Dwie ścieżki czasu

83-86181-09-5
powieść okupacja polska

więcej Więcej

Perełka

Bardzo fajna książka o przemijani czsu życia,miłoscipoświęceniu.O życiu(czasy wojenne i wspomnienia po niej).

„Dwie ścieżki życia” Stanisława Fleszarowa-Muskat.
To kolejna przeczytana przeze mnie powieść tej autorki i myślę, że nie ostatnia.
Dwie ścieżki życia, a każda z nich różna i trudna, mimo to, życie w jednym i drugim przypadku toczy się dalej bez względu na zawirowania polityczne czy też inne problemy. Polecam!!!

Jest to ulubiona książka mojej mamy. Na mnie takiego wrażenia nie wywołuje. Ale naprawdę warto było przeczytać.

Uwielbiam twórczość Stanisławy Fleszerowej-Muskat. Ze względu na brak wznowień powieści kupuję jej książki w antykwariatach za kilka złotych.

Tytuł "Dwie ścieżki czasu" to odniesienie do dwutorowości powieści. Polska lata '70, młode osoby o jakże innym spojrzeniu na świat - np. wyjazd na studia do Ameryki. A 30 lat wstecz myślenie o przetrwaniu każdego dnia i wykarmieniu...

Z książki...

"Rzuciła się na łóżko, starając się uporządkować jakoś myśli, teraźniejsze i dawne, ale z tego porządkowania wziął się nagle sen, dziwny, jakby najzupełniej współczesny i dzisiejszy, ale był w nim Lucio w żołnierskim mundurze. Lucio z tamtych lat, nie Andrzej ani Emil, o których nie przestawała myśleć i nie Francesco, darzony przez nią prawdziwą przyjaźnią,...

Piękna, mądra historia. Książka o miłości, przyjaźni, współczuciu. O byciu ludzkim w nieludzkich czasach.

Książka przeczytana jednym tchem. Miłość, wojna, tajemnica.

Kolejna bardzo dobra książka Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej, choć napisana w podobnym stylu, wiadomo jedna autorka pisze w jednym stylu. Powieść bardziej skupia się tym, co było kiedyś, niż to co się dzieje aktualnie w życiu bohaterów. Mi dała nadzieję, że nawet w najgorszych chwilach warto czekać czy to na ukochaną osobę czy na nową miłość. Może nie każdy tak odbierze tę książkę, bo...

• Stanisława Fleszarowa-Muskat
  • 2013