Survivalowe patenty. Zrób to sam (DIY)

Okładka książki Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu i bushcraftu Paweł Frankowski, Marian Wyrzykowski
Leśny niezbędn... Paweł Frankowski, M...

"Survivalowe patenty. Zrób to sam (DIY)" to niezwykle praktyczny poradnik, który przekonuje, że przetrwanie w dziczy nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu czy ekologii. Książka, skierowana zarówno do doświadczonych survivalowców, jak i początkujących entuzjastów bushcraftu czy turystyki, oferuje ponad 60 innowacyjnych i kreatywnych sposobów na wykorzystanie codziennych przedmiotów w ekstremalnych warunkach.

Największym atutem tego kompendium jest jego praktyczność i uniwersalność. Autorzy, znani i zaufani w środowisku survivalowym, prezentują sprawdzone porady DIY, które można łatwo zastosować zarówno w terenie, jak i w domu. Krok po kroku, czytelnik dowiaduje się, jak przekształcić "śmieci" w użyteczne przedmioty.

Interesujące jest również to, że poradnik dostosowany jest do polskich realiów, co czyni go szczególnie użytecznym dla czytelników z naszego kraju. Ponadto, książka jest przyjazna dla całych rodzin, zachęcając rodziców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, ucząc je zaradności i ekologicznego myślenia.

Książka nie ogranicza się tylko do prostych instrukcji. Zawiera również cenne informacje na temat pierwszej pomocy, wzywania pomocy oraz konstrukcji urządzeń do uzdatniania wody czy przygotowywania posiłków w terenie. Wszystko to sprawia, że "Survivalowe patenty" to nie tylko praktyczny poradnik, ale także wyczerpujące źródło wiedzy na temat umiejętności survivalowych.

Podsumowując, "Survivalowe patenty" to nieoceniona pozycja dla każdego, kto chce nauczyć się radzić sobie w trudnych warunkach, jednocześnie dbając o ekologię i minimalizując ilość wytwarzanych odpadów. Zawarte w książce pomysły zachęcają do kreatywnego myślenia i wykorzystywania dostępnych surowców w nowatorski sposób. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom outdooru, ekologii oraz wszystkim tym, którzy chcą nauczyć się nowych umiejętności w sposób praktyczny i zabawny.

Czy dalibyście radę przetrwać w ekstremalnych warunkach, mając do dyspozycji kilka pustych butelek i puszek? Jeśli nie, to czy chcielibyście się tego nauczyć? A może byliście kiedyś harcerzem?

Jeśli lubicie tworzyć coś z niczego i dawać przedmiotom drugie życie, to książka dla was. Znajdziecie w niej mnóstwo inspiracji i cennych wskazówek jak krok po kroku i z niewielkiej ilości dostępnych materiałów stworzyć kuchenkę, palenisko, kociołek, latarenkę, wiatrochron i wiele innych cennych przedmiotów podczas survivalowej przygody. 💚

To zbiór przeszło 60 patentów z dokładnym opisem i zdjęciami. Obrazkowa metoda okazała się dla mnie naprawdę cenna i dzięki niej zrozumiałam instrukcję. Szkoda, że fotografie w książce nie są w kolorze, myślę, że to jeszcze bardziej ułatwiłoby sytuację i stanowiłoby lepszy efekt wizualny.

Oprócz bushcraftowych lifehacków znajdziecie rozdziały poświęcone zdrowiu, bezpieczeństwu i pierwszej pomocy. Czy wiedzieliście, że zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji wody utlenionej nie należy stosować na świeże rany? Jestem zaskoczona. Tą przydatną wiadomość znalazłam właśnie w rozdziale dotyczącym BHP. ❤️

Czy wiecie czym różni się recykling od upcyklingu?🌱 Wcześniej nie potrafiłam rozróżnić tych pojęć. Okazuje się, że to zupełnie inne zjawiska! Autorzy wyjasniają je w przystępny i często humorystyczny sposób. To bardzo duży plus! Dobry pomysł na prezent dla laika, który chce rozpocząć przygodę z majsterkowaniem i nauczyć się sztuki przetrwania. Uważam, że ta umiejętność zawsze może się przydać 🤪

W słowniczku pojęć na końcu książki też znalazłam definicje, których nie znałam.🥰 Uwielbiam uczyć się nowych słów i zjawisk- w ,,Survivalowych patentach” znalazłam m.in. IKEAhacking, off-grid, myślenie dywergencyjne. Znacie?

Od dziecka uwielbiam szukać niekonwencjonalnych metod i majsterkować. Po szkole spędzałam sporo czasu bawiąc się w lesie i warsztacie dziadka. Podobne zainteresowania ma tata, do którego trafi książka.😎 Jestem przekonana, że zrealizuje pomysły przedstawione przez autorów. Ciekawe, który z patentów wybierze! 🤔

Książka jest praktycznym przewodnikiem jak wykorzystać nie potrzebne nam rzeczy i dać im drugie życie. Można ją zaadresować nie tylko dla fanów survivalu, bushcraftu, wychowawców, nauczycieli, ale i rodziców.
Znajdziemy w niej około 60 pomysłowych rozwiązań jak poradzić sobie w sytuacjach w których możemy liczyć tylko na siebie. Jest to bardzo przydatna książka, która uczy kreatywności, wyobraźni i pozwala ciekawie spędzić czas w deszczowy dzień.
Dowiemy się jak zrobić w terenie kuchenkę, piecyk, ruszt, zaparzacz, pokrywkę, patelnie, latarenkę, worek, wiatrochron, a także jak uzdatnić wodę, naprawić sprzęt i wiele innych. Ułatwi nam to wiele zdjęć zamieszczonych w książce.
Myślę, że to świetna książka dla ojca i syna. Tak spędzony czas może nie tylko wiele ich nauczyć, ale i pozwoli im spędzić wspólnie czas i rozwinąć różne umiejętności.

Na pewno jest to książka do której będę wracać, zawiera dużo inspiracji i pomysłów. Niezwykle przydatna dla osób, które pracują z młodzieżą, oraz oczywiście kochają survival.

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne