to w całkowitym oszołomieniu. Caine był zadowolony.

Przyjemnie czytało mi się ten romans, wciągnął mnie od pierwszych stron. Duży plus za kreacje głównej bohaterki! Kto by się spodziewał, (uwaga spoiler!) że legendarny pirat Poganin jest kobietą ;) Fabuła wydaję się momentami zawiła, ale na końcu się wyjaśnia. Irytowała mnie troszkę postać Caine'a, przesadzał z wylewnością swoich uczuć wobec Jade, ale mój niesmak może być spowodowany tym, że wole bohaterów surowych i "zamkniętych".
Zaintrygowały mnie postacie Christiny oraz Lyona, ich wątek miłosny autorka przedstawia na kartach innej książki, którą chciałabym przeczytać :) Żałuje, że nie sprawdziłam wcześniej kolejności cyklu. "Szmaragd" jest 2 tomem. Niestety była to książka zgarnięta przypadkowo i w pośpiechu z bibliotecznej półki.

O ile lubię twórczość Pani Garwood, o tyle ta książka podobała mi się najmniej z przeczytanych do tej pory.
Przez pierwszą połowę lektury wahałam się między irytacją a nudą. Postać głównej bohaterki kompletnie do mnie nie przemawiała. Miała być niezależna, silna, inteligentna i posiadać pewne ponadprzeciętne umiejętności. Tymczasem czasem była po prostu (przepraszam za określenie) kompletnie głupia. A przez resztę czasu nie wyróżniała się niczym szczególnym.
Postać głównego bohatera jak zawsze u Garwood na plus.
Aczkolwiek dialogi między nimi były... powtarzalne, słabe, irytujące. Czasem czułam się, jakbym waliła głową w mur. I nie czułam między nimi takiej chemii, jak to zwykle bywało. Oprócz tej cielesnej, ale to akurat jest najłatwiejsze.
Plus za intrygę - fajnie poprowadzona, choć miejscami sztucznie przeciągnięta.
Proszę, nie zrozumcie mnie tylko źle - książka w dalszym jest lekka i przyjemna do czytania (przynajmniej od połowy)i wcale jej nie skreślam. Po prostu czegoś mi tu zabrakło, a czegoś było za dużo.

Historia lekka, łatwa i przyjemna, ale mało przekonująca.

Historia lekka, łatwa i przyjemna, ale mało przekonująca.

No cóż... Bardzo taka sobie. Za dużo jednakowych scen, ciągłe kłótnie bohaterów... No a brak jakichś ciekawych wymian zdań. Fabuła też taka sobą, zagmatwana i łatwo się w niej pogubić oraz akcja skupia się na opowiadaniu wydarzeń a nie opisywaniu ich akcji. Za dużo pożarów. I ogólnie brak tego czegoś...

Uwielbiam romanse Julie Garwood, zwłaszcza cykl "szmaragd". Książka zabawna, lekka, napisana z pomysłem, niebanalni i inteligentni bohaterowi.

Już dawno nie miałam takiej frajdy podczas czytania książki. Świetnie się ją czyta, nie mogłam się oderwać. Fakt trzeba się skupić, bo wątki i akcja są szybkie ( o zgrozo!). Niektóre teksty są rewelacyjne.
Główni bohaterowie bardzo mi się podobali. Zwłaszcza Jade, której postać była równie skomplikowana jak Cane`a.

Dostałam tę książkę od mamy i od samego początku podchodziłam do niej bardzo negatywnie. Tak sobie myślałam, że będzie to (kolokwialnie mówiąc) jakieś badziewie, bo książka kilka lat już ma. Bardzo się myliłam! Historia Jade i Caine'a wciągnęła mnie już od pierwszej strony! ,,Szmaragd księżniczki'' to niesamowicie pozytywna książka! Momentami przezabawna(między innymi kiedy ma miejsce bójka dwóch bohaterów, naprawdę nieźle się wtedy uśmiałam). Jest zaskakująca! Czytam sobie, czytam i tak myślę,że za chwile pewnie wydarzy się to i to.. a tu nagle taki nieoczekiwany zwrot akcji! Byłam pozytywnie zaskoczona! W książce bardzo dużo się dzieje, więc trzeba się skupić żeby niczego nie ominąć. Napisana jest także pięknym językiem - gorąco polecam!

• Romans historyczny
  • Romans