Poeci na nowy wiek

Okładka książki Poeci na nowy wiek
Jacek DehnelJulia Fiedorczuk Wydawnictwo: Biuro Literackie poezja
poezja
Biuro Literackie
2010-01-01
2010-01-01
97883-62006-73-1
wiersze poeci antologia

jak na zbiór poezji różnych poetów przystało jest tu pare poetyckich pomyłek,a za razem kilku bardzo ciekawych autorów,których z miłą chęcią poznam bliżej.
nazwiska do zapamiętania: magdalena bielska, jacek dehnel, sławomir elsner, julia fiedorczuk, łukasz jarosz oraz joanna lech:) (ocena bardzo subiektywna,według mojej literackiej wrażliwości)

Wystawiam trzy gwiazdki, bo młodą polską poezję należy wspierać i promować. Ale czy na pewno młodą? Wystarczy spojrzeć na metryki niektórych z pomieszczonych w książce twórców i przypomnieć sobie, ilu geniuszy i rzeczywistych poetów minionych pokoleń w ich wieku gryzło już piach. Ale coż: jak się nie ma, co się lubi...

Tytuł jest też chyba mocno na wyrost, bo żeby tak na początku wieku być już przekonanym, że bohaterzy ci się ostoją jako czytani wciąż twórcy za lat 10 - 40 - 60.

Tytuł jest też chyba mocno na wyrost, bo żeby tak na...

Wybór autorów jest kompleksowy, została uwzględniona większość najważniejszych debiutów poetyckich początku XXI wieku. Świetna robota Romana Honeta. Przy okazji oprawa graficzna książki jest godna zwrócenia na nią uwagi, pochwalenia.

Na półkach: , , , , ,

Chyba najbardziej do gustu przypadł mi Elsner. Na pewno jeszcze wrócę i zweryfikuję.

W zestawieniu z rokiem obecnym bardzo intersująca pozycja. Pozostaje pytanie, czy poeci według Honeta wypłynęli, bo dobrze przewidział ich sukcesy, czy dlatego, że zostali wzięci pod uwagę w powyższym zbiorze.

Dodaj cytat z książki Poeci na nowy wiek