Mroczna tożsamość

Amber
2009-01-01
2009-01-01
Ewa Spirydowicz
thriller romantyczny wszystko dla pań

Mam bardzo mieszane odczucia co do książki. Akcja rozpoczyna się już na tak naprawdę od samego początku. Margo budzi się i niczego nie pamięta. Zostaje podejrzana o zabójstwo człowieka, nie wie gdzie mieszka, czy ma rodzinę i jakim cudem nie może przypomnieć sobie sytuacji z ostatnich czterech tygodni?! Całą tajemnicę jej "mrocznej tożsamości" pomaga jej rozwiązać agent Jake. W całej książce pojawia się wiele wątków, które zarazem irytują i fascynują. Mimo, iż całość czytało mi się całkiem szybko to jednak pewne momenty wydawały mi się tak wielką fantazją, co spowodowało, że nie mogę lepiej ocenić książki.

Chyba wyrosłam z tego typu literatury, bo nudziłam się niemiłosiernie. Ogólnie tego typu książki to odgrzewane kotlety, ciągle te same wątki przerabiane milion razy z każdej strony. ale były czasy, że takie książki czytałam pasjami - więc jeśli ktoś to lubi, to polecam :)

Powieść trzymająca w napięciu do samego końca. Można polecić każdemu lubiącemu takie historie.

Całkiem dobra książka. Wiem, że na Lubimy Czytać 7 gwiazdek oznacza bardzo dobrą książkę, ale dla mnie 7 gwiazdek to po prostu książka dobra, więc zostanę przy swoim oznaczeniu. Nie liczy wiele stron- ok 220, do tego język jest lekki, jest wciągająca moim zdaniem. To taki thriller romantyczny, wątki raczej przewidywalne, ale ciekawe moim zdaniem. Jest też sporo scen seksu, one fajnie napisane, dość dosadnie jak na kobietę, ale dla mnie to plus, bo bardzo dobrze mi się je czytało, pobudzały wyobraźnię.
Sama fabuła nie jest niczym nowym, rozwiązanie było np bardzo podobne do takiego filmu, który oglądałam, tytułu może nie będę zdradzać, bo wtedy byłby pewien spojler. Razem z bohaterką odkrywamy jej przeszłość, książkę czyta się szybko i lekko. Takie thrillery jak ten nie wywołują gęsiej skórki u mnie, ale dobrze mi się je czyta, więc też je lubię. Na pewno wciągnęła mnie tak, że przeczytałam w mig, co oczywiście przy tej grubości trudne nie było. Polecam, dobra książka, zarówno do czytania w domu, jak i w pociągu. Chętnie przeczytam też resztę książek tej autorki, bo to było moje pierwsze spotkanie i jak piszę udane, więc na pewno przeczytam też inne jej romantyczne thrillery :)

Bardzo dobra powieść... Trzyma w napięciu prawie do końca. Razem z bohaterką odkrywamy mroczne tajemnice...

W książce wielokrotnie pojawiają się te same zestawy dialogów i opisów, które bliźniaczo podobne. M.in."Zacisnęła/Zacisnął usta w wąską kreskę". Dodatkowo same dialogi odrobinę leżą. Wydają się chwilami bardzo nienaturalne i wymuszone. Niby rozmawia dwoje dorosłych ludzi, a odzywają się do siebie trochę, jak w licealnej ławce i to w klasie pierwszej. Nie wiem kogo posadzić za to w kozie pisarkę, czy tłumaczkę? Powiedzmy, to tak: Gdy czyta się kryminał mózg sam szuka rozwiązania (co kocham). Kiedy brało się pod uwagę rozwiązanie książki i nie zszokowało cię ono i cała logika to oznacza, że kryminał domaga dopracowania. Tak właśnie mamy tutaj.

Kolejna książka Annie Solomon która bardzo mi się spodobała. :)

Kolejna książka Annie Solomon która bardzo mi się spodobała. :)

Historia szpiegowska, trochę w stylu Bourne'a. Dobrze się czyta, trzyma w napięciu, jest wątek miłosny - ale bez melodramatu

Książka bardzo fajna o kobiecie która budzi się nie pamiętając kim jest i co robiła w ostatnim czasie. Wciągająca od samego początku nie mogłam się oderwać od czytania

Bardzo mi się podobała, uwielbiam te klimaty. Margo odkrywa przypadkowo, że nie ma pojęcia co robiła przez ostatni miesiąc i tak naprawdę kim jest.

• Domowa biblioteczka
  • Thriller
  • Thriller romantyczny
  • 2015.
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Mroczna tożsamość