Droga do wolności

Okładka książki Droga do wolności Dalajlama XIV
Okładka książki Droga do wolności
Dalajlama XIV Wydawnictwo: Rebis Cykl: Ścieżka ku oświeceniu (tom 1) językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Ścieżka ku oświeceniu (tom 1)
The Way to Freedom
Rebis
2003-01-01
2003-01-01
8371204698
Sebastian Musielak
buddyzm

Książka na pewno bardzo dobra dla osób które chcą się zagłębić czym jest buddyzm, szczególnie tybetański. Napisana przez Dalailamę w sposób czytelny i lekki w odbiorze.

Jest to książka otwierająca autorski cykl Dalajlamy XIV "Ścieżka ku oświeceniu". Jest to bardzo dobra pozycja dla ludzi, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat buddyzmu. Człowiek Zachodu, aby w pełni zrozumieć tę książkę i jej czytanie traktować jako przyjemność musi uzbroić się w niezbędny dystans. Współcześnie panuje przekonanie, że buddyzm to raczej filozofia a nie religia. Ta książka udowadnia, że to przekonanie jest wierutną bzdurą. Treść jest podzielona równomiernie na zagadnienia psychologiczne/filozoficzne i czysto religijne. Zarazem jest to rewelacyjne kompendium wiedzy z bardzo krótko, przejrzyście i logicznie wyłożoną genezą buddyzmu.
Przyznam, że Jego Świątobliwość formułuje poglądy, które wszyscy z nas gdzieś tam w głębi znają i podzielają lecz nie pamiętają o nich lub nie potrafią ich do końca ogarnąć. Mam tu na myśli prawdy dotyczące spokoju, dystansu, świadomości śmierci,poczucia krzywdy, współczucia, dobroci etc. Podpowiada jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami i jak dążyć do doskonalenia samego siebie: niekoniecznie jako buddysty ale jako człowieka w ogóle.
Jeśli mamy otwarty umysł, to bardzo warto.

Krótko: świetna

Krótko: świetna

• Rozwój duchowy
  • 2015
  • Niedokończone
  • Posiadam, papier szeleści...
  • Do kupienia w 2020

Dodaj cytat z książki Droga do wolności