Dzikie lata. Muzyka i mit Toma Waitsa

Jay S. Jacobs Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wild Years: The Music and Myth of Tom Waits
Jarosław Rybski
Wydawnictwo Dolnośląskie
muzyka rock
Wild Years: The Music and Myth of Tom Waits
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jarosław Rybski
muzyka rock

Dobry kawał lektury biograficznej o bardzo ciekawym artyście jakim jest Tom. Bogata dyskografia, spis utworów. Warto sięgnąć po książkę i przy okazji po płyty Waitsa.

Bardzo dobra biografia przedstawiająca w interesujący sposób nie tylko wszechstronną i inspirującą twórczość Toma Waitsa, ale także realia świata muzycznego, które miały wpływ na jego działalność artystyczną w poszczególnych dekadach. Należy docenić, że autorowi udało się dotrzeć do tak wielu wywiadów i wypowiedzi dotyczących osoby tak skrzętnie chroniącej swoje życie...

Mój stosunek do twórczości artysty był przed lekturą tej książki raczej neutralny - Tom nigdy nie był w gronie moich najbardziej ulubionych lub znielubionych wykonawców. Po zapoznaniu się z biografią nabrałem jednak do Waitsa dużo więcej szacunku - na tyle, iż chętnie wybrałbym się na jego koncert.

Rzecz raczej wyłącznie dla fanów Toma :D ale Ci właśnie nie powinni być zawiedzeni. Bardzo fajnie się to czyta!

Pewnie jak większość osób, nie zostałem powalony ogromem informacji o Waitsie, ale... biorąc pod uwagę jak mało wiadomo o jego życiu prywatnym (a w książce jest, jakby nie patrzeć sporo ciekawych rzeczy) i styl w jaki książka została napisana, nie mogę nie polecić - choć pewnie głównie fanom twórczości pana Waitsa. Jak kto uwielbia jego muzykę i jego samego, NIECHAJ CZYTA!

Biografia dla tych, którzy chcą poznać Waita-muzyka. Jeśli ktoś czeka na pikantne informacje z jego prywatnego życia, to się rozczaruje, jednak ja doceniam możliwość poznania procesu kształtowania się Toma Waitsa jako muzyka.

Bardzo lubię muzykę Toma Waitsa i jego kreacje sceniczne. Myślę też, że prywatnie jest spoko gościem. Z zainteresowaniem sięgnąłem po tę biografię, gdyż chciałem się o nim dowiedzieć więcej, a wiedząc, że Tom Waits nie jest skory do zwierzeń, zrobiłem to tym chętniej. Doceniam wysiłek, jaki włożył autor w uzyskanie informacji o artyście, który skrzętnie skrywa swoją...

Ciekawa analiza twórczości T. Waitsa, jednak po biografii spodziewałam się więcej informacji o artyście jako człowieku, mężu i ojcu.

Bardzo dobra biografia,zważywszy na to,że przedstawia kogoś,kto skrzętnie chroni swoje życie prywatne przed oczami świata.
Autor starannie przygotował się do jej napisania-dotarł do mnóstwa wypowiedzi i wywiadów Waitsa i w oparciu o nie nakreślił portret,który jest wiarygodny i chyba bliski prawdy (choć w przypadku Toma nie można być tego pewnym na 100%).
Z "Dzikich lat"...

Jeśli wierzyć notce prasowej, jaką znalazłem w sieci, jest to "najlepsza i najbardziej aktualna biografia legendarnego twórcy rocka progresywnego i multiinstrumentalisty, opatrzona kompletną dyskografią artysty i jego fotografiami". Nie da się ukryć, że przekład wydany w 2007 roku to niezwykłe kompendium wiedzy na temat Waitsa. Ale multum informacji nie jest największym...

Dyskusje

• Muzyka