Ugly girl

Joanna Muc Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2024-03-19
2024-03-19

miałam przestój z czytaniem ok 2 lat, a jak wzięłam tą książkę , to zostawiałam ją w pracy, bo wiedziałam, że jak wezmę ja do domu, to zawale obowiązki 😅 jest mi smutno, że tak szybko się skończyła, i szczerze, że była taka cienka :( ja chcę jeszcze 😭
Dawno nie czytałam książki z takim napięciem i tak dobrze napisanej, mam nadzieję, że następna będzie dużo grubsza i równie świetna, jak ta. To był naprawdę sztos i żałuję, że się już skończyła

📚Joanna Muc "Ugly girl"
📖 Wyd. @waspos
Abigail przez swojego brata wpada w poważne kłopoty. Niestety zostaje złapana i trafia do miejsca w, którym tresuje się dziewczyny na uległe kochanki i sprzedaje. Dziewczyna jest załamana i nie chce już żyć. Jej nauczycielem okazuje się Collosus, który od początku widzi, że ona jest inna niż pozostałe. Jako jedyna wywołuje w nim ludzkie uczucia i to doprowadza go do szału. Nie wie co się z nim dzieje.
Czy Abigail uda się uciec i mieć jednak normalne życie ?
Kochani ta książka zaskoczyła mnie totalnie. Myślałam, że będzie to erotyk i fabuła mnie nie porwie, lecz jak w większości przypadków się myliłam i ogromnie się cieszę, że ta książka wywołała u mnie takie uczucia.
Jestem oczarowana, że w końcu trafiam na bohaterkę, która choruje na bielactwo i to czyni ją wyjątkową. Uwielbiam kiedy w powieściach są postacie z różnymi skazami ciała czy po prostu z jakimiś wadami. To czyni wtedy historię bardziej prawdziwą . Czasami mam dość tego, że bohaterowie są tacy idealni z wyglądu, ponieważ to nie przyciąga czytelnika . Takie postacie jak Abigail są po prostu wyjątkowe i chce się o nich czytać. Szkoda mi jej było ogromnie przez to jak potraktował ją los i, że musiała płacić za grzechy brata.
Collosus zaskakuje mnie tym, że mimo swojej natury zmienia się w całkowicie innego człowieka. Te jego początki czucia nowych emocji to coś tak wyjątkowego, że moje serce aż się radowało. Uwielbiam widzieć przemiany bohaterów i poznawać ich nowe życie.
Ta dwójka to połączenie ognia i wody, którzy po połączeniu wprawiają w ruch całe otoczenie. To jak rodziła się pomiędzy nimi ta iskra radowała moje serce. Kibicowałam im z całego serca i ogromnie się cieszę, że było tu wiele sytuacji w, których miałam mini zawał.
Jeżeli lubicie historię inne niż wszystkie to jak najbardziej polecam wam tą książkę. A co najlepsze ? Jest to debiut autorki, więc skoro teraz napisała taką perełkę to aż się boje jakie cuda stworzy w przyszłości. Wielkie gratulacje 😍

📚Joanna Muc "Ugly girl"
📖 Wyd. @waspos

📜RECENZJA 📜

,,NAJPIERW MNIE ZŁAMAŁ PO TO,ŻEBY MNIE URATOWAĆ,PO CZYM ZWIĄZAŁ MNIE Z ŻYCIEM,W KTÓRYM KAŻDEGO DNIA,W KAŻDEJ CHWILI MOGŁO NAM SIĘ COŚ STAĆ.
ALE CZY ŻAŁOWAŁAM?
NIGDY NIE BĘDĘ…,,

Życie Abigail wywróciło się do góry nogami.Nie spodziewała się,że rodzina zgotuje jej taki los,a jej przyjdzie zapłacić za to tak wysoką cenę.Abigail zostaje porwana i trafia do miejsca, w którym nikt nigdy nie powinien się znaleźć.Przechodzi przez piekło,przetrzymywana ,bita i katowana za błędy brata.
Jednak najgorsze ma dopiero nadejść …
Kiedy pojawia się mężczyzna,który ma ją wytresować na bycie posłuszną,a później sprzedać nie liczy,że jej los się odmieni.

Colossus członek gangu motocyklistów.Bezwzględny i siejący postrach mężczyzna.Lubiący ostrą zabawę ,kobiety i niebezpieczeństwo.
Człowiek nie okazujący uczuć ani emocji.Zajmujący się nauką i tresowaniem kobiet na posłuszne i uległe.Do tej pory takie zadania dla Colossusa nie były problemem ,jednak z chwilą kiedy jego wzrok spoczywa na Abigail coś się w nim zmieniło…

,,Ugly girl,, to mroczna ,pełna niebezpieczeństwa i okrucieństwa powieść.Pełna tajemnic,kłamstw i intryg.
Historia o oziębłych ,a wręcz nieistniejących relacjach rodzinnych.O ponoszeniu kary za błędy bliskich.O doświadczeniu zła w każdej postaci.
Historia o wkroczeniu do zupełnie nieznanego świata.Okrutnym traktowaniu,przeżyciu niewyobrażalnego bólu i cierpienia.Zaznaniu strachu,niepewności i niebezpieczeństwa.O odnalezieniu w sobie siły,odwagi i pogodzeniu się z rzeczywistością i tym co się wydarzy.Utracie nadziei na ratunek.
Historia dwójki poranionych przez życie ludzi,których mocno doświadczył los i zawiódł człowiek.Obydwoje nie zaznali w dzieciństwie żadnych pozytywnych uczuć ani emocji.Obydwoje zmagają się z traumatyczną i bolesną przeszłością.Dźwigają na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń i walczą z demonami przeszłości.
Historia o powolnym poznawaniu się ,budowaniu relacji i zaufania.O potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju.Powolnym otwieraniu się na nowe i nieznane dotąd doświadczenia i przeżycia.O odczuwaniu sprzecznych emocji.Walki z samym sobą,myślami i uczuciami.Podjęciu trudnych i ryzykownych decyzji.O daniu sobie szansy na stworzenie czegoś nowego i zupełnie nieznanego …
Historia pełna grozy ,ale także i fascynacji ,przyciągania i wzajemnego pożądania…

Sięgając po tą książką ,której opis mocno mnie zaintrygował,tak na prawdę nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać .Z twórczością autorki spotykam się po raz pierwszy,gdyż ta książka jest jej debiutem,który uważam za naprawdę bardzo udany.
Autorka stworzyła niebanalną historię napisaną bardzo przyjemnym i swobodnym w odbiorze stylem,przez co czyta się ją bardzo szybko.Zarówno fabuła jak i wątki genialne,wciągające już od pierwszych stron i niepozwalające odłożyć się,aż do samego końca.Akcja poprowadzona dynamicznie,niejednokrotnie zaskakując i trzymając w napięciu.Bohaterowie świetnie wykreowani ich losy śledziłam z zapartym tchem.
Autorka tą książką wywarła na mnie ogromne wrażenie.Podczas czytania towarzyszyła mi cała gama emocji.Przez większą część książki miałam ściśnięte gardło i łzy w oczach,a także wielokrotnie wstrzymywałam oddech.
Ale nie zabrakło także gorących i pełnych uniesień momentów pobudzających wyobraźnię i zmysły .
Niezwykle emocjonalna i nieprzewidywalna historia zapraszająca do świata gangu bikerów ,ukazująca skomplikowaną relacje i siłę miłości .

Polecam

📜RECENZJA 📜

ALE CZY ŻAŁOWAŁAM?
NIGDY NIE BĘDĘ…,,

Są książki, po których zbieram się żeby napisać recenzję. „Ugly girl” @aszysza @waspos jest właśnie taką książką i pomimo, że przeczytałam ją 10 dni temu dopiero dzisiaj zbieram się żeby Tobie drogi czytelniku ją polecić!

Książka opowiada historię dziewczyny tytułowej Ugly girl, która zostaje porwana aby sprzedać ją za błędy swojego brata. Jest uwięziona w ciemnej celi, w której odwiedza ją jej „trener”- ma ją wyszkolić aby dobrze służyła, aby dobrze dysponowała swoim ciałem.
Ale Ugly girl nie jest zwyczajną dziewczyną! Jest silną, mocną kobietą, która walczy o swoje. W takich warunkach bardzo zacieśnia się więź pomiędzy nią a jej trenerem Colossusem.
Pewnego dnia w miejscu gdzie są przetrzymywane dziewczyny dochodzi do strzelaniny a Ugly girl ucieka. Biegnie co sił w nogach aby uciec z tego straszliwego miejsca. I trafia wprost do…. Colossusa, który zabiera ją do swojego prywatnego domu.

Jak zakończy się ta historia? Czy Colossus będzie miał kłopoty z powodu zabrania „nieswojej” dziewczyny? Czy ta historia wogóle ma szansę na happy end?

@aszysza gratuluję tak pięknego debiutu! Muszę przyznać, że w żadnym momencie książki nie poczułam, że to debiut! Książka jest mocna, jest mroczna, ale ma również zabawne momenty ( z przyjacielem Colossusa - Veinie- uwielbiam gościa),ma również elementy zaskoczenia. Czyta się ją bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem.

Z czystym sumieniem gorąco polecam!
Ogólna ocena: 10/10

Abigail trafia do miejsca gdzie nikt nie chciał by się znaleźć. Za to co zrobił jej brat to ona ma ponieść największą karę. Ludzie, którzy ją porwali są brutalni, niebezpieczni i nie cofną się przed niczym. Jeden z mężczyzn ma za zadanie wytresować ją na posłuszną i uległą prostytutkę. Colossus nie spodziewał się, że to zadanie odmieni jego życie.

Ugly girl to debiut Joanny Muc, przyznam, że całkiem udany. Książkę czytało mi się bardzo szybko, autorka ma przyjemny styl pisania. Bohaterów polubiłam, choć były momenty, że mnie wkurzali swoim zachowaniem. Abigail dostała łatkę Ugly girl, tylko dlatego, że cierpiała na pewną chorobę. Musiała z tego tytułu przejść masę okropności, jednak to twarda dziewczyna i nie poddała się tak łatwo. Jej podejście do samej choroby również było dobre. Między nią ,a Colossusem wytwarza się dziwna relacja, której chyba nawet oni sami nie rozumieli. Autorka kilka razy mnie zaskoczyła, nie obyło się tu bez zwrotów akcji, niebezpieczeństw i silnego uczucia. Jednego z bohaterów polubiłam najbardziej i jego postać uważam, że dodała dużo do tej książki, a mowa tu Veinie. Czy polecam, owszem warto sięgnąć po tą książkę, która również pokazuje, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny.

Ugly girl to debiut...

Z w miarę nudnego życia, zostajesz nagle porwana i trafiasz do miejsca, które nawet w najgorszych koszmarach nie było tak złe? Miałaś tak? Ja też nie, ale Abigail nie miała tyle szczęścia. Przyszło jej zapłacić za błędy brata. Tylko co w przypadku, kiedy ten brat nie chce w żaden sposób naprawić swoich błędów i uratować siostrę? Piekło dziewczyny pogłębia się, gdy dowiaduje się, że niejaki Colossus ma ją wytrenować na posłuszną zabawkę, która wkrótce zostanie sprzedana. Tylko czy do tego dojdzie? Zważywszy, że w mężczyźnie w obecności Abigail zaczyna mieszać się w głowie i jego dotychczas martwe serce zaczyna przejawiać emocje.
Jestem ogromnie zaskoczona jak dobra była to historia, aż nie do wiary że jest to debiut. Zaskoczyło mnie również to, że mamy do czynienia z gangami motocyklowymi. Dlatego nic w tej książce nie jest słodkie, wręcz przeciwnie mamy całą masę mroku, bólu, żalu i poczucia niesprawiedliwości.
Fabuła jest przemyślana od początku do końca. Relacja między bohaterami rozwija się stopniowo, możemy patrzeć na ich walkę ze swoimi demonami i powolne pękanie ich skorup. Oboje są bardzo dobrze wykreowani.
Abigail mimo tego czego doświadczyła, jest dzielną i mądra kobietą. Do tego choruje na rzadką chorobę, ale stara się tym nie przejmować, nawet jeśli komentarze innych ją bolą i są nie na miejscu. Colossus to typowy biker, wielki, brodaty, groźny z zimnym spojrzeniem. Bardzo fajnie, że pozostał sobą i nie zmienił się w słodką ciapę.
W książce oprócz mnóstwa mroku, przeróżnych emocji, głównie tych złych znajdziemy także rozpalające sceny uniesień.
Akcja jest wartka, tu nie ma czasu na nudę. Jak jest w miarę spokojnie to zaraz autorka zrzuca na nas bombę. Ale to co zrobiła na końcu to jedno wielkie wow. Nie szło odłożyć książki. No musiałam natychmiast wiedzieć jak to się skończy. Trzymała mnie mocno w napięciu.
Podsumowując na pewno nie jest to książka dla wrażliwych czytelników. Jeśli natomiast lubisz, tak jak ja mrok w książce, porwania, tortury, niesprawiedliwe traktowanie kobiet to koniecznie musisz przeczytać Ugly Girl.

Historia jest nieskomplikowana- Abigail zostaje porwana przez niebezpiecznych przestępców, których zdradził i oszukał jej własny brat. Ma być „rekompensatą”,zapłatą za jego winy. Trafia do piekła, gdzie przemoc i śmierć są na porządku dziennym… Okrutnie pobita, znieważona ma być sprzedana jako prostytutka. Najpierw musi być jednak „wytrenowana” przez pozbawionego wszelkich uczuć Colossusa…

Powiem Wam, że książka mnie pozytywnie zaskoczyła! Napisana świetnym, lekkim językiem, czytało się super. Wydarzenia ukazane były z perespektywy dziewczyny i jej oprawcy- co daje czytelnikowi możliwość zrozumienia psychologicznego podłoża ludzkich zachowań, tak bardzo zdeterminowanych naszym pochodzeniem, zakorzenionych w dzieciństwie.
Książka daje nadzieję, że w każdym człowieku tkwi wiele dobra, które można obudzić, że każdy człowiek zasługuje na szansę, może się zmienić,gdy spotka na swojej drodze odpowiednie osoby.
„Ugly girl”, jak została nazwana Abigail, porusza ponadto problem choroby, z którą dziewczyna się boryka- to także plus tej lektury.
W końcu książka to również opowieść o zdradzie, okrucieństwie, którego może nas spotkać ze strony najbliższych, rodziny, którzy powinni nas chronić.

Co wyniknie z historii opowiedzianej przez autorkę? Czy los Abigail jest przesądzony? Kto jest jej prawdziwym wrogiem, a kto wybawcą?
Zapewniam, że warto sięgnąć po „Ugly girl”, aby się o tym przekonać, bo nakreślone postacie, zwroty akcji i zakończenie są tego warte!

To jest niewiarygodne, że ta książka jest pierwszą publikacją autorki. "Ugly girl" jest napisana w bardzo dobrym stylu, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Wciąga w swoje sidła od pierwszej strony. Mnie ta książka pochłonęła tak bardzo, że przeczytałam ją w kilka godzin. Nie było mowy żebym mogła oderwać się choć na chwilę. Akcja była dynamiczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów i dramatów. Postacie są świetnie wykreowane, nie są płytkie i nijakie. Colossus to zły człowiek, swoją pracę wykonuje tylko dla pieniedzy. Szkoli dziewczyny na sprzedaż. Jest bezwzględny, ale Abigail zaczyna mieszać mu w głowie. Autorka skupiła się na relacji między Abigail a Colossusem. Jeśli chodzi o Abigail to było mi jej bardzo żal, bo musiała odpowiadać za głupotę swojego brata. Była silną kobietą, która mimo piekła w jakim się znalazła, nie poddała się i dała sobie radę.
W tej książce dostałam akcję, emocje i historię, która pokazuje, że nawet największy gangster potrafi otworzyć się na uczucia. To wszystko spowodowało, że ta pozycja na długo zostanie w mojej głowie. Wiem, że się powtarzam, ale nie mogę uwierzyć, że to debiut autorki. Toż to była prawdziwa uczta.
Pani Joanno, gratuluję i czekam na kolejne Pani dzieła.

Jak na debiut to dobry. Pomimo kontrowersyjnej treści, przeczytałam jednym tchem. Główni bohaterowie mnie nie rozczarowali, cała historia mnie porwała.

2041

Książka „Ugly girl” Joanny Muc to debiut autorki.
Historia krąży wokół gangów motocyklowych, porwania młodej dziewczyny z bielactwem, której brat zaczął donosić na wielu gości z podziemia, dodatkowo mamy handel żywym towarem, tresowaniem kobiet dla nowych klientów, pieniędzmi, strzelaninami, traumą oraz walką o przetrwanie.
Historia Abigail, której życie zaczyna się sypać po porwaniu, uwięzieniu w jednym z klubów motocyklowych. Dostaje trenera, który ma zrobić z niej uległą dla nowego klienta. Niestety nie ma bliższych relacji z bratem, który się po nią nie zgłasza. Jest bita i głodzona. Sytuacja zmienia się w momencie, kiedy ucieka. Jej trener z kolegami pragną zmienić jej los.
Czy Abigail ma szansę na szczęście?
Czy będzie już bezpieczna?
Kto na nią poluje?
Historie o bikerach są mi znane, przeczytałam kilkanaście książek zagranicznych autorów w podobnym klimacie. Zdecydowanie nie jest to lektura dla ludzi poniżej 20 roku życia. Dużo negatywnych wzorców. Minus za błędy w tekście nie wychwycone przed wydrukiem. Czytam, a tu braki wyrazów w zdaniach. Szkoda wydawać pieniędzy na takie buble. Książki nie są po złotówce.

Książka „Ugly girl” Joanny Muc to debiut autorki.
Historia Abigail, której życie zaczyna się sypać...

• Współpraca
  • Synchrobook