Świteź

Okładka książki Świteź Adam Mickiewicz
Okładka książki Świteź
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury literatura piękna
7 str. 7 min.
Wolne Lektury
Wolne Lektury
2014-01-01
2014-01-01
7 min.

Okładka książki Świteź według Adama Mickiewicza Paulina Kalinowska, Adam Mickiewicz
Świteź według ... Paulina Kalinowska,...
Okładka książki Ballady i romanse z komentarzami Emilii Kiereś Emilia Kiereś, Adam Mickiewicz
Ballady i roma... Emilia Kiereś, Adam...

Jako dorosła czytelniczka w pełni doceniłam ten utwór, podobał mi się już w szkole lecz teraz w pełni mogę czerpać z wersów.

Doceniłem dopiero po liceum, jedna z najlepszych historii tamtego okresu!!

Doceniłem dopiero po liceum, jedna z najlepszych historii tamtego okresu!!

Smutna ale piękna i poruszająca ballada. Gotowość do poświęcenia życia dla wyższych wartości i sprawiedliwość, która zawsze zwycięża przekazane w oryginalny i tajemniczy sposób.

Nie trzeba dużo mówić klasyka

Nie trzeba dużo mówić klasyka

czytając "Świteź", towarzyszyły mi te same uczucia, które były obecne przy czytaniu "Mistrza Twardowskiego" i "Zamczysku Otranto". Są to groza i lęk, w pozytywnym znaczeniu, oczywista.

2077

...i nawet język wciąż zrozumiały :-)

...i nawet język wciąż zrozumiały :-)

A Mickiewicz jak zawsze czaruje i przenosi nas w inny wymiar. :)

A Mickiewicz jak zawsze czaruje i przenosi nas w inny wymiar. :)

To dzięki tej przepełnionej tajemnicą i mistycyzmem książce jako dziecko zainteresowałam sie słowiańskim folklorem. Dziękuję, mistrzu!

Ballady to chyba najbardziej przystępne i melodyjne utwory Mickiewicza, a do tego z klimacikiem.

• Lektury
  • Poezja