Palenie świec i kadzideł. Praktyczny podręcznik magii ognia

Okładka książki Palenie świec i kadzideł. Praktyczny podręcznik magii ognia Michael Howard
Okładka książki Palenie świec i kadzideł. Praktyczny podręcznik magii ognia
2024-01-01
2024-01-01
Damian Velkan Mełgieś
Magia Magia ognia Ezoteryka Czarostwo Okultyzm Kadzidła Praktyka magiczna

W tej niewielkiej objętościowo książce dzieje się tak wiele, że nie wiem, od czego zacząć. Jest to kompendium wiedzy na temat świec, ich rodzajów, symboliki, rytuałów, sposobów używania etc. Niemniej jednak po drodze poruszanych jest wiele tematów, które stanowią dodatkowe źródło wiedzy oraz punkt wyjścia do głębszych rozważań i poszukiwań. Znajdziecie tu elementy religioznawstwa i kulturoznawstwa. Szczególnie ciekawy jest wyciąg z mitologii różnych stron świata, analiza z naciskiem na podobieństwa i zbieżności, które mogą świadczyć o tych samych postaciach, których nazewnictwo jest tylko kwestią kulturową. W książce zawarto również tematy z pogranicza psychologii (badanie ludzkiej świadomości),psychologii koloru (znaczenie, symbolika, właściwości lecznicze),filozofii, historii, astrologii (znaki zodiaku, fazy i wpływ księżyca oraz innych planet) czy okultyzmu i magii. Solidnie omówiono podstawy tego ostatniego. Sam autor mówi: „Ta książka została napisana dla poczatkujących, tak, więc większość czytelników będzie nowicjuszami na ścieżce okultyzmu i magii praktycznej.”
Magia kojarzy się zazwyczaj z czymś odległym, niedostępnym, przeznaczonym dla osób wybranych, tymczasem autor przekonuje nas, że magia to naturalny dar człowieka, zatracony w procesie cywilizacji, odchodzenia od natury i instynktownego pojmowania wszechświata. Jest dostępny dla każdego, kto wyrazi chęć ciężkiej pracy ze świadomością. Dar można odzyskać poprzez głęboką medytację, ćwiczenia koncentracji i umiejętnego kierowania uwagi i myśli. „ Często nauczano, że tylko nieliczni wybrańcy posiadają zdolności parapsychiczne {…} W rzeczywistości wszyscy mamy w sobie ukryty potencjał daru psychicznego, który można odblokować za pomocą kilku prostych praktyk.”
Tych, którzy boją się magii Michael Howard uspokaja, że strach, który nam towarzyszy jest spowodowany projekcją ukształtowaną przez hollywoodzkie horrory czy thrillery okultystyczne niemające nic wspólnego z prawdziwymi praktykami magicznymi. „Większość historii o tak zwanej czarnej magii lub satanistycznych rytuałach jest wytworem nadmiernej wyobraźni dziennikarzy prasowych, religijnych uprzedzeń fundamentalistów lub fantazji ignorantów i łatwowiernych, którzy wierzą we wszystko, co przeczytają lub zobaczą w telewizji "
Istotnym zagadnieniem jest również kodeks etyczny maga. Poza przestrzeganiem zapisanych procedur rytualnych, takich jak odpowiednie artefakty, formuły, etapy rytuału, każdy pracujący z energią powinien kierować się zasadami moralnymi. Przede wszystkim nie wykorzystywać swoich umiejętności do krzywdzenia, czy sterowania innymi dla własnej korzyści. "W tym względzie jedna jednostka ludzka nie ma prawa celowo ingerować w schemat życia innej ani naruszać jej wolności wyrażania siebie. {…} Niepisanym prawem jest to, że ci, którzy studiują wiedzę ezoteryczną, powinni wykorzystywać ją do pomagania innym w służbie ludzkości, jako całości."
Pisać o książce i cytować autora można by jeszcze naprawdę długo… W magię możecie wierzyć lub nie, książkę możecie potraktować, więc jako instruktarz lub po prostu ciekawą dawkę wiedzy. Na pewno warto ją przeczytać.

Jego książka to kompendium podstawowej wiedzy magicznej. Jest idealna dla początkującego praktyka magicznego. Jest wytłumaczona symbolika kolorów, świec, korespondencje ziół z kolorami, Bóstwami i Archaniołami. Tak! Archaniołami również! Głównie książka opiera się na współpracy z nimi, jednak autor jasno stwierdza, że można ich zastąpić swoim panteonem bóstw i podaje odpowiedniki do najpopularniejszych mitologii. Ja praktykuje magię egipską, więc zastępuje sobie przykładowo Archanioła Michaela, Bogiem Ra.

W tej książce dowiecie się jak w prosty sposób zacząć praktykować magię, poznacie przykładowe rytuały, które możecie modyfikować pod siebie, nauczycie się zataczać krąg, odwoływać się do istot wyższych, ale przede wszystkim poznacie ważność świec i kadzideł, które są podstawą w rytuałach magicznych. Samo zapalenie świecy nic nam nie da, tym bardziej jeśli nie była ona przeznaczona do czarostwa. Pamiętajcie, aby podczas rozpoczynania każdej oddzielnej praktyki magicznej używać nowych świec, które kupiliście z zamiarem do waszej pracy. Podchodźcie do magii z rozwagą i szacunkiem. To nie jest zabawa andrzejkowa, podczas której możecie robić wszystko, co wam się podoba. Siły wyższe jak i każde działanie magiczne wymaga szacunku i odpowiedniego skupienia. Pamiętajcie o tym!

Całą recenzję znajdziecie na stronie:

• Witchcraft
  • Witchcraft itd

Dodaj cytat z książki Palenie świec i kadzideł. Praktyczny podręcznik magii ognia