Dusiciel

Okładka książki Dusiciel Sonia Nowalińska
Okładka książki Dusiciel
Sonia Nowalińska Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Alice Baltimore (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Alice Baltimore (tom 2)
E-bookowo
2024-02-20
2024-02-20
kryminał sensacja thriller powieść detektywistyczna

#instaxprojektyvideorecenzje

Kryminał 👁️

Druga książka z cyklu detektyw Alice Baltimore jest jeszcze lepsza od ,,Kobieta z Bagażem” 🕵️‍♂️

Doświadczenie rośnie, pióro jest jeszcze lepsze, zaskakujące zwroty akcji są bardziej ściskające za serducho 🔥

Akcja jak w ostatniej części krąży w angielskim miasteczku Darkwood, dlatego możemy się dowiedzieć
jak wyglądają angielskie procedury w prowadzeniu sprawy.
Procedury nie męczą- akcja bardzo dobrze płynie do przodu!
To jest gigantyczny krok w przód 🔥

Poboczni bohaterowie dostają w końcu głos w sprawie.
Są fajnie wiążące, iskrzące i zdumiewająco wciągające 😁

Wejdziemy w pewnych momentach w umysł seryjnego mordercy, jego historia dzieciństwa i w końcu brak zahamowań, powoli popadając w obłęd…

I scena z dronem jest moją ulubioną w książce 😂
Sam latam dlatego jeszcze bardziej się cieszę że
wykorzystałaś ten ciekawy sprzęt w książce 📖

,,Dusiciel” Was wciągnie.

📚 Dusiciel
✒ Sonia Nowalińska
📓Wydawnictwo e-bookowo
Współpraca barterowa

"Agatha popełniła błąd i właśnie dlatego zasłużyła na śmierć. Gdyby podjęła inną decyzję, być może dziś rzeczywistość wyglądałaby inaczej. Drąż dalej, poszlak Ci nie brakuje.
A teraz śpij dobrze, bo "(...) Nocą myśli mają nieprzyjemny zwyczaj zrywania się ze smyczy."
*****
Kilka miesięcy po zabójstwie wśród kamiennych kręgów Rockcircle Alice Baltimore otrzymuje zawiadomienie o kolejnej zbrodni. W środku nocy nad stawem grupka licealistów odnajduje zwłoki uduszonej kobiety. Zło skrywa się za rogiem i wypełza na powierzchnię w najmniej oczekiwanym momencie.

Ile ofiar zbierze tym razem? Wszystkie kobiety zostają pozbawione życia w podobny sposób, co pozwala wysunąć wniosek, że w Darkwood pojawił się seryjny zabójca. Przeciwnik, z którym mierzy się Baltimore i jej zespół, zdaje się być odpowiednio przygotowany.

Jednak czy zbrodnia doskonała istnieje? Alice prowadzi najtrudniejsze śledztwo w karierze, równocześnie stawiając czoła kilku osobistym problemom. Emocjonalny rollercoaster rusza z zawrotną prędkością. Wsiadasz?

Ach, co to był za rollercoaster🔥🔥🔥 Sonia nie kłamała tworząc opis!
Pierwsze co chcę Wam napisać, że cudownie czyta się książkę, gdzie widać jak autor wskoczył na wyższy Level i jak ogromny postęp zrobił warsztat pisarski.
🔥 Postacie są energiczne, barwne. Uwielbiam Evę, bo wiele przeszła i stała się silną kobietą.
🔥 Akcja w zasadzie pędzi od pierwszych stron i co najlepsze w kryminałach nie zwalnia tempa ani na minutę. Nie zdążysz się odwrócić drogi czytelniku, a już leżą pod twoimi stopami kolejne tropy.!
🔥 Wątek romantyczno miłosny został bardzo dopracowany i mimo,że w Kobiecie z bagażem nieco mnie irytował, tutaj jest wspaniale nakreślony. Subtelnie. Brawo kochana!
🔥 Za co kocham tę książkę, to genialny zarys psychologiczny psychopatycznego umysłu. To jest absolutnie coś, co kocham w kryminałach. Analiza dlaczego i gdzie tkwi error...
🔥 Mnóstwo poszlak, tropów. Podejrzewałam raz tego bohatera, raz innego. Sonia bawi się nami i sami już nie wiemy w co wierzyć.
🔥To powieść, której nie da się odłożyć ani na chwilę. Dusiciel czeka na zdemaskowanie, czy potrafisz Go znaleźć?
🔥 Z całego serca polecam wszystkim, którzy kochają kryminały z wątkiem obyczajowym. Mamy tu trudną relację Alice z matką i ojcem. Alkoholizm ojca, który wpędza kobietę w wielki stres.
🔥Zachęcam do zapoznania się z pierwszym tomem przygód Alice, "Kobieta z bagażem."
🔥 A ja dziś gratuluję Ci Kochana premiery i tak wspaniałego progresu Twojej twórczości. Oraz dziękuję, że oddałaś w moje ręce Dusiciela.
Dziękuję. ♥️♥️♥️♥️

📚 Dusiciel
✒ Sonia Nowalińska
📓Wydawnictwo e-bookowo
Współpraca barterowa

*****
Kilka miesięcy po...

Alice Baltimore i jej zespół, po raz kolejny muszą zmierzyć się z trudnym śledztwem. Tym razem w angielskim miasteczku Darkwood pojawił się, wszystko na to wskazuje, seryjny zabójca. Dwie uduszone kobiety, w zbliżonym okresie czasowym, a za nie długo trzecia.. To nie może być przypadek. Podejrzanym może być każdy z ich bliskiego otoczenia. Policja ma kilku "chętnych" do tego miana, ale żadnych twardych dowodów. Alice i pozostali błądzą jakby po omacku, aż do czasu.. Niespodziewanie śledztwo nabiera tempa i zdaje się zbliżać ku końcowi.. Wtedy właśnie dochodzi do kolejnej tragedii, która bezpośrednio uderza w Alice..

Gdy dowiedziłam się, że "Kobieta z bagażem" będzie mieć swoją kontynuację, niezmiernie mnie to ucieszyło. Uwielbiam serie, szczególnie kryminalne i to w takim kilmacie. Jakbym oglądała świetny serial. Małe miasteczko, zgrany zespół dochodzeniowy, wciągające śledztwa.. Mało tego, zaplecze w postaci osobistych problemów, z którymi muszą mierzyć się bohaterowie tej historii. A każdy z nich wyrazisty, konkretny, albo ich kochasz, albo nieznosisz. Ja się zaprzyjaźniłam z Alice i ekipą i mało mi. Liczę na ciąg dalszy..

Książka wchłonęła mnie od pierwszych stron. Czytałam z zapartym tchem, emocje szalały a nerwy zostały w strzępach. Jednocześnie starałam się brać udział w rozwiązywaniu zagadki uduszonych kobiet. Moje przypuszczenia okazały się porażką 😀 i dobrze. Bo autorka potrafi zaskoczyć, a to wielki plus.

Jeśli lubicie kryminały, to niewyobrażam sobie, żebyście mieli nie przeczytać "Dusiciela". Polecam!!!!

Komisarz Alice Baltimore, dostaje kolejne trudne śledztwo. Tym razem grupka młodzieży znalazła ciało młodej kobiety, która została uduszona. Alice wraz ze swoim zespołem próbuje znaleźć mordercę, ale to nie jest łatwe, kiedy sprawca doskonale zaciera za sobą ślady. Policja nie ma zupełnie nic, mnóstwo poszlak i podejrzanych, którym nie są w stanie nic udowodnić.
Czas leci. Wkrótce znaleziono kolejną kobietę. Policja nie może sobie darować, że nie zdążyli złapać mordercy, ale starają się wykorzystać tą tragedię, by znaleźć jakiekolwiek dowody. Kiedy znaleziono trzecią kobietę, śledztwo rusza. Morderca popełnia błąd. Rozpoczyna się wyścig z czasem, bo skoro zabił trzy kobiety w tak krótkim czasie, to tylko kwestia czasu kiedy znajdą kolejną.
Czy Alice znajdzie mordercę? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za jego odnalezienie?
To było naprawdę dobre. Każdy autor ma swój własny styl pisania. Sonia także, trzeba się przyzwyczaić do niej, ale potem już jest super. W zasadzie akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach, nie zwalnia, bo nasz morderca dość szybko zabija. Po drodze dużo się dzieje, by zakończyć tą historię. Zakończenie mnie zaskoczyło, bo straciłam nadzieję na właśnie takie. O czym mówię, musicie sami doczytać. Zakończenie jest raczej zamknięte, ale kto wie, może będzie ciąg dalszy.
Mamy tu tajemniczego mordercę, poznajemy go bliżej, jego myśli i to co nim kieruje. To jest fajne, bo rozszerza fabułę, przez co książka staje się ciekawsza. Sonia wplotła też tu sceny erotyczne, które są odważniejsze niż wcześniej. Nie są one nachalne i ordynarne, a jedynie podkręcają fabułę. A także sprawiają, że bohaterowie stają się tacy realni. Trzeba tu wspomnieć, że poznajemy bliżej bohaterów i ich problemy. Nie tylko głównych Alice i Maxa, ale także pozostałych członków ekipy. Dzięki temu cała książka zyskuje, nie jest zbitkiem faktów, takich jak morderstwo, śledztwo i koniec książki. Poznajemy bohaterów, przez co stają się nam bliżsi i bardziej realni. A sama książka zyskuje na wartości.
Czytałam ,,Kobietę z bagażem", więc mam porównanie tych dwóch książek. Widać, że ,,Dusiciel" został dopracowany, że Sonia szlifuje swój styl, a co najważniejsze rady bierze sobie do swojego serca. Jeżeli przeczytaliście debiut Soni, to dajcie szansę też tej drugiej książce. ,,Dusiciel" jest dużo lepszy. A widząc jaki postęp zrobiła autorka, wierzę, że każda kolejna książka będzie jeszcze lepsza.
Czy polecam ,,Dusiciela"? Oczywiście, że tak. To historia, w której akcja szybko biegnie, nie ma tu czasu na zbyt długie rozmyślania, tu trzeba działać. Sonia, Ty też działaj, bo czekam na kolejną książkę, która ma być jeszcze lepsza.
Dziękuję Ci za możliwość poznania Twojej twórczości. To była dla mnie czysta przyjemność ❤️
Polecam

Znacie twórczość Soni Nowalińskiej? Sonia wydała niedawno swój debiut, który nie był zły, choć miał w sobie pewne rzeczy do poprawy. Dziś przychodzę do Was z recenzją jej drugiej książki, która jest znacznie lepsza niż pierwsza. A czy jest taka świetna? Cóż, każdy z nas ma swój własny gust i musi przeczytać, żeby wyrobić sobie zdanie. Ja powiem, że jest naprawdę dobrze....

Alice Baltimore ponownie mierzy się z dokonanym zabójstwem. Jednak tym razem okazuje się być trudniej niż się spodziewała. Czy tym razem jest to sprawka seryjnego mordercy?

Znajomość pierwszego tomu nie jest wymagana, aczkolwiek tam zaczyna się zawiązywać coś więcej między Alice a Maxem, o czym przeczytacie lepiej w tej części. Poznajemy także lepiej jej współpracowników, czyli Eve i Matta. A także dowiadujemy się nieco więcej o jej prywatnych problemach rodzinnych.

Czy warto sięgnąć po książki z tej serii? Zdecydowanie tak, i nie piszę tego tylko dlatego, że dostałam możliwość patronowania tej książce, ale także dlatego, że mnie ta historia wciągnęła i pochłonęła całkowicie. Jak już zaczęłam czytać, to nie mogłam się od niej oderwać dopóki nie skończyłam. Autorka w świetny sposób wykreowała bohaterów i poprowadziła historię tak, że czułam się wodzona za nos 🤭. Bo kiedy już miałam swój typ podejrzanego, to nagle dowiadywałam się czegoś po czym totalnie już nie wiedziałam kto może stać za tymi zabójstwami. Podobnie jak pierwsza część, książka nie jest przewidywalna, co jest zdecydowanie na plus i to powinno was zachęcić do przeczytania 😊.
W pewnym momencie wręcz stanęło mi serce jak przeczytałam o.. Ale Autorka ma szczęście 🤭. Udało się jej mnie uspokoić. Książka trzyma w napięciu do samego końca. Jest inna niż wszystkie, które do tej pory przeczytałam i fabuła nie jest oczywista jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut. Świetnie napisana i teraz czekam na trzecią część 🤭.

• W planach ebook
  • Współpraca reklamowa