Zostaniesz ze mną

Aleksandra Sznajder Wydawnictwo: Borgis literatura obyczajowa, romans
Borgis
2024-03-29
2022-04-18
miłość lovestory thriller crime badboy romans smutek szczęście erotyk przemoc socjopata literatura polska

Wracająca z upragnionego urlopu Ola traci panowanie nad samochodem i ulega wypadkowi. Ranną kobietę z rozbitego samochodu wyciąga nieznajomy mężczyzna. Od teraz jest jego na wyłączność, nikt nie może niczego podejrzewać a ona z ocalonej szybko zmienia się w porwaną. Nie zdawała sobie sprawy jakie konsekwencje może mieć zwykły wypadek drogowy. Miała ogromne szczęście, że wyszła cało z tego wypadku, pecha, że on ją znalazł. Wcześniejsze życie wydaje się snem, z którego obudziła się w przerażającej rzeczywistości. Panicznie boi się mężczyzny, który ją porwał a głowę ma pełną chaotycznych myśli. Znajduje się w odrażającej chacie, równie okropnej i strasznej jak jej właściciel. Nie wie jakie są jego zamiary, zżera ją przerażenie na samą myśl o tym co mógłby jej zrobić. Będzie walczyć za wszelką cenę, choć jeszcze nie wie do czego jest zdolny - diabeł w ludzkim wcieleniu. Czeka ją wiele podłych, okrutnych i pozbawionych człowieczeństwa dni, których nie da się wymazać z pamięci. Musi być silna aby wytrwać, inaczej będzie po niej.

"Widzi, że jest zdezorientowana i zagubiona. Uśmiecha się. Czas zacząć zabawę. Długo wyczekiwaną zabawę."

Heath to mężczyzna o chłodnym, mrocznym i tajemniczym wnętrzu, zepsutej na wskroś duszy. Ukrywa się pod maską bólu i gniewu. Jego myśli pełne są morderczych zachowań, krwi i szaleństwa, przepełnionych żalem i poszukiwaniem kolejnej ofiary. Pewny siebie tyran osiąga wszystko, czego zapragnie. Kiedy wyciąga z rozbitego samochodu ranną kobietę jego wyobraźnia działa na pełnych obrotach. W pełni podekscytowany nie może doczekać się ciągu dalszego, omal zapomniał, jakie to uczucie, posiadać ofiarę w sidłach. Adrenalina sięga zenitu a pragnienia wzrastają do monstrualnych rozmiarów. Nie jest świadom tego, jak ostry temperament ma porwana dziewczyna, z kim będzie miał do czynienia. Przerażenie dziewczyny napawa go ekstazalą, karmi się tym, żyje czyimś strachem. Jeszcze nie tak dawno o niej marzył o śnił, a teraz jest na wyciągnięcie ręki... Jest jego zdobyczą, to on podejmuje decyzje.

"Zostaniesz tu ze mną na zawsze, słyszysz? Na zawsze ."

"Zostaniesz ze mną" to książka opisująca skomplikowaną relację pomiędzy porywaczem a porwaną dziewczyną. Łączy w sobie thriller i gorący romans. Skoro mamy romans to również warto wspomnieć o relacji pomiędzy głównymi bohaterami. Autorka stanęła na wyżynach pod względem opisywanych uczuć. Ta książka to prawdziwy grubasek, ma prawie dziewięćset stron i nie ukrywam, że obawiałam się tego czy książka tak pokaźnych rozmiarów mnie nie rozczaruje. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne a "Zostaniesz ze mną" to w rzeczywistości kawał dobrej lektury. Kiedy zaczęłam czytać byłam zdziwiona, że tak bez żadnego wstępu od razu zostajemy wrzuceni w sam środek fabuły. Fabuła z każdą kolejną stroną przekonywała mnie do stwierdzenia, że autorka porządnie ją przemyślała.

Nie czytałam dawno takiej książki, która łączy w sobie zdewastowaną psychikę bohaterów, z namiętnością w czystej postaci, bezwzględnością, brutalnością i erotyzmem. Historia według mnie ciekawa i wciągająca. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Miałam wrażenie, że każdy kolejny rozdział jest ciekawszy od poprzedniego. Akcja jest prawdziwym rollercoasterem. Nie spodziewałam się, że aż takim. Fabuła została skonstruowana niesamowicie ciekawie i wyjątkowo. Autorka ukazała świat bezwzględny do szpiku kości. Dajcie się porwać pełnej bólu, namiętności i rodzących się uczuć historii. Która pomimo zimnej oprawy skrywa gorące serce.

Motyw "syndromu sztokholmskiego", kobiety zakochującej się w porywaczu, brzmi jak zdarta płyta. Znów bezwzględny gangus, który ciężko ją pobije, i to nie raz, zniszczy psychicznie, w finale okaże się "tym jedynym", który oczywiście pod wpływem uczucia wyzbywa się wszelkiej agresji stosunku do partnerki. Do tego dochodzą alkohol i papierosy. Używane w takich ilościach i w takim tempie, że alkoholizm, marskość wątroby i rak płuc gwarantowane. Czy w domyśle śmiertelne skutki nałogów mają przynieść bohaterce wyzwolenie? Czarnohumorowy happy end?
To już robi się nudne, warto wysilić wyobraźnię i znaleźć coś nowego dla swoich bohaterów. Ludzi łączy tyle skomplikowanych relacji. A nie powielać wzór, który jeszcze się sprawdza na rynku czytelniczym. Argumentu z okładki, że szczęście bywa okupione gorzkimi łzami, w przypadkach gdy pojawia się przemoc fizyczna, nie kupuję.
Na blisko 700 stronach znalazł się ciekawy wątek bezpłodności pary. Pragnienia, przeżywania rozczarowania, pustki. Co czuje on, a co ona. Pomysłów na rozwiązanie problemu, czasem "od czapy". Jakby w tym kierunku autorka poszła, to byśmy dostali ciekawą fabułę. Tymczasem to co wartościowe została zagłuszone przez wyeksploatowany schemat. Egzemplarz otrzymałam dzięki współpracy z Wydawnictwem Borgis.

Dziś wpadła do was z recenzją książki Aleksandry Sznajder "Zostaniesz ze mną" Serdecznie zapraszam 😍👇

Wyobraźcie sobie, że wasze poukładane i normalne życie wywraca się do góry nogami. Jeden nieszczęśliwy wypadek na zaśnieżonej drodze, a wy tracicie wolność i trafiacie w ręce samego diabła.

Ola miała niesamowitego pecha wracając z rodzinnego domu, ktoś zajeżdża jej drogę i w wyniku tej kolizji traci panowanie nad kierownicą, ulegając wypadkowi. Wtedy pojawia się on. Tajemniczy mężczyzna, który ratuje jej życie, a jednocześnie zmienia je w koszmar z którego nie będzie mogła się obudzić.

Heath to facet, który przeraża już od pierwszych stron. Swoim wyglądem, posturą i zachowaniem. Jednak jednocześnie jest w nim coś co intryguje i wywołuje chęć poznania go i odkrycia kim tak naprawdę jest, co ukrywa, czego pragnie.

Kiedy przyszła przesyłka i pierwszy raz chwyciłam w ręce "Zostaniesz ze mną" zachwyciła mnie jej okładka. Po przeczytaniu opisu na tyłach ksiazki i listu dołączonego od wydawnictwa byłam niesamowicie zaintrygowana tym co mnie czeka podczas lektury. Przeraziło mnie co prawda ponad 800 stron jakie sobie liczy ta książka. Jednak kiedy tylko zaczełam ją czytać totalnie przepadłam. Pochłaniałam stronę za strona nie widząc upływającego czasu. Pierwszej nocy zasnęłam dopiero o 4 nad ranem. Tak bardzo intrygowały mnie kolejne wydarzenia.
W kolejne dwa dni wykorzystywałam każdą wolną chwilę by czytać. Ta książka z każdą stroną pochłaniała mnie coraz bardziej. Chciałam wiecej. Pragnęłam dowiedzieć się jak ta niezwykle zagmatwana i wciągająca historia się skończy. Czy główna bohaterka zdoła się uwolnić z rąk swojego porywacza i oprawcy? Co kierowało postępowaniem mężczyzny? Dlaczego uprowadził Olę? Kim tak naprawdę jest? Co skrywa jego przeszłość, że stał się zdolny do największego okrucieństwa?

Kolejne pytania kłębiły się w mojej głowie, a ja pragnęłam poznać na nie odpowiedzi. Autorka jednak nieustannie trzymała mnie w napięciu, podsycała moją ciekawość, sprawiała ze kipiałam od nadmiaru skrajnych emocji.
Były momenty, że czułam ogromną flustracje, bo mimo walki jaką toczyła poczatkowo Ola, za każdym razem wracała w szpony swojego oprawcy.
Przerzucałam więc niecierpliwie kolejne strony zastanawiając sie czy Oli uda sie uwolnić. Czy odzyska swoje dawne życie? Jednocześnie ciekawa byłam jaki on ma plan? Co jeszcze dla nich uknuł? Bo za każdym razem kiedy coś się komplikowało ten przebiegły, mroczny i nieprzeiwdywalny facet miał altetnatywne wyĵscie z sytuacji - wychodził z opresji i wszystko toczyło się tak jak on tego chciał. A Ola dalej była skazana na jego łaskę.
Śledziłam więc kolejne wydarzenia z zapartym tchem by dowiedzieć się jak potoczy się relacja ofiary z oprawcą? Czy Ola mimo zła jakie jej wyrządził będzie w stanie obdarzyć go innymi uczuciami niż nienawiść?
Emocje tej dwójki zmieniały się bowiem jak w kalejdoskopie. Heath był jak nawałnica, która przeszła przez życie głównej bohaterki pozostawiając raz za razem zgliszcza. Czy człowiek, który zadaje tyle bólu i cierpienia może stać się bliski. Czy czas jaki przyszło jej z nim spędzać będzie działał na jego korzyść. Czy właśni3 ten upływający czas będzie potrafił uleczyć zadane wcześniej rany?
Finał tej powieści był dla mnie zagadką, autorka nieustannie trzymała mnie w niepewności i niejednokrotnie wyprowadzała mnie na manowce, kolejnymi emocjonujacymi wydarzeniami. A ja już sama nie wiedziałam jak to się wszystko zakończy. W tej książce zdecydowanie nie było czasu na nudę, napiecie siegało zenitu wielokrotnie.

Aleksandra Sznajder cały czas trzymała mnie w szponach fascynującej, porywającej i intygujacej fabuły. Genialnie wykreowani bohaterowie, jeszcze bardziej rozbudzali moją ciekawość. Ich postępowanie nie raz było dla mnie szokującenie, jednak dalam się prowadzić autorce przez meandry ich umysłów, żeby znaleźć odpowiedzi na kłębiące się w mojej głowie pytania.
To jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Taka która zostanie we mnie na długo i nie raz będę powracać myślami do jej fabuły. Z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści autorki. Wam kochani gorąco polecam tę książkę szczególnie jeśli jesteście fanami mocnych, momentami mrocznych, trzymających w napięciu, pełnych skrywanych tajemnic thrillerów połączonych z romansem od których nie idzie się oderwać. To zdecydowanie jest dla was #mustread ❤️🖤
Dziękuję @wydawnictwoborgis za możliwość współpracy przy tym tytule🥰
@aleksandra_sznajder_autorka gratuluje rewelacyjnej historii i czekam na więcej 🖤❤️

29 marca miała premierę książka #zostanieszzemną Książka zdecydowanie warta uwagi, łączy w sobie elementy romansu i trillera.
Ola główna bohaterka, w zimowy wieczór ma wypadek samochodowy. Z opresji ratuje ją Heath.
Słowo ratuje, chyba nie jest tu odpowiednie, gdyż mężczyzna porywa dziewczynę, aby uwięzić, mimo, że potrzebowała lekarskiej pomocy.
Ola jest przestraszona i żyje w ciągłym lęku, próbuje walczyć o wolność, jednak bezskutecznie.
Po pewnym czasie mimo strachu, u dziewczyny zaczyna budzić się uczucie do
oprawcy.
Czy jako czytelnik, mogłam się z tym faktem pogodzić? Niestety nie, moje emocje iskrzyły i piorunowały.
Toksyczna miłość, to nie jest odosobniony przypadek. Toksyk jest idealnym manipulatorem, doskonale potrafi sterować uczuciami i przywiązać ofiarę do siebie.
Mimo, że książka jest dość gruba, to warto po nią sięgnąć, wystarczy na więcej wieczorów ;),a może wcale niekoniecznie, bo bardzo wciąga :),mogę zagwarantować, że bardzo szybciutko dobrniecie do końca.

Ola jest przestraszona i...

Wchodząc w świat tej książki, czytelnik kroczący przez strony "Zostaniesz ze mną" zostaje wepchnięty w mroczną, niepokojącą historię Oli i Heatha. To spotkanie dwóch diametralnie różnych światów, gdzie rzeczywistość przeplata się z koszmarem, a uczucia tańczą na granicy między strachem a pożądaniem. Ta powieść, to historia, która nie tylko trzyma w napięciu, ale również stawia przed czytelnikiem szereg moralnych i emocjonalnych dylematów. Wstęp jest mocny i mroczny. Moment znalezienia kobiety w rozbitym aucie, jest lekko przekoloryzowany. Podczas takich wypadków może dojść do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, a mężczyzna przenoszący ciało mógł ją zabić tym pomysłem.

Sznajder zgrabnie łączy w tej powieści elementy thrillera z gorącym romansem, co sprawia, że każda strona niesie ze sobą porcję napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Choć książka liczy grubo ponad 800 stron, czyta się ją dosyć szybko. Historia rozpoczyna się od tragicznego wypadku samochodowego, który rzuca Olę w wir nieznanych i groźnych okoliczności, a jej los trafia w ręce tajemniczego Heatha. Tajemniczy i mroczny mężczyzna, w istocie okazuje się być osobą pełną mrocznych tajemnic i nieludzkich skłonności. Zamiast pomóc Oli wrócić do normalnego życia, więzi ją i traktuje jak swoją własność, prowadząc ją przez labirynt emocjonalnych i fizycznych przeżyć. Zamiast być jej wybawcą, staje się jej oprawcą i porywaczem, trzymając ją w złowrogim uścisku swoich obsesyjnych uczuć.

Przez całą powieść towarzyszymy Oli, która, choć uwikłana w koszmar sytuacji z Heathem, zaczyna odkrywać w sobie emocje, których nie spodziewała się doświadczyć. Ola, mimo początkowych lęków i niechęci, zaczyna odkrywać w sobie uczucia, których nie spodziewała się doświadczyć w tak drastycznych okolicznościach. Początkowo przerażona i zdesperowana, zaczyna odkrywać w sobie siłę i determinację, której nie wiedziała, że posiada. To podróż przez mrok własnych lęków i wątpliwości, w którym czytelnik towarzyszy jej z zapartym tchem. Bardziej chaotyczna jest tu postawa naszego antagonisty, który przejawia skrajnie zaburzoną postawę i zachowania. Czytelnik może zgrabnie poruszać się po wewnętrznej obsesji Heatha.

Mimo silnego wątku mroczności i niepewności, Sznajder nie zapomina o głębszych relacjach międzyludzkich, co sprawia, że historia nabiera dodatkowych warstw. Oczekujemy od Oli odważnego kroku, czekając z niecierpliwością, czy zdoła uwolnić się od opresyjnego Heatha. Autorka nie boi się także poruszać trudnych tematów, takich jak psychologiczne skutki przemocy czy manipulacji. Poprzez relację między Ola a Heathem, zmusza czytelnika do refleksji nad granicami miłości, akceptacji oraz własnej wolności. To historia, która porusza nie tylko strachem czy grozą, ale również wzruszeniem i nadzieją. Czytelnik wraz z bohaterami wchodzi w wir emocji, czując na własnej skórze niepokój, strach i nieoczekiwaną nadzieję.

"Zostaniesz ze mną" to powieść, która trzyma w napięciu, zmuszając do refleksji nad relacjami i ludzkimi emocjami. Pomimo mrocznych wątków, książka zostawia po sobie ślad w pamięci, nie pozwalając przejść obojętnie. Aleksandra Sznajder stworzyła niezapomnianą historię, która zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury, pozostawiając trwały ślad w sercu i umyśle. To opowieść o wytrwałości, o sile wewnętrznej i o niezwykłym potencjale ludzkiej psychiki.

Jestem świeżo po skończeniu powieści "Zostaniesz ze mną". Przyznam szczerze, że pisanie recenzji przychodzi mi na ogół prosto i dość szybko. Przy tej książce potrzebowałam dłuższego czasu by przemyśleć to jak mam Wam o niej opowiedzieć.

Akcja toczy się głównie wśród dwójki bohaterów.
Ola ulega wypadkowi samochodowemu, auta wydostaje ją tajemniczy Heath, który postanawia ją porwać i więzić. Heath zamienia jej życie w koszmar i nieustanny lęk. Dziewczyna mimo prób ucieczek, nadal tkwi w zamknięciu.
Ola zaczyna zauważać, że oprócz niechęci i strachu zaczyna czuć coś więcej. Tylko jak to możliwe, że oprawca budzi w niej takie uczucia.

Książka ma prawie 900 stron, ale dzięki temu, że autorka ma bardzo lekkie pióro, czyta się ją bardzo szybko. Czytelnik kompletnie nie odczuwa, że ma do czynienia z taką cegiełką.

Bardzo wyczuwałam się w to co działo się w powieści i naprawdę ani przez moment nie byłam w stanie zrozumieć Oli, jak może czuć jakiekolwiek ciepłe uczucia w stosunku do Heatha.
Uważam, że to co robił, jak ją traktował, jak znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie jest nie do wybaczenia i zaakceptowania.
Czekałam na odważny krok ze strony Oli, bardzo ją polubiłam i miałam nadzieję, że się opamięta.
Wiem, że w życiu również zdarzają się sytuacje, gdzie ofiary kochają swoich oprawców, tłumaczą ich zachowania i wierzą w to, że są w stanie zmienić ich na lepsze.
Ja również chciałam uwierzyć w to, że Heath jest w stanie się zmienić, lecz czy uwierzyłam? Chyba niestety nie.

"Zostaniesz ze mną" to książka która zapada w pamięć i obok której nie da się przejść obojętnie, bez emocji.

Akcja toczy się głównie wśród dwójki bohaterów.

Polecam. Książka godna uwagi.
Wciąga z dreszczykiem emocji.

Polecam. Książka godna uwagi.
Wciąga z dreszczykiem emocji.

• Brak

Dodaj cytat z książki Zostaniesz ze mną