Wybrana

Okładka książki Wybrana
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Iwona Michałowska-Gabrych
wampiry literatura amerykańska

Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 6,7
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...

Okładka książki Nieśmiertelni. Miłosne Opowieści Wampiryczne Rachel Caine, Kristin Cast, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent
Ocena 5,8
Nieśmiertelni.... Rachel Caine, Krist...
Okładka książki Naznaczona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 6,4
Naznaczona Kristin Cast, Phyll...

Czy ktoś z Was zauważył, że w tej części zdarzają się zwroty do czytelnika?

Czy ktoś z Was zauważył, że w tej części zdarzają się zwroty do czytelnika?

W trzecim tomie serii "Dom Nocy" Zoey zrobi wszystko, aby odzyskać Stevie Rea. Niestety o swoim planie nie może powiedzieć przyjaciołom, ponieważ mógłby się o nim dowiedzieć ktoś niepowołany, ktoś kto zszedł na drogę ciemności. Co więcej Zoey ma problemy z chłopakami, o których też nie do końca może głośno rozmawiać, a ostatecznie czuje, że jedyną osobą może zaufać jest Afrodyta.
Moim zdaniem jak do tej pory "Wybrana" to najlepsza część. Zdecydowanie najbardziej mnie pochłonęła, te wszystkie wydarzenia sprawiły, że o niczym innym nie mogłam myśleć. Każda strona tej książki sprawiała, że ogarniało mnie podekscytowanie i dosłownie miałam ochotę od razu przeczytać całość na jednym wdechu, co niestety było niemożliwe. Jak zwykle najchętniej już czytałabym dalsze części i aż nie mogę się doczekać. Ta seria jest niesamowita i chociaż nie zawsze popierałam zachowanie głównej bohaterki to i tak nie odebrało mi to radości z czytania.

Wątek o tych chłopakach jest beznadziejny. Cały ten tom kręci się wokół rozterek sercowych Zoey co jest strasznie męczące. Non stop powtarza sobie w myślach jaka to nie jest rozpustna, zadaje się ze wszystkimi trzema, bo przecież ich "kocha", a potem - ojej sprawy się pokomplikowały. Strasznie się zawiodłam na tej części. Akcji w niej jest mało, wątki związane z nieumarłymi, Neferet itd to tło. Akcji jest na końcu troszeczkę, a i tak nie porywa. Tej części nie polecam. Mam nadzieję, że w czwartej się coś poprawi, inaczej chyba się będę musiała rozstać z tą serią.

Na półkach: , , , ,

O kurcze. Sama już nie wiem, który tom z tych trzech bardziej mnie rozbawił. Chyba ten.
Zoey ciągle mówi o sobie, że jest taka porządna i zasługuje na te wszystkie dary od Bogini. Ale powiedzmy sobie szczerze. Jaka porządna laska zdradza swojego chłopaka z dwoma innymi? I jeszcze robi mega żałosne wymówki?
Do tego Erik przeżywa takie chwile, a ona się puszcza? Serio? Porażka. I nie jest mi żal tej dziewczyny. Wiem, że Loren ją wykorzystał. Podejrzewałam to od samego początku, ale sorry. Naprawdę nie jest mi jej żal.
Końcówka była nawet fajna. Jestem ciekawa, co dalej ze Stevie i Afrodytą. Dobrze, że gościu został zamordowany, aczkolwiek to takie mega wygodne wykończenie go.
Główny motyw książki nadal ciekawy. Pewnie dlatego będę czytała dalej tę serię, bo jestem bardzo ciekawa jak to się dalej potoczy.
Chociaż kto wie jak Zoey będzie dalej taka wredna krową, czy nie rzucę tej serii w kąt ;).

Do tego Erik przeżywa takie chwile, a ona się puszcza? Serio?...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Widzę, że autorki nie zmieniły podejścia i cała książka to najczęściej wydarzenia kilku nocy. Naprawdę jestem pod wrażeniem ile w życiu nastolatki może się wydarzyć w ciągu dwóch miesięcy.
Na plus jest doprowadzenie bohaterki do momentu, że stała się wredniejsza niż Afrodyta z pierwszej części. Afrodyta za to bije wszystkich i jest dla mnie postacią numer jeden w tej serii.
Przyjaciele za to niewiele mają wspólnego z prawdziwymi przyjaciółmi, owszem do oglądania filmów i picia piwa są ok, a to, że Zoey ich okłamywała to pikuś przy tym, że ani razu nie zauważyli jak źle się czuje.
I mistrzostwo w powtórzeniach, chociaż fabuła nie jest zawiła to i tak trzeba co chwilę o wszystkim przypominać czytelnikowi.
I na koniec - wzmianka o Harrym Porterze nie była potrzebna. Wcześniej Zo przyznała, że jeszcze coś czyta i się tego wstydzi, ale już nie szukam ;)

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Robi się coraz ciekawiej, nie ukrywam, że pod koniec aż pisnęłam parę razy. Choć od początku nie podobał mi się ten cały Loren i wiedziałam, że może okazać się kimś innym niż myśli Zoey, to nie spodziewałam się takiego przebiegu wydarzeń. Coraz bardziej lubię główną bohaterkę i jestem mega ciekawa jak potoczą się jej losy. Rzadko się zdarza, żeby kolejne tomy tego typu powieści były lepsze od poprzedniczek, jednak ta seria zaczynała z bardzo niskiego poziomu i udało jej się wyrobić.

Najlepsza z pierwszych trzech czesci💖
Przeczytałam ją w ciągu jednego wieczoru 💙💜🖤❤️

Najlepsza z pierwszych trzech czesci💖
Przeczytałam ją w ciągu jednego wieczoru 💙💜🖤❤️

Seria o Zoey jest mocno młodzieżowa ale sięgając po ten cykl zdawałam sobie z tego sprawę i nie przeszkadza mi to, dalej dobrze się bawię.

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Phyllis Christine Cast Wybrana Zobacz więcej
Kristin Cast Wybrana Zobacz więcej