Stella. Oblicza zemsty

Okładka książki Stella. Oblicza zemsty Adrian Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Stella. Oblicza zemsty
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Zaczytani Cykl: Stella (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Stella (tom 2)
Zaczytani
2024-05-15
2024-05-15

Czasami jedno wydarzenie zmienia nas i całe nasze życie bezpowrotnie. Często próbujemy znaleźć winnego tej sytuacji, a gdy nam się to uda żądza zemsty może zawładnąć naszymi myślami i całym naszym życiem. Jeśli temat zemsty was ciekawi, warto sięgnąć po "Stella. Oblicza zemsty" Adriana Bednarka.
Jedynym pragnieniem Stelli Skalskiej jest zemsta na kobiecie, którą obwinia o całe zło jakie ją w życiu spotkało. Jednak realizacja tego pragnienia uczyni ją główną podejrzaną i spowoduje zamknięcie w więzieniu. Życie Stelli stanęło w martwym punkcie. Toczy się między spotkaniami z klientami a zagranicznymi wycieczkami. Gdy pojawia się tajemniczy klient z nietypową, ale bardzo opłacalną propozycją, Stella skuszona dużymi pieniędzmi przyjmuje zlecenie. Przez to zostaje wplątana w zawiłą sieć intryg, która łączy się z jej głównym wrogiem. Zaczyna się walka o przetrwanie i walka z własnymi słabościami. Czy będzie w stanie się opanować czy zrealizuje swoje największe pragnienie?
Główną bohaterką jest Stella Skalska. Została wychowana przez wujka, który od najmłodszych lat przyuczał ją do prostytucji. Nie jest to bohaterka, którą za bardzo można lubić. O ile w pierwszym tomie serii jeszcze można ją było częściowo zrozumieć i współczuć, o tyle teraz częściej irytuje, a jej zachowanie i decyzje często są dla nas niezrozumiałe jak na prawdziwą psychopatkę przystało. Autor stworzył bardzo kontrowersyjną postać, która wzbudza duże emocje.
"Stella. Oblicza zemsty" to druga część cyklu o Stelli Skalskiej i jest ściśle związana z pierwszą "Stella. Narodziny psychopatki", dlatego raczej nie polecam czytania jej bez znajomości pierwszego tomu. Powieść jest thrillerem o dość specyficznej tematyce. W książce znajdują się dość brutalne opisy, jednak czyta się ją z przyjemnością. Autor zbudował atmosferę napięcia i niepewności z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji. Nawet gdy wydaje nam się, że wszystko zostało już wyjaśnione zostajemy czymś za chwilę zaskoczeni tak jak było to w końcowych scenach powieści. Adrian Bednarek pozostawił zakończenie otwarte na kontynuację, więc być może powstanie kolejna część, na co bardzo liczę.
Głównym tematem powieści jest zemsta. Autor pokazuje jak żądza zemsty potrafi zawładnąć życiem, myślami i czynami. Pokazuje, że chęć jej realizacji jest nadrzędna, powodując nie liczenie się z konsekwencjami. Oczywiście prowadzi ona często do jeszcze większych tragedii i krzywdzenia niewinnych osób. Bednarek pokazuje, że nawet spełniając swojego pragnienie nie zaznajemy spokoju.
"Stella. Oblicza zemsty" to ciekawy i intrygujący thriller z wciągającą i nieprzewidywalną fabułą oraz charyzmatyczną i mroczną główną bohaterką. To książka dla tych, którzy szukają mocnych historii.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Drugi tom jest nieco lepszy od pierwszego i bardziej byłam nim zaintrygowana jak pierwszym. Niestety nadal Stella nie wywołała u mnie wypieków na twarzy i mocnego wciągnięcia się w fabułę.

Stella została zupełnie sama. Jej matka zginęła w więzieniu. Dziewczyna nadal para się luksusowa prostytucją. Można powiedzieć, że wychodzi na prostą. Nadal żyje w Częstochowie i czasem przeszłość depcze jej po piętach. Kołowrotek co jakiś czas się w niej odzywa i dochodzi do makabrycznych cięć w jej życiu. Żyje zemstą, ale nie tylko ona.

W tej części jest więcej dynamizmu. Akcja goni akcję, przynajmniej do połowy książki. W powieści Autor ukazał, że koneksje w życiu są najważniejsze i dzięki nim wiele można osiągnąć. Nawet za krat. Stelli nie da się ani polubić ani zrozumieć. Jest osobą irytującą i nawet jej druga twarz, choć krwawa i nieobliczalna, do mnie nie przemawiała. Stella to kobieta, która nie dojrzewa. Nic w niej nie ewoluowało. Wydaje mi się nawet, że gdyby mogła to by stała w miejscu o zmieniałoby się tylko jej ciało. Ona sama i jest sposób na życie stałe byłby taki sam. Choć z drugiej strony nie miał kto nią w życiu pokierować. Ale też ona nigdy tak na prawdę sama nie chciała siebie zmienić… Finał niecodzienny. I tutaj muszę powiedzieć zaskakujący.

Jest to pierwszy cykl Autora, który mnie nie kupił. Czytając książkę wiesz co tak naprawdę się wydarzy. Niby jesteś zaintrygowany akcja, ale jednak nie ma tam zaskoczenia. Po przeczytaniu nie mogę powiedzieć „ale to było genialne”, bo nie było. Nie polubiłam się ze Stella. Brakowało jej czegoś co by mnie do niej przekonało.

Książkę otrzymałam w Klubie Recenzenta portalu nakłanianie.pl

Premiera książki Adriana Bednarka “Stella. Oblicza zemsty” mam wrażenie, że przeszła bez jakiegoś większego echa. Przypadkiem dowiedziałam się o premierze. A to bardzo niedobrze, gdyż ta seria zdecydowanie spodoba się wszystkim czytelnikom, którzy szukają mocniejszych wrażeń.

Stella nadal pozostaje w Częstochowie, gdyż nie potrafi się rozstać z tym miastem, nawet w obliczu krwawych zdarzeń, których była przyczyną. Tym razem jednak ceni się dość wysoko i ze swojej profesji próbuje wyciągnąć jak najwięcej. Pewnego dnia zgłasza się do niej obcy mężczyzna z bardzo dobrą propozycją. Stella zgadza się, jednak wciąż pozostaje czujna. Okazuje się, że została wplątana w bardzo zawiłą intrygę, która również jest powiązana z jej przeszłością. Czy znów nasza bohaterka wyjdzie z tego bez szwanku?

Śmiem twierdzić, że ten tom podobał mi się jeszcze bardziej niż pierwszy. Stella naprawdę jest psychopatką! Wiem, też mi wielkie odkrycie, jednak jej decyzje w tej części przyprawiały mnie o dreszcze. Gdy kołowrotek zaczyna się kręcić nic nie może ją powstrzymać. Za każdym razem gdy myślałam, że udało mi się przewidzieć dalsze wydarzenia, autor pokazywał zdecydowanie gdzie te moje wynurzenia mogę sobie wsadzić. Stella jest kompletnie nieprzewidywalna. Sprawia to, że książka jest praktycznie nieodkładalna, bo musisz wiedzieć co będzie dalej. Autor cały czas utrzymuje nas w napięciu i skutecznie przykuwa naszą uwagę. Zakończenie mnie zaskoczyło i mam nadzieję, że to nie koniec jeszcze historii o Stelli. Zdecydowanie jestem głodna kolejnych jej wyskoków. Oczywiście trzeba nadmienić, że ta książka jest dość mocna i nie dla każdego. Ale jeśli nie przerażają was brutalne opisy, to ta książka na pewno was wciągnie. Mocne polecanko.

Nosz kurde -rewelacja.🤣

Nosz kurde -rewelacja.🤣

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszą „Stellę” wysłuchałam. Po tym jak to zrobiłam miałam okazje zapytać autora czy szykuje się kolejna seria? A on mi na to, że „tajemnica”:) Swoje jednak wiedziałam i z niecierpliwością oczekiwałam na kontynuację książki, która znowu wciągnęła mnie w swoje objęcia niczym ruchome piaski. I po niedługim czasie doczekaliśmy się kontynuacji: „Stella. Oblicza zemsty”.
Nasza piękność wciąż mieszka w Częstochowie. Jest już nieco starsza bo 26-letnia. W biznesie „siedzi” od dziesięciu lat i tylko jedno nie daje jej spokoju, że Poczwara żyje i ma się dobrze, mimo tego że odsiaduje wyrok w więzieniu. Ustawiła się i rządzi za kratami.
Stella na swoje nieszczęście prowadzi mało uporządkowany tryb życia. Co zarobi to wydaje w głównej mierze na zagraniczne wycieczki all inclisive. Zamiast odkładać na spokojne życie to wydaje więcej niż może. Psycholodzy nazwaliby to prawdopodobnie „zagłuszaniem samotności”, bo tak naprawdę od odejścia matki nie ma już żadnej bliskiej osoby, do której mogłaby się zwrócić. A człowiek to istota stadna i potrzebuje chociażby zwierzątka do którego mógłby się przytulić po całym dniu pracy i stresu z nią związanym. Cała reszta osób z którymi ma styczność to przygodni klienci.
Nasza bohaterka, gdy nachodzi ją chęć „aby pobawić się” brzytwą częściej używa jej na sobie niż przypadkowych osobach. Przypadek? Raczej problem. No ale do psychologa się z nim raczej nie uda...
Niestety, Stella tak czujna i ostrożna wpuściła za swoje drzwi wilka w owczej skórze. Od tego momentu próbuje zorientować się kto i czego tak naprawdę od niej żąda? I jaką jej przyjdzie za to zapłacić cenę?
Książkę, jak wszystkie pozostałe, czytało mi się bardzo dobrze i nader szybko. Nie ma w niej czasu na nudę. Autor w dalszym ciągu potrafi zaskoczyć czytelnika zwrotami akcji. Niemniej jednak tym razem brakło mi pewnej „subtelności porozumienia” czytelnik - autor, którą odczuwałam w innych pozycjach. Nie wiem czy to termin gonił Pana Bednarka? Być może, a szkoda, gdyż przez całe 412 stron nie odczuwałam owego magnetyzmu za co odejmuję gwiazdkę. Pomimo tego drobiazgu na pewno sięgnę po kontynuację jak inne powieści, które wyjdą spod pióra Adriana Bednarka.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Nasza...

"Stella. Oblicza zemsty"
Adrian Bednarek

Stella nieustannie walczy ze swoimi słabościami. Po śmierci matki, pozostaje w Częstochowie narażając się na nieustające kuszenie do popełnienia morderstwa na swojej siostrze, czym w końcu zadałaby cios ostateczny Poczwarze-kochance ojca.
Dostaje dobrze płatne i dość proste zlecenie od tajemniczego klienta.
Nie wie jednak, że klient jak i mężczyzna z którym ma się spotykać, skrywają mroczne tajemnice i Stella sama stanie się celem.
Czy zdąży się w porę zorientować co jest grane?

Adrian Bednarek, serwuje nam w drugim tomie cyklu o Stelli, multum mroku i tajemniczości.
W tej części jest zdecydowanie mniej scen łóżkowych a fabuła opiera się bardziej na motywie zemsty i niekończącej się intrydze.
Znając już styl pisarza, jestem usatysfakcjonowana makabrycznymi opisami, które wprost uwielbiam w Jego powieściach (wiem, zabrzmiało to strasznie 😅).
Autor, zakończeniem zostawił otwartą furtkę do dalszych losów Stelli i jestem bardzo ciekawa dalszego ciągu.

Z polecenia @olga_majerska_

Moja ocena : 8/10

#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta #pijackawe_czytam #myszaczyta #parabookstagrama #atrament_mroku #polecajkowytandem

"Stella. Oblicza zemsty"
Adrian Bednarek

Dostaje dobrze płatne i dość proste zlecenie od tajemniczego klienta.
Nie wie jednak, że...

Autor w drugiej części "Stelli" trzyma również mega wysoki poziom, ale w porównaniu do pierwszej części podobała mi się ona ździebko mniej. Stella stała się dorosłą kobietą i inaczej odbiera się jej historię z tej perspektywy. Jednak lektura niesamowicie mnie pochłonęła.
Wyrachowana postawa i mroczna przeszłość Stelli sprawiła, że jakkolwiek to zabrzmi chętnie ją poznawałam. Stella jest przykładem bohaterki, u której przeszłości nie da się wymazać, za to bardzo wpływa na jej przyszłość. Rzutuje ona na jej obecne życie i sprawia, że za każdym razem kiedy uruchamia się kołowrotek, musi mierzyć się z jej konsekwencjami. Bezwzględna oprawczyni, z przyjaciółką brzytwą, dla której liczyły się pieniądze i zemsta. Powieść niesamowicie działa na wyobraźnię. Mocne opisy i częste zwroty akcji powodują, że nie nudziłam się, a napięcie jakie zbudował autor dodało tylko pikanterii. Mroczna, złożona i obsesyjna - tak można w skrócie opisać charakter kobiety.
Adriana Bednarka poznałam dopiero przy tych dwóch książkach, ale już wiem, że to nie będzie moje ostatnie spotkanie z jego pozycjami. Mimo, że było kilka niepotrzebnych powtórzeń, całość stworzona przez niego była naszpikowana intrygami i świetnie się ją czytalo.
Zakończenie jakie wykreował pisarz było dość ciekawe i nieoczywiste. Nie sądziłam, że autor pójdzie w tym kierunku, dlatego nie mogę się doczekać kolejnych losów Stelli. Książkę (a raczej obie) polecam tylko osobom o mocnych nerwach.

Stella Skalska zmaga się z mroczną przeszłością, nie może też zapanować nad swoimi morderczymi pragnieniami. Spokojne i normalne życie nie jest dla niej. Po tym co przeżyła, ciężko jej uciec od zabójczych instynktów. Kiedy dostaje nietypowe zlecenie, w jej świecie kolejny raz pojawia się mrok.

Bednarek mistrzowsko kreuje atmosferę napięcia, a postać Stelli jest wyjątkowo złożona i fascynująca, to taka bohaterka, o której się nie zapomina - to mogę Wam zagwarantować. Fabuła książki jest dla mnie jeszcze lepsza niż w pierwszym tomie. Serio, to co tutaj się wydarzyło, rozwaliło mi głowę, dosłownie. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i liczę na więcej i więcej! Ten tom sprawił, że Stella ma szansę stać się moją ulubioną serią autora. Jak pewnie wiecie, uwielbiam takie mocne historie, a ta była po prostu genialnie dopracowana, a do tego wszystkiego zaskakująca. Jedno jest pewne, w kreowaniu takich postaci jak STELLA, Bednarek nie ma sobie równych! Polecam!

7.5

7.5

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

💀Największa psychopatka w dziejach literatury? Kogo byście wytypowali z przeczytanych przez siebie książek?💀

"Stella. Oblicza zemsty" Adrian Bednarek

Wyrachowana i bezkompromisowa. Bezwzględna m0rderczyni. Nieczuła na ból, gdyż jej samej za wiele krzywd wyrządzono. Sprzedając swe ciało zarabia na życie, nie szczędząc sobie najlepszych dóbr. Odchodzi już od od szybkich numerków, nie dla niej małe sumki. Wystawiając oferty całodobowych wypadów, weekendowych spotkań, lub dłuższego rodzaju luksusowych spędów liczy na co najmniej kilkutysięczne kwoty. Po tym, jak w dzieciństwie została wykorzystana przez własnego wujka, jej sfera emocjonalna ucierpiała. Zszargane nerwy nastolatki, skrzywiona psychika opuszczonej przez rodziców dziewczynki poskutkowały pasmem nie tylko cielesnych uniesień, lecz również morderczych zapędów. Na swej drodze spotkała wielu mężczyzn, którzy wywołali u niej lawinę negatywnych emocji. Zaczynając od rozczarowania, oraz odrzucenia ze strony własnego ojca, po nieposzanowanie i cielesną eksploatację ze strony napalonego sztabu mężczyzn, który został zwerbowany przez jej własnego wujka.

Szybki zarobek poprzez sprzedaż siebie samej stanowi w jej wypadku aktualnie jedyną możliwość utrzymaniu stałego dochodu. Obrzydzenie męskimi uczynkami, ich obleśne żądze i chore gadki przypominające niejednokrotnie o zdradach ze strony ojca poskutkowały w odpaleniu socjopatycznej i psychopatycznej natury Stelli. Zabija w ramach zemsty. Zabija w amoku. Robi to, bo już inaczej nie potrafi. Ostatnio trochę przegięła z brzytwą. Jej zbrodnie przypisywane są niejakiemu brzytwiarzowi, chyba nikt nie jest w stanie połączyć tak brutalnych krzywd z kobiecymi dłońmi.

"Stella. Oblicza zemsty", to kontynuacja, czyli drugi tom losów naszej tytułowej bohaterki. Gatunkowo mamy tu thriller psychologiczny, z bardzo szeroko rozrysowaną warstwą obyczajową ze szczególnym naciskiem na wydarzenia natury erotycznej. Po raz kolejny zostaniemy zderzeni ze ścianą scen łóżkowych, zrobi się gorąco, a do tego mrocznie. Gdybym czytała dark erotyki, to mogłabym porównać te dwa gatunki, ale niestety nie czytałam, więc muszę nadrobić zaległości, by na przyszłość być bardziej przygotowaną. Kupiłam już nawet dwa tomiszcza, które zamierzam zabrać na urlop xD

Wracając do prozy autora - styl nie jest przesadnie wymuskany, mamy tutaj prostą narrację, naturalnie brzmiącą. Jednakże, to właśnie zwykli ludzie są tutaj bohaterami, więc silenie się na wyniosłe zwroty byłoby raczej nie na miejscu, szczególnie w dialogach. Występuje tu sporo wulgaryzmów, zdrobnień, ale i niestety momentami garść powtórzeń wyrazowych, które szczególnie wybrzmiewają w audiobooku.

Historia sama w sobie jest totalnie uzależniająca, po pierwszych zdaniach ciężko się oderwać, co sprawiło, że Stellę połknęłam na dwa podejścia. Wersja audio czytana przez Filipa Kosiora jak zawsze dodaje opowieści mrocznego charakteru. Dostępna jest na Legimi - zachęcam do odsłuchu obu części, obiecując niezapomniane doznania.

Nie będę streszczać samej fabuły drugiego tomu, gdyż sporo z Was mogło nie czytać poprzedniego, a nie chcę za daleko wybiegać. Jedynie co mogę zdradzić, to fakt, iż Stellę spotka deal nie do odrzucenia, możliwość szybkiego zarobku skusi ją na tyle, że odda się robocie w pełni. Być może po drodze okaże się, że nie wszyscy grają w tej grze fair, a osoby postronne całkiem postronne nie są. Zakończenie sugeruje kontynuację, więc pozostaje mi czekać na dalsze losy naszej Stelli.

We współpracy reklamowej z @wydawnictwo_zaczytani

"Stella. Oblicza zemsty" Adrian Bednarek