Śmiertelny grzech

2010-05-11
978-83-241-3665-0
Beata Horosiewicz
zemsta odwet miasteczko

Wciągająca z wartką historią. Bardzo się dobrze czyta nawet w czasie przeziębienia ;)

Nieczęsto siegam po ksiazki starsze niz rok dwa, bo stos i tak peka w szwach. Ale ta pozycja mnie zaintrygowala samym opisem. Edie wraca do miasteczka gdzie sieto urodzila, ma ze soba listę nazwisk osób które byly zwiazane ze smiercia jej ojca, chce dowiedziec sie czy byl winny i dlaczego popelnil samobojstwo przy tym straszac zaangazowane w toramach osoby. Sytuacja wymyka siesię spod kontroli gdy ginie pierwsza osoba z listy... kto kest winien? Czy Edie tez musi siebyć bac?

Śmiertelny grzech trzyma w napięciu do samego końca tak jak lubię, nie udało mi się tez rozgryźć kto jest mordercą. Kiedys ogladalam serial z podobna fabula (Zemsta- Revenge). Warto siegnac po te pozycję i dac jej szanse.

super uwielbiam takie książki polecam również Lise Jackson

super uwielbiam takie książki polecam również Lise Jackson

Doskonała, wybitna, świetna, mrożąca krew w żyłach, a momentami wyciskająca łzy - właśnie taka dla mnie okazała się ta książka. Lubię kryminały połączone z romansem i to był strzał w dziesiątkę.
Krótki opis z tyłu książki dał mi do myślenia już na początku. Cóż takiego mogło się stać?
Od samego początku zastanawiałam się co nasza główna bohaterka Edie tak właściwie wie i robi. Momentami bywała mroczna, ale czasami zaskakiwała delikatnością i kruchością co całkowicie zdobyło moje serce. Do tego szeryf - seksowny, z przeszłością i cudowną córeczką. Holt to bohater, którego moim zdaniem nie da się nie lubić - choć często ma się ochotę go uderzyć.
Do tego wszystkiego masa intryg, tajemnic i zbiegów okoliczności - czego chcieć więcej?
Długo nie spodziewałam się, że właśnie takie będzie zakończenie. Ale nic nie zdradzę. Warto dojść do tego samemu. Czy ojciec Edie na prawdę popełnił błędy które mu przypisywano? Czy to było samobójstwo? Czy kolejne śmierci były przypadkami/nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności, czy stało za nimi coś więcej? A przede wszystkim, czy uczucie między Edie a Holtem przetrwa w tej burzy mrocznych i bolesnych wydarzeń.
Bez wątpienia Śmiertelny grzech to książka warta polecenia każdemu, kto szuka czegoś mocnego, pełnego zaskakujących zwrotów akcji, ale jednocześnie wzruszającego i pełnego pozytywnych emocji.
Kiedy zacznie się już czytać chce się wiedzieć więcej i więcej...
Gorąco polecam!

2030

Edie Swann wraca do rodzinnego miasteczka, w którym zdarzyła się tragedia. Jej ojciec został posądzony o malwersację pieniędzy fabryki, popełnił samobójstwo, a matka dokonała żywota w szpitalu psychiatrycznym. Nic dziwnego, że Edie pała żądzą odwetu na szacownych mieszkańcach, którzy zaszczuli ojca i zwątpili w jego niewinność. Wysyła 5 osobom ze swojej czarnej listy ostrzegawcze figurki czarnego anioła, np. prawnikowi, ówczesnemu szeryfowi, księdzu, księgowemu fabryki. Niestety ktoś zaczyna tych prominentów mordować, co czyni automatycznie Edie główną podejrzaną. Nowy szeryf, syn tamtego szeryfa, prowadzi śledztwo, ale i zakochuje się w atrakcyjnej kobiecie. Sam też wiele przeżył, gdyż jest wdowcem i ojcem rezolutnej pięciolatki Mirandy. Niewytłumaczalne „wypadki” nadal się dzieją, ktoś czyha tez na życie Edie. A to raz psuje jej się motor i dziewczyna omal nie traci życia, a to ktoś z rozmysłem spycha furgonetkę jej przyjaciółki z drogi, powodując śmierć starszej kobiety. Holt przysięga ukarać winnych, ale nikt nie spodziewa się, kto jest faktycznym mordercą i koncertowym manipulantem, kto mści się na społeczności miasteczka.
Na dodatek mamy tez gorący romans dwojga bohaterów. Autorka umiejętnie gmatwa tropy i szybka akcja wciąga czytelnika. Wykreowana atmosfera wzajemnych podejrzeń, niepewności, zwątpienia bardzo mi odpowiadała.

Cudowna książka ;)Jest godna przeczytania.Fabuła wciąga,zachwyca.Uwielbiam jak pisze pani Annie Solomon.Jest niesamowita.Przeczytałam ją dzisiaj,a wczoraj zaczęłam.Szybko się czyta.Romans Edie oraz Holta jest interesujący i teochę pogubiony.Polecam ;)

Od tej książki zaczęła się chyba moja przygoda z czytaniem. Nie lubiłam czytać, bo mnie to po prostu nudziło i nie znałam dobrych książek. Koleżanka zapomniała zabrać książkę z próby i tak wpadła w moje ręce. I od tej pory się zaczęło... "Śmiertelny grzech" to fenomenalna powieść. Czytałam z zapartym tchem. Edie sama w sobie wzbudza zainteresowanie. Opisane sytuacje mają coś w sobie, że nie odkładasz książki na później. A czarne anioły dodały tej książce tajemniczości i dreszczyku. Rewelacyjny thriller romantyczny.

Bardzo długo mi się ją czytało... może przez to że jest taka trochę ciężka?
W każdym razie polecam ja, a sama z chęcią jeszcze raz po nią sięgnę :)

Bardzo długo mi się ją czytało... może przez to że jest taka trochę ciężka?
W każdym razie polecam ja, a sama z chęcią jeszcze raz po nią sięgnę :)

Książka ciekawa i interesująca lecz jest trudna w ogarnięciu tego wszystkiego. Podczas czytania pierwszych rozdziałów nie mogła się zbytnio połapać dopiero po pewnym czasie. Książka ogółem fajna lecz należy ją czytać ,,na raz".

Gdy wybierałam książki w bibliotece, ta zwróciła moją uwagę swoim tytułem, który szczerze mówiąc kojarzył mi się bardziej z czymś katolickim, z kościołem, ale nie z tym, o czym jest książka. Nie wiem, czy bym na to wpadła. Dopiero potem oświecił mnie opis.

Jak można się z niego dowiedzieć książka opowiada o zemście pewnej kobiety i tym, że daje każdemu tajemniczy "niepokojący znak". Chyba nic się nie stanie jeśli powiem, że tym znakiem są figurki czarnego anioła, który jes... nie tego nie zdradzę :).

Po trzecie okładka też jest ładna. Bardzo mi się spodobała. Najbardziej podoba mi się odcień włosów tej kobiety - niebieski.

W każdym razie Edie jest postacią, którą nie każdy może pokochać, czy nawet polubić. W miasteczku, w którym działa ludzie też mają podzielone zdania na jej temat, jednakże szeryf ma o niej wyjątkowo dobrą opinię. A ona o nim też nie zgorszą, co wkrótce wychodzi na jaw.

Nie wykraczając tym razem poza opis zdradzę, że ludzi z listy naprawdę spotyka najgorsze, co może się przydarzyć człowiekowi.

Autorka najpierw podsuwa nam hipotezę o tym, kto za tym wszystkim stoi, potem podsuwa całkiem inną, i znów inną, że w końcu nie wiadomo kogo uważać za sprawcę nieszczęść.

Podsumowując: dawno nie czytałam takiej książki. Była bardzo fascynująca i zaskakująco ciekawa. Potrzebowałam takiej odskoczni, ponieważ ostatnimi czasy czytam tylko książki fantastyczne, więc była to dobrze dobrana odmiana. Polecam wszystkim.

• Poszły w świat

Dodaj cytat z książki Śmiertelny grzech