Spokój nie należy się żywym

Doskonale pamiętamy (oczywiście ci, którzy czytali) Klarę, Maksa - ja szczególnie jego, Dominika i ich pokręconą relację. To, co wydarzyło się wcześniej, odcisnęło ogromne piętno, a teraz, w końcu, nadeszła chwila relaksu i uwaga - życia tej trójki w pełnej (prawie) harmonii. Uwierzycie, że Maks z Klarą są dla siebie znośni? Kto by pomyślał 😄 No i fanatyk świetnych aut nawet zasmakuje życia. Dobra, mówiłam, że kocham Maksa, ale tak naprawdę lubię tę "świętą trójcę", a teraz pojawił się jeszcze ktoś czwarty...
Dobra, bohaterów pojawia się więcej, ale mówię akurat o kolejnym mężczyźnie.

Dominik za to, wprowadza na drogę rudowłosą, ognistą piękność. No, powiem Wam, że kobieta nie boi się sparzyć i nagle całą harmonię szlag trafia.
To nie jest postać, którą można polubić (chyba),ale uważam, że wniosła do tej historii bardzo wiele.

Jak sugeruje tytuł książki, dopóki bohaterowie żyją, spokoju nie zaznają. Co to może oznaczać? Kolejne komplikacje, kolejne pragnienie czyjejś śmierci, a tym samym walkę o to, aby do niej nie dopuścić. Tylko ile szans ma człowiek?

Kolejny raz, otrzymałam od Kamili coś wręcz zachwycającego, wciągającego od pierwszych stron. Autorka wie, jak wodzić czytelnika za nos, nie uwierzę, że zrobiła to tylko ze mną. Ona ma po prostu do tego talent i ewidentnie lubi się nad nami znęcać, bo zakończenie aż się prosi o trzeci tom na miesiąc temu.

Nie będę owijała w bawełnę. Dla mnie to thriller sensacyjny na najwyższym poziomie. Uwielbiam wykreowanych bohaterów, odkrywanie krok po kroku ich osobowości. Każda akcja jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Widać tu tę pasję tworzenia tej historii, bardzo złożony research, który wyostrzył całość fabularnie.
Mało tego, książka jest dopracowana też pod względem stylistycznym. To sprawia, że żadne błędy nie odwracają w żaden sposób naszej uwagi.

Brzmi dobrze, prawda?
To dodajmy jeszcze fakt, że cała historia znakomicie wprowadza nas w zamyślenie związane z ludzką psychologią.
Bardzo popularne jest stwierdzenie określające postaci jako moralnie szare.
Niejednokrotnie ciężko jest określić, czy bardziej skłaniamy się ku chęci mordu danego bohatera czy może jednak mamy ochotę go przytulić. Wszystko to za sprawą ich postępowania, które wynika zarówno z bliżej lub dalej określonej przeszłości, ale i otoczenia, w którym decydują się być - z własnej (lub nie) woli.

Chociaż mam zaklepane (czarno na białym, a raczej kremowym),że Maks należy do mnie - mam nadzieję, że będziecie mieli ochotę poznać nie tylko jego, ale i całą ekipę. Naprawdę nie mogę się doczekać tego, jakie asy polecą jeszcze z rękawów postaci, a tym samym Autorki.

Pisanie, jaka ta książka jest cudowna i wspaniała byłoby w tym wypadku bezsensem, ponieważ jestem patronką — więc myślę, że to „mówi samo przez się”.
Niemniej oczywiście taka jest!

Kamila Szczepańska-Górna kontynuuje historię Klary, Maxa i Dominika na łamach kolejnego tomu i muszę przyznać, że zrobiła to lepiej niż ostatnio. Widać, że napisanie tej książki było dla niej wyzwaniem, ale mam wrażenie, że przyszło jej to dużo łatwiej. Nie samo zabranie się do napisania, ale przelanie tej historii. Jakby Kamila usiadła i po prostu przeniosła wszystko za jednym razem (a nie po kilku przepisaniach i wyrzucaniach poprzednich wersji).

„Spokój nie należy się żywym” ukazuje przemianę głównej bohaterki. Rozwinięcie skrzydeł, które już pod koniec pierwszego tomu zostają otwarte.
Klara tym razem skupia się na swoich treningach i rozwoju osobistym. Kamila stworzyła potwora, to muszę przyznać. Twarda zawodniczka z tej naszej Klaruni.
Autorka skupiła się tym razem głównie na postaci Dominika i (pośrednio) Gai. Ta nieznana dla nas dotychczas kobieta, namiesza sporo w życiu srebrnej, niczym pocisk, trójcy, ale o tym przekonacie się już sami.
Ujmę to tylko tak: po co pięknej, zmysłowej kobiecie krematorium? Czy to jej pasja, praca, czy może jednak wszystko się łączy i… to taka codzienność, którą żyje? Być może. Ale dolejcie do tego odrobinę tr.cizny, yyy to znaczy magicznego eliksiru! I totalnie wyjdzie wam… psychopatyczna, seryjna morderczyni.

Gdzie tutaj miejsce dla Maxa, którego uwielbia lwia część czytelników? Otóż jego jest za mało (bo nie jest to książka głównie o nim, więc narzekam). Ale Kamila obiecała nasycić nasze zmysły w trzeciej części… we will see.

Między wersami możemy poznać bliżej również bohaterów drugoplanowych, którzy mają niewątpliwy wpływ na losy głównych bohaterów.

Szczepańska-Górna postawiła na szali problemy, z którymi mierzy się niewątpliwie duża część populacji. Będziemy mogli przeczytać tutaj i o depresji, sam.bójstwach, zdradzie zaufania, traumie… wymieniać może w nieskończoność, bo jak już się domyślacie, to nie jest książeczka dla dzieci.

Podoba mi się tutaj podejście samej autorki do tematu. Na końcu jest wpis odnośnie numerów alarmowych, miejsc, gdzie można się zgłosić w przypadku problemów. To mega, mega ważne. Wiele osób potrzebuje pomocy, a każdy rodzaj wsparcia jest tutaj na wagę złota.

Nie wiem, z czego to wynika, czy z tego, że osobiście znam autorkę, czy dlatego, że wprost żyłam tworzeniem tej książki, ale mam wrażenie, jakbym bohaterów znała osobiście i… strasznie przeżywam ich losy! Wspominam, wracam, zastanawiam się. Mogłabym złapać za telefon i zadzwonić do Maxa i zapytać: „co tam?”.

Cześć z Was na pewno zastanawia się, dlaczego zabrałam tę książkę do Grecji…
Nie mogę zdradzić… bo to istotne, żebyście przeczytali — wszystko stanie się wtedy jasne!

To naprawdę dobra, przemyślana i mocno zweryfikowana książka. Warto po nią sięgnąć i mam ogromną nadzieję, że dotrze do większej ilości czytelników, bo nie może przejść bez echa. To, co dobre, co doskonałe, nie powinno zostać pominięte.

Dla kogo? Dla osób lubiących thrillery.

„Seryjny czy płatny morderca – którego wolisz spotkać na swojej drodze?”

Dzięki Kama, czekam na kolejny tom!

Niemniej oczywiście taka jest!

"Spokój nie należy się żywym" Kamila Szczepańska-Górna

Pierwsza część tej serii, :98% Klary" zapadła mi głęboko w pamięć. Lubię do niej wracać myślami. Trochę musiałam sobie poczekać na kontynuację, ale cieszę się że wreszcie mogłam przeczytać dalszy ciąg zmagań Klary.

Skoro kontynuacja to znów mamy tu trzech głównych bohaterów z pierwszej części. Klara, Maks i Dominik, grają tu pierwsze skrzypce, a wszystko wydaje się kręcić wokół tego ostatniego, chyba najsłabszego ogniwa tej trójcy.

Zagubiony, bezbronny Dominik wikła się w tajemniczy związek z piękną manipulatorką Gają, która nieźle tu zamieszała. Stanowi ona istotny element tej historii, a jej rola nie tylko wprowadza nowy wymiar, ale daje też do myślenia nad tym jaki wpływ na kształtowanie się "dorosłej" osobowości ma przeszłość i traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa. Autorka doskonale to przemyciła między wierszami.

Porywająca fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji oraz analiza psychologiczna bohaterów sprawiły, że historia ta trzymała mnie w napięciu do samego końca. W pewnym momencie autorka tak mnie zaskoczyła, że aż przecierałam oczy z niedowierzania. Uśpiła tym moją czujność. Na szczęście było to złudne i moje serce niedługo potem wróciło do normalnego rytmu.

Na pewno znajdziecie tu różnorodne emocje, tajemnice, elementy zaskoczenia, dużo zwrotów akcji i nieobliczalnych bohaterów. To nie tylko świetnie skonstruowany thriller sensacyjny, ale też analiza psychiki ludzkiej i wpływu przeszłości na teraźniejszość.

Zacznijcie jednak od "98% Klary", żeby wpaść w ten rytm i odnaleźć coś więcej niż tylko typową rozrywkę. Autorka potrafi teleportować czytelnika w mroczne zakamarki ludzkiej duszy; zadawać niełatwe pytania, których odpowiedzi nie są jednoznaczne; ustawiać cienką granicę między kłamstwem a prawdą, bólem a ogniem, nadzieją a przeznaczeniem.

Ja dałam się ponieść tej fali czego i Wam życzę.

"Spokój nie należy się żywym" Kamila Szczepańska-Górna

Od dawna nie czytałam thrillera czy kryminału. Kiedyś sięgałam po nie bardzo często, w końcu jednak doszłam do wniosku, że to chyba nie jest mój kierunek, albo jestem po prostu przesycona. Coś, co miało zaskoczyć - nie zaskoczyło. Coś, co miało trzymać w napięciu - zwyczajnie znudziło... Książki w tych gatunkach w pewnym momencie zaczęły być dla mnie bardzo schematyczne, przestały robić efekt wow, a za lekturą nie szło nic więcej niż zwykłe, mechaniczne wręcz kartkowanie i śledzenie jedynie literek wzrokiem.

W końcu pojawiła się Kamila Szczepańska-Górna ze swoją książką "98%Klary". I to było właśnie to, czego brakowało mi w thrillerach. Tytuł ten, nie bez powodu, otrzymał znak jakości Rudej. Od autorki, która debiutuje tak dobrze oczekuje się wiele w późniejszych dziełach, tym samym względem tomu drugiego miałam ogromne nadzieje na coś przynajmniej równie dobrego. I, kurczę... znowu dostałam o wiele więcej niż się spodziewałam, a "Spokój nie należy się żywym" to doskonałe potwierdzenie, że Kamila jest właściwą osobą na właściwym miejscu. I jeszcze nie pokazała szczytu możliwości, bo wciąż stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Wracamy na ulice Trójmiasta, główną uwagę skupiając na Gdańsku. To tu Klara, po pozornym odzyskaniu upragnionej wolności, próbuje ogarnąć zupełnie nowe życie. Czytający "98%Klary" doskonale pamiętają, co naszą bohaterkę spotkało: uwięzienie, tortury, bezlitosna makabra, okrutna gra na psychice.
I wydawałoby się, że gdy już się uwolni, nic więcej wydarzyć się nie może... każdy ma jakiś limit, prawda? Owszem. Gorzej jeśli za piórem siedzi Kamila Szczepańska-Górna, która wybitnie lubi znęcać się nad swoimi bohaterami.

Dominik próbuje rozkoszować się chwilowym, pozornym spokojem normalnego życia. Na swej drodze spotyka tajemniczą Gaję. Klara w tym czasie poddaje się treningom i ćwiczeniom mającym na celu wzmocnić ciało i ducha, co oczywiście nie jest jej pomysłem. A Maks... no cóż, jak to Maks (oczywiście, że wciąż jestem nim zachwycona). Rozkoszuje się zabawą swoją nową atrakcją w postaci Klary, tworząc coraz to wymyślniejsze sposoby na uprzykrzenie jej życia swoją osobą. Tyle dobrego, że już nie chcą się pozabijać... podobno.

Kamila Szczepańska-Górna ponownie stworzyła fascynującą powieść wypchaną masą intryg, zdradami, zwrotami akcji, niewiadomymi i prawdziwym dreszczykiem. Autorka nie boi się poruszać tematów wyjątkowo trudnych, niekiedy ocierających się o tabu. Dla Kamili żadne tabu nie istnieje i właśnie ta odwaga sprawia, że finalna powieść wygląda tak a nie inaczej, i prawdziwie zachwyca. W porównaniu z tomem pierwszym, widać tu jeszcze więcej lekkości i szaleństwa. Dla wrażliwszych "Spokój nie należy się żywym", może być zbyt trudny do przejścia, otrzymujemy tutaj tematy: depresji, samobójstwa, morderstwa, wieloletniej żałoby, manipulacji i wiele więcej.

Zawsze fascynowało mnie to, co dzieje się w głowie przestępcy, psychopaty lub, po prostu, mordercy. Co musi się wydarzyć, żeby człowiek posunął się do ostateczności? Dzięki Kamili możemy zagłębić się w umysł tych, dla których naciśnięcie spustu nie jest niczym szczególnym. Ba, to chleb powszedni. Autorka dokonała researchu na najwyższym poziomie i wykorzystując swoją wiedzę z kryminalistyki stworzyła coś, co mogło lub może wydarzyć się w każdej chwili. I to właśnie to przeraża w tym najbardziej: realizm. Myślę, że nawet najwymyślniejszy stwór z horroru nie przerazi bardziej niż to, do czego może być zdolny człowiek.

Wydarzenia w tej książce zaskakują - po prostu. Nic nie jest oczywiste i niczego nie można się spodziewać, właśnie tak jak w umyśle psychopaty. Bohaterowie są dopracowani, również drugoplanowi na pewno nie są zapchajdziurami, każdy ma charakter, trudną przeszłość i swoje logiczne powody.

W tym tomie autorka odkrywa kolejne karty przeszłości Maksa i Dominika, tym samym motywy obu wydają się coraz bardziej zrozumiałe, nawet jeśli ich nie popieramy.

Wydarzenia w obu książkach są wiarygodne, bohaterowie realistyczni, a całość to kawał solidnego thrillera psychologicznego. Jeśli lubicie książki, które igrają z psychiką, poniewierają emocje i angażują to oba tomy będą idealne. Na długo po zakończeniu będziecie rozmyślać na ich temat, a wiele wydarzeń nakłoni do przewartościowania pewnych rzeczy.

Ogromnie polecam! "Spokój nie należy się żywym" to dla mnie już teraz thriller psychologiczny tego roku i absolutnie nie zamierzam z tym dyskutować.

🌼 SPOKÓJ NIE NALEŻY SIĘ ŻYWYM 🌼

Wydawnictwu 📚Erxos
Autror 📝 Kamila Szczepańska- Górna

Hej Moliki!
Dziś przychodzę do Was z kontynuacją
98% Klary!

Czytaliście pierwszą część?
Jeżeli nie, to musicie koniecznie nadrobić!
Obie części są ze sobą połączone.
Ta część jak i porzednia wypełniła jest emocjami od samego początku, lecz jest delikatniejsza. Klara dziewczyna , która została wplątana przez przypadek w życie zawodowego mordercy,doświadczyła wiele złego z jego strony, lecz zarezem zyskała przyjaciół.
Zarówno Maks, który chce zrobić z dziewczyny swoją prawą ręką, jak i Dominik stają się częścią życia Klary.
Ich losu, nie da się już rozdzielić. Są ze sobą związani do samego końca.
Klara wypełnia zadania, które wynajduje dla niej Maks. Trenuje uczy się strzelać, dzień ma wypełniony  to sprawia że ucieka myślami od swojej przyszłości , która jest wielką nie widomą. Poznaje Igora swojego trenera  ,to On uczy dziewczynę panować nad samą sobą. W między czasie Dominik poznaje tajemniczą i zarazem piękną kobietę. Romas rozkwita,  lecz coś jest nie tak. Zaczynają dziać się dziwnie rzeczy, sytuacjie, które dają wiele do myślenia Maksowi. Klara jest bardzo blisko obu męższczyzn ,co wystawia ją na bezpośrednie zagrożenie ze stony ich wrogów!

Maks już wie, już się domyśla. Dominik pozostaje ślepy do samego końca!

Czy Maks ,człowiek bez zasad będzie potrafił ochronić Klarę przed najgorszym i nieuniknionym?

Tego kochane Moliki dowiecie się czytając tą pelną emocji, adrenaliny i zagadek historię!
POLECAM SERDECZNIE ❗

🌼 SPOKÓJ NIE NALEŻY SIĘ ŻYWYM 🌼

Wydawnictwu 📚Erxos
Autror 📝 Kamila Szczepańska- Górna

Hej Moliki!
Dziś przychodzę do Was z kontynuacją
98% Klary!

Czytaliście pierwszą część?
Jeżeli nie, to musicie koniecznie nadrobić!
Obie części są ze sobą połączone.

" Spokój nie należy się żywym " to druga część historii Klary, programistki która przypadkowo znalazła się w nieodpowiednim miejscu i właśnie to zmieniło jej życie całkowicie.

Klara, Maks, Dominik... Powiedzieć, że ta ekipa zaczęła się dogadywać to zbyt wiele, ale zdecydowanie zaczynają się tolerować. Widać u nich zalążek współpracy.
Maks przestał być drapieżnikiem polującym na Klarę, a stał się kimś w rodzaju... nauczyciela? Obrońcy?
On zdecydowanie ma jakąś misję, o której wie tylko on.

Autorka zdecydowanie " umie w pisanie " trzyma klasę, poziom, wodzi czytelnika za nos. I ogólnie rzecz ujmując robi z nami co chce 😂
Tyle się dzieje w tej książce! Takie zwroty akcji!
Zdarzyło mi się nawet uronić łezkę, a później? Później zbierałam szczenę z podłogi, bo NIE SPODZIEWAŁAM SIE CZEGOŚ TAKIEGO!!!
Pojawiły się nowe postacie:
Gaja - no nie lubię Cię dziewczyno od pierwszej wzmianki o Tobie!
Burza - tutaj zupełnie na odwrót 🙊 w następnej książce liczę na więcej tego Pana.

" Spokój nie należy się żywym " to thriller sensacyjny, który Cię pochłonie. Bardzo polecam czytać jako kontynuację " 98% Klary " bo obie części są ze sobą ściśle powiązane.
Gwarantuje, że ostatnim zdaniem ( nie, nie czytajcie książki od końca!! ) Kamila wbije Was w fotel. Mnie wbiła.
I nie ukrywam, że od razu pomyślałam " no co jest ku$&@# " - czasem inaczej się nie da.
Po Klarze bardzo, bardzo czekałam na drugą część. Teraz czekam na trzecią 😂 Taki los czytelnika, który znajduje autora, który ma wszystko to czego od autora oczekujesz.

Książka jest świetna, była akcja, były emocje, ale zabrakło mi tego lęku który towarzyszył mi nieustannie podczas czytania pierwszej części. Może jestem jakąś masochistką 😂 A może już uodporniłam się na takie akcje 😉
Jednak muszę przyznać - " 98% Klary " wciąż pozostaje moją naj!
Czytajcie je obie!

Maks przestał być drapieżnikiem...

"Spokój nie należy się żywym" to druga część losów o młodej programistce Klarze, i tutaj trzeba koniecznie czytać po kolei, by mieć całkowity obraz sytuacji!

Klara, Maks i Dominik po naprawdę ciężkich przeżyciach stają na nogi, powoli łapią nić porozumienia i cokolwiek zaczyna im wychodzić... Egzystowanie obok siebie... Jednak niestety ta trójka chyba nie ma szans na to by odpocząć... By poczuć się swobodnie...

Ktoś ponownie chce zabić Klarę i tym razem nie jest to Maks. Tym razem Maks ma zupełnie inną rolę 😎. Klara jest zaprawiona w boju... I walczy dzielnie, ale czy da się wszystko przewidzieć... Niestety nie... No i Dominik... W jego życiu pojawia się nowa kobieta... Nowa postać tej historii... Od razu mówię, nie polubiłam jej 😈.

Za to Dominik... Raz go kocham raz nienawidzę 🤯moim faworytem jest Maks! Płatny zabójca człowiek bez serca 🔥 ale boje się to pisać, bo zaraz Autorka odwali coś przez co moja miłość i Maksa padnie 😂😎

Kochani! Autorka bawi się nami jak chce, widzi nas za noc i robi takie zwroty akcji, że jak już otworzycie buzię to zamkniecie ją dopiero po skończonej książce!

Zdecydowanie niebanalna historia, brak tutaj śledztwa policji, są za to śledztwa magików 🤭😂.
Ta historia to złoto, po raz kolejny przekonałam się, że Kamila tworzy historie które się nie nudzą! Czyta się to tak szybko, płynie wręcz naturalnie i cały czas ma się ochotę na więcej! 💖

Polecam ogromnie 🌟

Zanim sięgnęłam po książkę nie wiedziałam jak bardzo wymowny okaże się ten tytuł.Autorka w kunsztowny sposób tworzy opowieść energetyczną i dopracowaną w każdym calu.Łączy elementy dobrego thrillera, ludzkich zawiłości natury psychologicznej i intensywnej prędkości sensacji.
Ponownie wchodzimy w świat "uroczej trójki" i wyjątkowo skomplikowanych relacji między nimi.To historia osnuta bardziej wokół postaci Dominika, aczkolwiek Maks i Klara również mają duże role do odegrania.I tak, Maks robi swoje i absolutnie nie zwalnia tempa,Klara wchodzi w etap szkolenia i mimo zgrzytów rokuje bardzo dobrze, natomiast Dominik wpada w szpony niebezpiecznych zauroczeń w kolorach żywego ognia.Dzieje się dużo i mocno.Zaskoczenia, tajemnice z przeszłości i zwroty akcji bezwarunkowo nieprzewidywalne.Ale ta dynamika fabuły to jakby woal przysłaniający to co dzieje się w strefie emocjonalnej bohaterów.Dylematy i trudne wybory, decyzje, których konsekwencje poniesie wielu,gra na śmierć i życie.Autorka prowadzi nas w rewiry bezwzględnych zasad, odwagi graniczącej z szaleństwem,ale też rodzących się więzi i wspólnych zależności.
Nowe postaci wprowadzone do powieści dodają całej historii pazura i wybornie rozwijają kolejne wątki.Czytelnik zostaje wciągnięty w świat wartkiej akcji i wrażeń o wysokim napięciu emocjonalnym, momentami wręcz sugestywnie namacalnych.Kto przetrwa,a kto zapłaci najwyższą cenę?Czy bezwzględność zmiażdży wrażliwości,a może wszystko się przemiesza,bo nic, tak jak w życiu ,nie jest oczywiste?

SPOKÓJ NIE NALEŻY SIĘ ŻYWYM to kontynuacja 98%KLARY i w takiej kolejności polecam poznawać tę historię.A czy warto?
WARTO BARDZO DROGI CZYTELNIKU!!!
...bo dostaniesz dobry relaks z niebanalną historią,która niejednokrotnie Cię zaskoczy i otworzy szeroko oczy!!!

"Położył kwiaty tam, gdzie powinna spoczywać jej głowa, i musnął palcami delikatnie płatkami róż. Zabarwił je szkarłatem swojej krwi.
Spokój nie należy się żywym."

Są takie książki, które zapadają na długo w pamięci. U mnie niewątpliwie należy do nich powieść "98% Klary". Dziś przychodzę do was z kontynuacją tej historii...czy była ona równie dobra jak jej poprzedniczka? Zapraszam na recenzję...

Trójka osób, których losy pokrzyżowały się w pierwszej części.... Zabójca, jego przyjaciel i zdolna programistka, która została wplątana w sieć niebezpiecznych rozgrywek, wbrew swojej woli. Maks, Dominik, Klara. Po ostatnich wydarzeniach, w życiu naszych bohaterów nastąpiła względna stabilizacja i zdawać by się nawet mogło, że między nimi nawiązała się nić porozumienia. Jednak pojawienie się Gai oraz innych demonów z przeszłości burzy ten spokój i harmonię. Okazuje się, że widmo śmierć może nie być najgorszym z problemów naszych bohaterów....
...."Gra się rozpoczęła ale czy wszyscy dotrą do mety?"

Pani Kamila ustawia sobie poprzeczkę coraz wyżej... Pierwsza część była naprawdę dobra, ale ta to prawdziwy sztos! W tej części nieco bliżej poznajemy Dominika i jego historię, przeszłość, traumy, demony. Kiedy w jego życiu pojawia się Gaja, właścicielka zakładu pogrzebowego, nieco pogubiony bohater staje przed nowymi wyzwaniami. Gaja... kobieta, która wniosła tutaj ogromną dawkę mroku, tajemniczości, brutalności. Jej osoba, usposobienie, charakter, działania to materiał na osobną książkę i przykład na to, jaki wpływ mają najbliżsi i wyrządzone przez nich krzywdy na kształtowanie się chorego umysłu, gotowego posunąć się do makabrycznych czynów. Wracając do pozostałych bohaterów - Klara i Maks. Oni również będą mieć swój niemały udział w fabule, będą toczyć śmiertelną walkę z dawnym wrogiem . Czy wyjdą z niej zwycięsko?
Fabuła w niczym nie ustępowała pierwszej części - była dynamika, nieprzewidywalne zwroty akcji, emocje, uczucia (często sprzeczne). A wszystko to w klimacie wszechogarniającego niepokoju i paraliżującego niebezpieczeństwa. Autorka dzięki umiejętnie poprowadzonej narracji potęguje napięcie, które wzrasta z każdą przeczytaną stroną. I kiedy wydaje ci się, że już zbliżasz się do prawdy, autorka robi unik i teatralnie wprowadza cię na manowce, zostawiając cię w mnóstwem pytań w głowie i wątpliwościami. Autorka po raz kolejny pokazała nam, że człowiek to istotą złożoną, wielowymiarową, a samo życie i ludzie w nim spotkani tak naprawdę kształtują jego umysł i charakter. Oprócz dużej dawki rewelacyjnego thillera dostajemy zatem również analizę psychiki i umysłu ludzkiego. Kochani, jeżeli lubicie ten gatunek, to tą serię po prostu trzeba poznać! Gwarantuje, że się nie zawiedziecie. To, co autorka wyprawia tu z czytelnikiem.... totalny Armagedon! Polecam!!!

Spokój nie należy się żywym."

"Spokój nie należy się żywym" to drugi tom serii z Klarą w rolach głównych. Rozpoczynałem tę czytelniczą przygodę kompletnie sam wśród ciemności, a drogowskazem był dla mnie snopek światła, który odkrywał przede mną kolejne zdania tej opowieści.

Już pierwszy rozdział rozbudził we mnie ciekawość. Czyj to grób? O kogo może chodzić? To nie może być ona? A może jednak...

Ta moja ciekawość była jak wiatr, który porwał mnie w czytelniczy wir. Poddałem się jemu całkowicie.

Spotkałem tutaj starych znajomych, których poznałem w pierwszym tomie serii pod tytułem "98% Klary". Szeptali mi do ucha swoją opowieść, którą autorka napisała bardzo lekkim piórem mimo dramaturgii zdarzeń. Takie pióro ma Kamila, że czytając jej książki ma się mrożące krew w żyłach dreszcze, by za moment czuć swobodę i luz i pochłaniać historię bez mrocznych lęków. Po jakimś czasie znów nasz spokój pęka niczym bańka mydlana, by zastygnąć w osłupieniu i niepokoju.

Tę huśtawkę emocji zapewniła mi autorka przez cały czas czytania książki.

I ta cisza wokół mnie. Podkreślała tylko napięcie.

Coś we mnie pękało razem z kolejno przeczytanymi stronami. Gubiłem się w natłoku emocji, wspomnień i wszystkiego tego w czym tutaj uczestniczyłem. Zadawałem sobie pytania i sam szukałem na nie odpowiedzi.

"Gdyby prawda nie bolała, nie byłaby taka trudna". Ale przecież nic w życiu nie jest łatwe. I może dobrze, że tak jest, bo wtedy bardziej doceniamy to co mamy.

Ta opowieść obudziła we mnie pewne nuty, o których dawno zapomniałem. Wsłuchałem się w głos wybrzmiewający w moim umyśle, z ogromną uwagą skupiłem się na tym. Całym sobą. Aż tu nagle Kamila wywaliła taką bombę, że ... powaliło mnie na łopatki. Nie mogłem w to uwierzyć! Nie było we mnie zgody na to co tutaj się wydarzyło! Zamarłem! Nie potrafiłem się z tego uwolnić. Zostałem sam. Sam i samotny. I niezrozumiały. I z poczuciem, że zaraz się rozsypie na milion kawałków.

Dryfowałem gdzieś na granicy świadomości...

Gaja. Postać o osobowości psychopatycznej. Uważam jej rolę w tej książce za bardzo istotną. Wiem, że nie wszyscy ją polubili, ale w mojej ocenie pojawienie się jej to nie przypadek. To ukłon autorki w kierunku ważnego i trudnego społecznie tematu jaki jest kryzys psychiczny. I za to szanuję i dziękuje. Temat należy poruszać. Trzeba o nim mówić. Apelować o łatwy dostęp do wsparcia psychicznego i psychologicznego.

Po lekturze książki zasłuchałem się w dźwiękach grającej muzyki i... uleciałem w stronę swojego przeznaczenia.
Jesteśmy nicią w obrazie czyjegoś życia. Nie zostawiajmy po sobie splątanych czy zerwanych nici.

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym www.centrumwsparcia.pl
telefon 800 70 22 22

W tym miejscu pragnę pogratulować:
*autorce, wytrwałości w dążeniu do celu i ciekawą kontynuację losów Klary;
* Marcie Żurawskiej, przepięknej okładki;
*Januszowi Muzycznyszynowi, za redakcję;
*Paulinie Zyszczak i Natalii Kocot, za korektę;
*Andrzejowi Zyszczak, za skład.
Wykonaliście wszyscy kawał dobrej roboty.

A Ciebie zapraszam do sięgnięcia po tę książkę. Niech ogarnie Cię spokój, który nie należy się żywym. Czytaj!

Ta...

• 2024 przeczytane
  • Opinia na IG
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Spokój nie należy się żywym