Gabi ma plan

Okładka książki Gabi ma plan Michele Assarasakorn, Nathan Fairbairn
Okładka książki Gabi ma plan
Michele AssarasakornNathan Fairbairn Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Akcja PSIAKI (tom 1) komiksy
komiksy
Akcja PSIAKI (tom 1)
PAWS: Gabby Gets It Together
Nasza Księgarnia
2024-03-13
2024-03-13
Joanna Kończak

Okładka książki Supermans Pal Jimmy Olsen: Who Killed Jimmy Olsen? Nathan Fairbairn, Matt Fraction, Steve Lieber
Supermans Pal ... Nathan Fairbairn, M...
Okładka książki Star-Lord: Bezkrólewie / Anihilacja: Podbój - Star-Lord Terry Austin, Ken Barr, John Byrne, Chris Claremont, Steve Englehart, Nathan Fairbairn, Steve Gan, Keith Giffen, Timothy Green II, Nic Klein, Bob McLeod, Gray Morrow, Victor Olazaba, Marv Wolfman
Star-Lord: Bez... Terry Austin, Ken B...
Okładka książki Invincible Vol.25 The End Of All Things, Part Two Nathan Fairbairn, Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Invincible Vol... Nathan Fairbairn, R...
Okładka książki Invincible- Ultimate Collection Vol.12 Nathan Fairbairn, Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Invincible- Ul... Nathan Fairbairn, R...

Macie w domu jakiegoś pupila ? Jesteście wielbicielami psów czy kotów ?

U mnie w domu rządzi kot. Pies z kolei się do tego przyzwyczaił ;) A moje dzieciaki kochają zwierzęta prawie każdego gatunku. Prawie bo np odkryłam niedawno, że syn panicznie boi się dżdżownic, a córka wraz ze mna ma dreszcze na widok pająka.

Ale mało jest osób, które nie mają słabości do psów. Za to są takie, które choć bardzo by chciały, nie mogą przygarnąć takiego pupila.
Ten problem mają bohaterki pierwszego tomu serii “Akcja psiaki” , trzy przyjaciółki - Gabi, Prija i Mindy.

Wciągająca historia miłośniczek psów napisana w formie barwnego i czytelnego komiksu, który wciąga niesamowicie. Dziewczynki są totalnie różne pod względem : charakteru, domów i rodzin z jakich pochodzą, pasji itp. Jednak każda z nich chciałaby mieć psa, każda kocha te czworonogi ale nie może żadnego przygarnąć. Wpadają więc na plan - niby biznes aczkolwiek pozwalający na spędzenie czasu z ukochanymi zwierzakami - będą wyprowadzać psy osób, które je mają, ale za to brak im czasu na spacery.

Plan wręcz genialny i wydaje się, że jego realizacja będzie wybitnie łatwa. Jednak szybko pojawiają się komplikacje.

Pies to cudowne zwierzę. Ale też obowiązek. Ta książka pięknie to pokazuje. To nie tylko zwierzątko do głaskania i przytulania, nie takie które chce się bawić kiedy my chcemy i mamy na to czas. No właśnie - trzeba mieć dla niego czas, energię, trzeba wyprowadzić na spacer ale z każdym psem codzienność wygląda inaczej. Bo te zwierzęta też mają swoje charaktery i też potrafią dać w kość.

Dzieci kochają zwierzęta, chciały by mieć pewnie zoo w domu. Ale warto je uświadamiać co się z tym wiążę, żeby zakończyło się oddawanie psów do schronisk, bo okazały się nieudanym prezentem na święta czy urodziny. Pies to nie przedmiot, który tak łatwo oddać. Już o pozostawianiu na poboczu jezdni czy w lesie, nawet nie wspomnę… Och, ups - jednak wspomniałam…

Ta książka w ciekawy sposób uświadamia, uczy odpowiedzialności, asertywności, pracy w zespole. Otwiera oczy na to, że może nam się tylko wydaje, że mamy czas i warunki dla pupila. Nie sugeruję tu, że nie powinniśmy brać zwierząt pod opiekę, że nasze dzieci powinny usłyszeć odmowę gdy o nie proszą. Sama mam psa, kota, chomika i rybki. Sama uległam prośbom moich zwierzolubów. Ale widzą, że to zwierzę, które samo się o siebie nie zatroszczy.

Lubię takie książki i moja córka bardzo polubiła przygody tych trzech dziewczynek. Z przyjemnością poznamy kolejny tom o ich perypetiach.

Serdecznie polecam.

Macie w domu jakiegoś pupila ? Jesteście wielbicielami psów czy kotów ?

Ale mało jest osób, które nie mają słabości do psów. Za to...

Dzień dobry wszystkim miłośnikom piesków, komiksów i dobrej książki dla młodzieży.

Poznajcie Gabi i jej najlepsze przyjaciółki - Mindy i Priję. Znają się ze szkoły i są nierozłączne, choć wydawałoby się, że ta przyjaźń nie ma prawa się udać. Różni je niemal wszystko i choć chodzą do jednej klasy, Gabi jest młodsza od pozostałych dziewczyn. Ich domy są zupełnie różne, także zasady w nich panujące, pasje, sposób spędzania wolnego czasu. Jest natomiast jedna rzecz która scala tą przyjaźń mimo różnic- przeogromna miłość do psów, piesków, piesiuńciów :D Ta pasja jest motywacją do stworzenia projektu pt. PSIAKI, czyli wyprowadzania psów osób, które nie mają na to czasu. Praca absorbuje dziewczynki bardziej niż zakładały, co doprowadza do kłótni i konflików a jeśli jesteście ciekawi jak dziewczynki poradziły sobie z tym wyzwaniem, przeczytajcie książkę koniecznie.

Bardzo przypadła nam do gustu z uwagi na świetną fabułę, która pod płaszczem miłości do zwierząt i nastoletnich wyzwań, skrywa ważne tematy jak asertywność, umiejętność wyznaczania granic, odpowiedzialność za powierzone zadanie, współpraca.

Świetne ilustracje, pełne kolorów, nieprzeładowane treścią. Dobrze się czyta, dymki dialogów są czytelne, nie musimy zastanawiać się "kto to do kogo powiedział?" - oj bardzo tego nie lubię.
Świetna również do samodzielnego czytania - dziecko z pewnością poczuję dumę móc powiedzieć, że przeczytało książkę, która ma ponad 170 stron.

Nie zaskoczę Was pewnie jak powiem, że czekamy z wielką niecierpliwością na kolejną część.

Komiks przedstawia trzy najlepsze przyjaciółki Gabi, Priję i Mindy. Każda z nich jest inna, wychowuje się w innej rodzinie, ale łączy je miłość do zwierząt, a konkretnie do psiaków. Żadna z nich, niestety, z różnych powodów, nie może mieć własnego czworonoga... Dlatego, dziewczyny szukają sposobu aby móc spędzać czas ze swoimi ukochanymi zwierzakami. Wspólnie wpadają na pomysł, aby założyć firmę PSIAKI - Psie Spacerki Idealnie Aranżujące KumpelkI, gdzie za drobną opłatą, chcą wyprowadzać psy. Szukają więc uniformów, drukują ulotki i z pomocą taty Gabi, zaczynają swój wymarzony interes.

Z czasem jednak, przyjaciółki zaczynają doświadczać problemów. Widzą, że każdy z psów ma swój temperament, wymaga innego tempa maszerowania, dodatkowo zawsze trzeba zadbać o ich pielęgnację po spacerze, a do tego nie można przecież zapomnieć o sprzątaniu po nich. Do wszystkiego dochodzi również fakt, że Prija, z racji swoich treningów, ogranicza czas na wspólny interes, Mindy zaczyna bardziej przejmować się zarobkiem niż zwierzakami, a Gabi doświadcza zmęczenia. Między przyjaciółkami dochodzi do kryzysu...

To świetna opowieść o miłości i szacunku do zwierząt. Historia pokazuje dzieciom, jak opieka nad psem to ogromna odpowiedzialność. Wiąże się z nią dużo radości i zabawy, ale również sporo obowiązków dotyczących ich pielęgnacji i higieny. Ponadto, przedstawiono tu rolę, niewątpliwe trudy i wspaniałe uroki przyjaźni, która łączy dziewczynki. Młody czytelnik może doświadczyć, jak warto wspólnie rozwiązywać problemy i co to znaczy działać ze swoją drużyną!

Chociaż komiks przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, to nasza 4-latka chętnie śledziła losy bohaterek. Szczerze polecam dzieciom w różnym wieku, a i dorośli, mogą nieźle się bawić przy tej historii. Jestem bardzo ciekawa kolejnych komiksów z tej serii! 😀

Kwiecień otwieram książką dziecięcą. Tak naprawdę to komiks. Dość długi i obszerny, bo ma ponad 160 stron.
Czyta się dość szybko i fajnie. Choć trzeba się skupić na obrazkach. Moja córka jest zachwycona. Jeszcze jest na etapie, że obrazki w książce muszą być, bo kiepsko się czyta.

Opowieść o przyjaźni, opiece nad zwierzętami, o marzeniach. Trzy dziewczynki postanowiły zająć się pieskami. Ponieważ żadna z nich nie może mieć zwierzątka w domu, ze względu na różne sytuacje, muszą wykombinować coś, żeby mogły zajmować się ukochanym pieskami. Początkowo chciały pomagać w schronisku, albo o u weterynarza. Niestety plany się nie powiodły. Dziewczynki się nie poddają. Wpadają na doskonały pomysł. Jaki? Sprawdźcie koniecznie. 😜

Książka z przesłaniem. Podobał mi się wątek pobierania opłat za usługi i sytuacji materialnej dziewczynek. A także wsparcie rodziców na każdym kroku. Tak powinno być. Pokazane jest, że nie każdy musi być bogaty, trzeba wszystkich traktować równo i z szacunkiem. To, że ktoś jest biedniejszy nie znaczy, że jest gorszy. Do tego pogodzenie opieki nad zwierzętami z nauką, ze sportem. To nie jest wcale takie łatwe jakby się wydawało.

Historia dla każdego dziecka i nastolatka. Szczególnie dla takiego, które chce mieć pierwsze zwierzątko. Dziewczynki uświadamiają, że to nie tylko przyjemność ale ogromna odpowiedzialność i obowiązek.

Polecam 💪💪💪

„Gabi ma plan” czyli pierwszy tom serii Akcja PSIAKI to jeden z mądrzejszych komiksów jaki miałam okaję czytać. Trzy dziewczynki, które są koleżanki ze szkoły marzą żeby mieć zwierzaka ale z różnych powodów żadna go mieć nie może. Wtedy wpadają na kilka pomysłów i jeden z nich udaje się zrealizować - będą raz dziennie po szkole wyprowadzać cudze psiaki. Dzięki temu każda z nich nie tylko mogła przez chwilę poczuć jak to jest mieć psiaka, dodatkowo nieco zarobić ale również zmierzyć się z plusami i minusami posiadania zwierzaka.

Podobało mi się, że w tym wszystkim byli obecni rodzice, wiedzieli o całej akcji i wspierali dziewczyny. Druga ważna sprawa to odpowiedzialność jaką musiały wziąć dziewczyny za zwierzaki, ale również za zachowanie po nich czystości. Każda z nich mogła się przekonać, że oprócz głaskania czy miziania posiadanie psa to także zachowanie czystości, konieczność wyprowadzenia go i wyspacerowania porządnie, zwłaszcza w przypadku większych psiaków czy umycie / doprowadzenie do porządku po spacerze.
Do tego konieczność pogodzenia szkoły, psiaków i czasu dla siebie też okazuje się nie lada wyzwaniem. To wszystko okazało się dość męczące a dziewczyny zajmowały się przecież pieskami zaledwie raz dziennie.

Zdecydowanie to historia jaką powinno przeczytać każde dziecko czy nastolatek, który/które prosi rodziców o zwierzaka i sam/samo powinno odpowiedzieć sobie na pytanie - czy jest gotów/gotowe podjęcia się części obowiązków z nim związanych?

Czy lubie psy, a może wolicie koty?

Bez względu na Wasze upodobania, myślę, że ta komiskowa historia trafi w Wasz gust. Nie jest to jedynie historia o czworonogach, ale również o mocy przyjaźni i jej wyzwaniach.

Gabi, Prija i Minda zabiorą nas w ich świat codziennych wyzwań, z pozoru bardzo się różnią, przyświeca im jeden cel: miłość do psów. Choć żadna z nich nie może pozwolić sobie na posiadanie pupila, mogą psom jednak towarzyszyć na inne sposoby. Wspólnymi siłami tworzą biznes, który polega na wyprowadzaniu psów. Jednak nie wszystko idzie jak z płatka, a opieka nad zwierzętami okazuje się o wiele trudniejsza niż mogłoby się kumpelkom wydawać. To nie tylko przyjemny spacer i zabawa, ale również ogromna odpowiedzialność, ryzyko ucieczek i nieprzewidzianych zachowań ze strony psów. W dodatku różnice charakterów dziewczynek mogą wpłynąć na to jak prosperuje ich nowe przedsięwzięcie.

Czy przyjaciółkom uda się odnieść sukces? W jakiej kondycji będzie ich firma? Jakie wnioski wyciągną dziewczynki z nowej przygody?

Myślę, że jest to świetna propozycja na pierwszy komiks i zapewne trafiony prezent dla każdego czytelnika. Dobry humor, barwna grafika i ważne życiowe lekcje - to wszystko znadziecie w tej książce.
Ta historia może wywołać dyskusję na temat losów zwierząt, a także uwrażliwi czytelników na ich los.

Serdecznie polecam!

Czy lubie psy, a może wolicie koty?

Przedstawiam trzy najlepsze przyjaciółki: Gabi, Priję i Mirandę. Choć różni je wiele, łączy bez wątpienia jedno – miłość do zwierząt. Niestety, żadna z dziewczynek nie może mieć ich w domu – dlatego wpadają na pomysł, jak cieszyć się z obecności futrzaków i… decydują się wyprowadzać na spacery psy sąsiadów. Tak oto powstał projekt PSIAKI! Co z niego wyniknie?

,,Akcja Psiaki. Gabi ma plan” to przeurocza ilustrowana książeczka dla dzieci w formie komiksu, przez co czyta się szybko i naprawdę przyjemnie. Opisana historia jest wartka, ciekawa i autentyczna, wywołuje uśmiech na twarzy, ale i podziw względem postaw bohaterów. Nie brakuje w niej zwrotów akcji, dziecięcej wyobraźni i emocji. Z dużym zainteresowaniem śledziłam losy i poczynania młodych bohaterek, kibicowałam im.

,,Akcja Psiaki. Gabi ma plan” to opowieść o relacjach koleżeńskich i rodzinnych, wsparciu i zrozumieniu ze strony rodziców, a także pasjach i marzeniach młodego człowieka. To także opowieść o sztuce kompromisów, rozwiązywaniu konfliktów i napotkanych problemów oraz próbach odnalezienia się w nowych sytuacjach, których nie zawsze da się przewidzieć. W książce świetnie została przedstawiona różnorodność ludzi ze względu na wygląd, pasje czy charakter, dlatego też uczy ona szacunku do drugiego człowieka i tolerancji. Opowieść ukazuje, że podejmowane decyzje niosą za sobą konsekwencje, przez co wskazuje jak istotne są poczucie obowiązku i odpowiedzialność. Historia nie tylko bawi, ale i uczy, przez co jest godna polecenia.

,,Akcja Psiaki. Gabi ma plan” to wartościowa i mądra lektura dla całej rodziny. Mimo że jest to historia przeznaczona raczej dla młodszych czytelników (w wieku 6-10 lat),to i ja z ciekawością śledziłam losy bohaterek. Osobiście spędziłam dobry czas z książką i myślę, że jeszcze nie raz do niej wrócę – szczególnie, gdy córka będzie nieco starsza.

,,Akcja...

„Akcja psiaki” to książka napisana w postaci komiksu. Tę formę czytania ostatnio bardzo polubiliśmy. Jest to historia o trzech przyjaciółkach, które bardzo chcą mieć własne zwierzątko. Najlepiej pieska. Jednak rodzice nie zgadzają sią na to. Gabi, Priję i Mindy nie załamują się z tego powodu. Wpadają na pomysł, że będą wyprowadzać na spacery psy z sąsiedztwa. A przy tym zarobią trochę. Szybko okazuje się, że to nie jest taka łatwa sprawa jak im się zdawało. Pies to nie tylko zabawa, ale również obowiązki. Zwierzaki dadzą popalić. A między dziewczynami dojdzie do konfliktów. Czy przyjaźń dziewczynek przetrwa? Przekonajcie się sami.
„Akcja psiaki” to opowieść nie tylko o pupilkach i opiece nad nimi. To przede wszystkim historia o przyjaźni. O tym, że nie wystarczyć mówić, ale również umieć słuchać. O wzajemnym szacunku i o tym, że nie zawsze my mamy rację. Jest więc to pouczająca opowieść.
Książeczka nie jest gruba, a zawarta w niej historia jest ciekawa i czasami zabawna. Kolorowe ilustracje przykuwają wzrok i pomagają młodszym dzieciom skupić się na czytanym tekście. Wydana jest w kieszonkowym formacie, dzięki czemu jest idealna by ją poczytać w trakcie podróży. My lubimy takie wydana i bardzo polecamy „Akcję psiaki”.

Trzy odmienne charaktery połączone nitką przyjaźni i jedno marzenie stały się zalążkiem całkiem przyjemnego w odbiorze komiksu pt. "Akcja piski. Gabi ma plan", który ukazał się na rynku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia
Główne bohaterki: Gabi, Prija i Mandy, choć mają odmienne zainteresowania, różne temperamenty i sytuacje rodzinne, bardzo lubią spędzać czas w swoim towarzystwie. Dziewczynki łączy coś wyjątkowego. Wszystkie kochają zwierzęta, marzą o własnym pupilu, lecz z różnych względów nie mogą zamieszkać pod jednym dachem z wymarzonym czworonogiem. Razem poszukują rozwiązania, które choć na chwilę pozwoli im spędzić czas wśród wilgotnych nosków i merdających z zadowolenia ogonków. Gdy liczne pomysły okazują się trudne lub niemożliwe do zrealizowania, pojawia się plan doskonały - "Projekt Psiaki".
Czy jednak na pewno jest to plan idealny? Czy liczne wyboje na drodze jego realizacji zbyt mocno nie poróżnią dziewczyn?
Zaciekawieni? Zachęcam do poznania tej obrazkowej historyjki, poruszającej wiele ważnych tematów.
Znajdziemy w niej wątek odpowiedzialności za zwierzęta i swoje poczynania, stawiania czoła niepowodzeniom, radzenia sobie w niekomfortowej sytuacji.
Dziewczyny udowadniają czytelnikom, że do osiągnięcia kompromisu najlepszą drogą jest ta, która prowadzi do szczerej rozmowy, a niepowodzenia i problemy trudniej przezwyciężyć w pojedynkę.
Polecam tę niezwykle pouczającą opowieść, przedstawioną w formie komiksu. Z prawdziwą radością poznam kolejne perypetie tych jakże uroczych bohaterek.
Mimo, że ma pierwszy rzut oka odnosi się wrażenie, iż to książka dedykowana dziewczynom, także chłopcy czerpać mogą wiele z jej wielowarstwowości.
Serdecznie polecam!

Bohaterki najnowszego komiksu od @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia marzą o posiadaniu własnego zwierzaka. Niestety, z różnych powodów, żadna nie może go mieć. Wpadają więc na pomysł, by zorganizować sobie czas z futrzastymi przyjaciółmi inaczej. Przekonajcie się jak im poszło!

#akcjapsiaki to zabawny i bardzo pouczający komiks. Z jednej strony mamy ciekawą i pomysłową fabułę, w której 3 nastoletnie bohaterki przeżywają przygodę życia. Z drugiej wraz z nimi mierzymy się z ich pierwszymi 'dorosłymi' problemami.

Bohaterki tego komiksu pokazują młodym czytelnikom jak dużym obowiązkiem jest branie na siebie odpowiedzialności za zwierzęta. I jak duże i mało przyjemne mogą być konsekwencje nieprzemyślanych i nieprzegadanych wspólnie decyzji.

To strasznie fajne, gdy możemy podsunąć naszym dzieciom komiks jednocześnie ciekawy, zabawny i pouczający. Tu mamy też przyjemną grafikę oraz kieszonkowy rozmiar, dzięki czemu będzie to świetna propozycja do czytania w podróży czy na wakacjach.

Wiekowo celowałabym w wiek 8 - 14 lat, choć i ja osobiście bawiłam się dobrze przy czytaniu. :)

• Serie
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Ilustrowane
  • Komiks
  • Książka recenzencka
  • Komiksy itp.
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Gabi ma plan