Śmierć w Deptford

Okładka książki Śmierć w Deptford
Anthony Burgess Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Współczesna Proza Światowa biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Współczesna Proza Światowa
A Dead Man in Deptford
Państwowy Instytut Wydawniczy
1999-01-01
1999-01-01
Wojciech Kubińscy

Burgess zderzający się z elżbietańską Anglią. Nie mogło z tego wyjść nic banalnego, jest zatem absolutnie nieelżbietański język, wartka akcja, intryga i trochę teatru. Koło biografii to nawet nie leżało, na powieść historyczną też się nie łapie, ale na zadziwiającą lekturę już tak.

Dodaj cytat z książki Śmierć w Deptford