Świteź

Świteź ballada romantyzm Mickiewicz
poezja
Lektury Szkolne Varsovia
Świteź ballada romantyzm Mickiewicz

Nie trzeba dużo mówić klasyka

czytając "Świteź", towarzyszyły mi te same uczucia, które były obecne przy czytaniu "Mistrza Twardowskiego" i "Zamczysku Otranto". Są to groza i lęk, w pozytywnym znaczeniu, oczywista.

...i nawet język wciąż zrozumiały :-)

A Mickiewicz jak zawsze czaruje i przenosi nas w inny wymiar. :)

Piękne opisy przyrody,niesamowity klimat,wzruszająca historia wykraczania poza świat materialny.

Same nudy. Trzeba było wytrzeszczyć umysł żeby cokolwiek zrozumieć z tej książki bo ona była pisana starym polskim językiem.

To dzięki tej przepełnionej tajemnicą i mistycyzmem książce jako dziecko zainteresowałam sie słowiańskim folklorem. Dziękuję, mistrzu!

Na półkach: , , , , ,

Ballada Świteź jest opowieścią o tajemniczym jeziorze, na dnie, którego znajdują się ruiny zatopionego miasta. Tajemniczość i niesamowitość ta intryguje mieszkańców pobliskich wsi. Postanawiają oni spenetrować dno jeziora by zbadać jego dno, by tam odszukać odpowiedź na pytania dotyczące dziwnych odgłosów i tajemniczych zjaw. Budują wiec oni czółna i statki oraz specjalne...

Miałam to na lekcji w podstawówce. Nudne.

Dyskusje

2 661