OdNowa! Znam Kościół, który żyje

Okładka książki OdNowa! Znam Kościół, który żyje Renata Czerwicka, Marcin Zieliński
Okładka książki OdNowa! Znam Kościół, który żyje
Renata CzerwickaMarcin Zieliński Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2024-04-24
2024-04-24
literatura polska kościół religia rozmowa

Na półkach: , , , , , ,

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt.''OdNowa! Znam Kościół, który żyje'', obejrzałam, dwa razy na kanale YouTube rozważania słowa Bożego ''Kwadransik ze Słowem''.

Stwierdziłam jednak, że zdecydowanie wolę poznać osobowość, myśli, charakter Pana Marcina Zielińskiego z przeprowadzonej rozmowy z Panią Renatą Czerwicką.

Książka ta składa się z siedmiu rozdziałów, w których zostały bardzo trafnie nadane im tytuły.

Zadane pytania Panu Marcinowi Zielińskiemu były skonstruowane pomysłowo.

Uważam, że jest to niezwykłe spotkanie Pani Renaty Czerwickiej z młodym człowiekiem, który to otrzymał dar, o którym początkowo nie miał pojęcia, ale doświadczał, go powoli odkrywając jego moce i tajne tajemnice z nim związane nie zawsze są przyjęte z należytą od razu akceptacją.

Pan Marcin w umiejętny sposób odpowiada na zadawane mu pytania, które jakby nie patrzył, są dla niego wyzwaniem.

Widoczna jest u niego odwaga, bezpośredniość, a przede wszystkim to, co lubię u ludzi odczytywanie zachowań, przyznawanie się do błędów i niebycie zbyt ambitnym, lecz ma w sobie dużo cierpliwości, a co najważniejsze dużo wiary w swoje możliwości i ludzi, że mu zaczną ufać nie na siłę.

Podkreśla, co jest dla niego istotne, kto odgrywa najważniejszą rolę w kościele, czym jest dla niego dialog, od kiedy on poczuł, że istnieje Pan Bóg, opowiada o nim, dzieli się chętnie przykładami, w których doświadczył jego obecności i mocy.

Zwraca uwagę na wiele kwestii dotyczących przyczyn, z których to młodzi ludzie niestety mają wątpliwości czy mają przekroczyć próg kościoła lub nie oraz przedstawia obserwacji tego, co doświadcza, uzdrawiając tych, co chcą poczuć obecność Boga i na nowo go poznając poprzez modlitwę i bycie świadkiem tytułowej odnowy.

Książki tej nie czyta się szybko, lecz należy dobrze zrozumieć jej przekaz, a być może znajdziemy w niej cenne wskazówki, że nie da się zmienić życia chrześcijańskiego na pokaz, lecz warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób chce dokonać przemiany, która wzbogaca nasze życie, w którym towarzyszy od samego początku Pan Bóg.

Pan Marcin Zieliński ukazuje w książce świadectwo wiary, w którym istnieje światełko w tunelu, że świat jest pełen ciepła i zrozumienia na nowo wiary w lepsze jutro, a uczestniczy w nim Bóg będący najwierniejszym przyjacielem człowieka.

Za możliwość przeczytania książki pt.''OdNowa! Znam Kościół, który żyje'' autorstwa Pani Renata Czerwickiej, Pana Marcina Zielińskiego dziękuje Wydawnictwu Znak.

Polecam przeczytać tę książkę.

Książka ta składa się z siedmiu rozdziałów, w których...

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Już sam tytuł książki "OdNowa! Znam Kościół, który żyje" jest intrygujący i zachęca do przeczytania.
Składa się z siedmiu rozdziałów i odpowiedzi na postawione na początku pytania.
Mamy także czarno-białe fotografie z masowych spotkań modlitewnych.
To wywiad, a właściwie rozmowa autorki Renaty Czerwickiej z liderem grupy charyzmatycznej Marcinem Zielińskim.
Oboje dobrze się znają, więc ich dialog jest merytoryczny.
Dotyczy kierunków i sposobów działania osób świeckich w głoszeniu Ewangelii. Nie wszystkim się to podoba, ale niektórzy duchowni to akceptują i współpracują.
Swoją aktywną, charyzmatyczną działalność Marcin rozpoczął, mając tylko 15 lat.
Z tej ciekawej lektury dowiemy się, jak to się stało i jak spostrzega dzisiejszą rzeczywistość? A także, dlaczego młodzież odsuwa się od kościoła?
Marcin uważa, że księża na niektórych kazaniach: pogrzebach, ślubach, powinni głosić kerygmat, a nie dzielić się swoimi spostrzeżeniami politycznymi, czy nic nie znaczącymi, bo to ma negatywne oddziaływanie.
Marcin Zieliński podpowiada i uczy, jak się dobrze i mądrze modlić, gdyż to niekiedy przynosi realne skutki.
Można by tutaj zamieścić jakieś cytaty, ale lepszym będzie kiedy sami przekartkujemy książkę i postaramy się zrozumieć autora i jego przesłanie.
Wydawnictwu Znak dziękuję za egzemplarz recenzencki💝📘📖

Składa się z siedmiu rozdziałów i odpowiedzi na postawione na początku pytania.
Mamy także czarno-białe fotografie z masowych spotkań modlitewnych.
Oboje dobrze...

• Kobieta w roli głównej
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Polscy autorzy
  • Teologia, religia
  • Egzemplarz recenzencki
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Recenzja ukaże się wkrótce

Dodaj cytat z książki OdNowa! Znam Kościół, który żyje