Aż po grób

Okładka książki Aż po grób J.D. Robb
Okładka książki Aż po grób
J.D. Robb Wydawnictwo: Da Capo Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 9)
Loyalty in Death
Da Capo
2001-01-01
2001-01-01
Krzysztof Schreyer
morderstwo eve death dallas

Książka a dokładniej zawartość, zdecydowanie potwierdza kunszt pisarki i zdolności hipnotyzowania czytelnika, aby nie spał i czytał i czytał aż do ostatniej litery a nawet kropki nad przysłowiowym "i" (jak "i to jeszcze nie koniec drogi czytelniku śpij póki możesz, do następnej części" :)) Super wątek z Peabody i McNabem :) POLECAM!!!

Dziewiąta część serii kryminalnej o najlepszej nowojorskiej glinie Eve Dallas już za mną. Było to kolejne miłe spotkanie z twórczością Nory Roberts, która In death pisze pod pseudonimem J.D. Robb. "Aż po grób" jest jak zwykle dobrym połączeniem wątku detektywistycznego i miłosnego, dawką ciekawych zdarzeń, tajemnic oraz niebezpieczeństw, które czekają na młodą, ale piekielnie utalentowaną panią porucznik, która żyje w połowie dwudziestego pierwszego wieku, a mimo to boryka się z podobnymi problemami do tych obecnych, urozmaiconymi wizjami autorki odnośnie przyszłości chociażby technologii.

J.C. Branson zostaje zamordowany przez swoją partnerkę życiową Lisbeth Cooke, która zdecydowała się na taki krok, po odkryciu zdrady swojego mężczyzny. Rodzina ofiary utrzymuje, że J.C. nie byłby zdolny do oszukania Lisbeth, którą uwielbia. Eve Dallas próbuje bliżej przyjrzeć się sprawie, lecz podejmuje się również wyjaśnienia śmierci niejakiego Fixera, którego policja w New Jersey wyłowiła z rzeki. Problemem porucznik okazuje się również grupa terrorystyczna Kasandra, która nęka ją tajemniczymi wiadomościami. Jak się szybko okazuje we wszystko wmieszany zostaje Roarke, mąż policjantki, a Dallas po raz kolejny trudno będzie połączyć rolę żony i gliny.

Bardzo podobała mi się ta historia Nory Roberts. Autorce udało się mnie zaskoczyć rozwiązaniem zagadki Kasandry. Ponad to wplotła do wydarzeń komiczny, moim zdaniem, "zwiazek" asystentki Dallas - Peabody i Iana McNaba z wydziału elektroniki. Polecam.

Niestety nie podobała mi się fabuła tej książki oraz sposób w jaki jest pisana. Może i pomysł autor miał dobry, ale niestety irytował mnie typowo romansowy język oraz opisy stosunków seksualnych. No ale czego się spodziewać po pisarce, która pisze romanse. Niestety nie preferuję tego typu książek.

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Jakoś strasznie długo nie mogłam się do niej zebrać, mimo iż jestem gorąca zwolenniczką twórczości Nory Roberts, także serii o porucznik Eve Dallas.
Ta część jest nieco inna niż pozostałe - nie mamy tu do czynienia z konkretnym psychopatą, ale ze zorganizowaną grupą terrorystyczną, która stawia sobie za cel przejęcie władzy nad Nowym Jorkiem. Aby to osiągnąć żąda spełnienia niebotycznych warunków i zmiata z powierzchni ziemi kolejne miejsca na mapie miasta, pozbawiając życia setki ludzi... Mimo ogromu środków, jakimi dysponuje Eve i jej zespół, rozwikłanie zagadki, kim tak naprawdę jest Kasandra, zajmuje sporo czasu. Aby tego dokonać, muszą przedrzeć się przez labirynt kłamstw i pułapek. Sprawę utrudnia fakt, że najwyraźniej w pewnym stopniu zamieszany jest w to wszystko brat Peabody, asystentki pani porucznik. Nie bez znaczenia są też wątki romansowe, które skutecznie mieszają bohaterom w głowach ;)
Książka, jak wszystkie z serii, stanowi połączenie kryminału, thrillera psychologicznego, powieści science fiction i love story. Przez owe wątki sci-fi zawsze gubię się nieco w fabule, tak było i tym razem. W serii In Death są lepsze pozycje od tej, ale są i gorsze.

Spoiler...
Brat Peabody przyjeżdża do NY i zostaje zamieszany w spisek, Delia zaczyna spotykać się z McNabbem

Spoiler...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała seria na jednym poziomie - lekka, łatwa, z odrobiną fantazji.

Cała seria na jednym poziomie - lekka, łatwa, z odrobiną fantazji.

Autor książki Scott Mariani wpisuje się tą pozycją w twórczość Dana Browna, choć mu nie dorównuje. Jednak fabuła jest interesująca i pełna sensacji

super ksiazki wybitnie piszacej autorki. polecam wszystkim

super ksiazki wybitnie piszacej autorki. polecam wszystkim

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Nora Roberts