Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa

Okładka książki Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa Mark Bradley
Okładka książki Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa
Mark Bradley Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Bomba i Ptyś (tom 3) komiksy
komiksy
Bomba i Ptyś (tom 3)
Bumble and Snug and the Shy Ghost
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2023-09-27
2023-09-27
Karolina Post-Paśko

Okładka książki Krew Holly Black, Ted Naifeh
Krew Holly Black, Ted Na...
Okładka książki Czarolina - 5 - Pan wyspy Vorn Paola Antista, Sylvia Douyé
Czarolina - 5 ... Paola Antista, Sylv...
Okładka książki 24 godziny w epoce kamienia Lan Cook, Laurent Kling
24 godziny w e... Lan Cook, Laurent K...
Okładka książki Kopernik. Centrum Wszechświata Jordi Bayarri, Dani Seijas
Kopernik. Cent... Jordi Bayarri, Dani...
Okładka książki Irena. Tom 5: Życie po David Evrard, Jean David Morvan, Séverine Tréfouël
Irena. Tom 5: ... David Evrard, Jean ...

„Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa” to trzeci tom serii, w którym Bomba i Ptyś wraz ze swoją nową przyjaciółką duszkiem Luną biorą udział w konkursie talentów, ale nie obędzie się bez problemów. Na końcu komiksów znajdują się przydatne porady dotyczące opowiedzianej historii oraz instrukcje jak rysować bohaterów. Komiksy są zaprojektowane tak, aby rozbudzać kreatywność i zachęcać do czytania oraz rysowania. Każda strona jest pełna zabawnych ilustracji i dialogów, które zapewniają wciągającą zabawę. Dzieci uwielbiają czytać o pełnych akcji przygodach i nieco zwariowanych bohaterach. Jeśli lubicie czytać, koniecznie sięgnijcie po te komiksy. Seria świetnie sprawdzi się dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Dzięki żywym ilustracjom i krótkim tekstom, komiksy skutecznie zachęcą dzieci do lektury. 🙂 Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/bomba-i-ptys-oraz-rozgniewani-piraci.html

W trzecim już tomie przygód zwariowanego duetu czytelnicy zetkną się z tematem nieśmiałości. Z tym „problemem” często mierzą się dorośli, a co dopiero mówić o dzieciach.

Nie jest łatwo stawić czoła nieśmiałości, trudno jest ją pokonać. Dzięki Bombie i Ptysiowi dzieci zobaczą jak niezwykle istotne w tej kwestii jest wsparcie najbliższych.

Temat brzmi poważnie, ale z Bombą i Ptysiem jest zawsze zabawnie. Z tą dwójką przyjaciół nie ma nudy, ciągle coś się dzieje. Barwne I ciekawe ilustracje dodatkowo przykują uwagę dzieci.

W komiksach z tej serii jest coś jeszcze, można stworzyć swojego fąfla i go narysować według podanych wskazówek lub według własnego pomysłu.

Temat brzmi poważnie, ale z...

Niezwykle kolorowy i energetyczny komiks, pełen akcji i humoru - powraca! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Bomby i Ptysia, musicie koniecznie to zmienić.

Trzeci tom tej świetnej komiksowej serii nosi tytuł: " Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa". Czytając go będziecie mieli okazję uczestniczyć w pokazie magicznych sztuczek oraz dorocznym pokazie talentów. Zjawa Luna bardzo chciałaby pokazać innym swoje sztuczki magiczne ale jest bardzo nieśmiała. Czy Bomba I Ptyś pomogą przezwyciężyć przyjaciółce tremę i stres?

Bardzo polecam całą serię przygod Bomby i Ptysia. Jeszcze chgva nigdy nie spotkałam się z tak barwnymi komiksami. Czyta się je równie dobrze co ogląda. Warto po nie sięgnąć.

Komiksowy świat rozrasta się o kolejne tytuły. Jedne zabierają czytelnika na niesamowitą przygodę, inne bawią, uczą. Dzisiaj zabieramy was do Fąflopolis na kolejne spotkanie z Bombą i Ptysiem.

Bomba i Ptyś są przyjaciółmi. Choć bardzo się od siebie różnią, wspólnie spędzony czas jest dla nich bardzo ważny. Każdy dzień to nowa przygoda. Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Pełna entuzjazmu i energii Bomba ciągle szuka nowych wrażeń, a pomysły nigdy się jej nie kończą. Z kolei Ptyś jest troskliwy, życzliwy i zawsze wspiera swoich przyjaciół. Jego pasją jest czytanie i uczenie się nowych rzeczy. Taka mieszanka charakterów wróży super zabawę.

Tym razem Bomba i Ptyś poznają pewną zjawę. Luna bardzo chce występować przed publicznością, ale jest nieśmiała. Z tego właśnie powodu, podczas jednego z występów, znika. Ptyś bardzo dobrze rozumie nową koleżankę. On także nie lubi, gdy ktoś skupia na nim uwagę.

Przyjaciele postanawiają pomóc Lunie w spełnieniu marzenia o występach, jednocześnie starając się pokonać jej nieśmiałość. Będzie wesoło, zabawnie i magicznie. Nie zabraknie siły przyjaźni, wsparcia i uwierzenia w siebie.

Niezwykle kolorowe ilustracje, wciągająca akcja i mnóstwo pomysłów sprawiają, że przygoda w Fąflopolis wciąga i zapewnia super zabawę. Daj się ponieść wyobraźni. Jeśli chcesz stworzyć własnego fąfla, na końcu książki znajdziesz pomocne instrukcje. I nie zapomnij o nietypowym nakryciu głowy. Fąfle kochają kapelusze.

Czy znacie Bombę i Ptysia? Dwoje "najlepsiejszych" przyjaciół?

Jeśli nie, to musicie nadrobić zaległości i razem ze mną udać się do Fąflopolis.

Bo Bomba i Ptyś to Fąfle, czyli śmieszne stworki o różnych kształtach. Ta pierwsza jest zwariowana, uwielbia hałasować i przeżywać przygody. Ptyś jest jej totalnym przeciwieństwem - to życzliwy, empatyczny Fąfel, który czas najchętniej spędza w bibliotece. Przyjaciele doskonale się uzupełniają i razem tworzą idealny duet.

Ich życie bez przygód nie miałoby sensu, więc któregoś dnia postanawiają wziąć udział w magicznym pokazie. O ile Bomba uwielbia występy (i magię),o tyle Ptyś lepiej czuje się, gdy nikt na niego nie patrzy. Dodatkowo pojawia się zjawa i robi się naprawdę strasznie. Na szczęście tylko przez chwilę - Luna okazuje się wyjątkowo nieśmiałą zjawą. Nasi bohaterowie postanawiają pomóc spełnić jej marzenia o występie na scenie.

Tylko jak pokonać strach? Jak pokonać tremę? Sięgnijcie po "Bombę i Ptysia" i sprawdźcie koniecznie.

Ten zwariowany, kolorowy i momentami absurdalny komiks, dotyka ważnych tematów. Totalnie odjechana fabuła to fantastyczna lekcja budowania wiary w siebie i pokonywania nieśmiałości. Niezwykłe przygody Bomby i Ptysia wciągają od pierwszej strony, a jeśli przy okazji przemycają ważne treści, to nie pozostaje nic innego, jak napisać - polecam!

Czy znacie Bombę i Ptysia? Dwoje "najlepsiejszych" przyjaciół?

"Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa" to fantastyczny komiks o sile przyjaźni, bezinteresownej pomocy i pokonywaniu własnej nieśmiałości i strachu przed występami publicznymi. Głównymi bohaterami są Bomba i Ptyś, którzy różnią się od siebie niczym ogień i woda. Jedno z nich jest nad wyraz odważne i nierozważne, z kolei drugie wolałoby zamknąć się w bibliotece i spędzić tam cały dzień w spokoju i ciszy. Jednakże pomimo to, razem przeżywają niesamowite przygody, które dają im niezwykle wartościowe lekcje życia.

Zapraszam Was do Fąflopilis, miejsca gdzie spotkacie piankowego olbrzyma, stworzonego przypadkiem przez naukowców, oraz zobaczycie całą masę sklepów z kapeluszami 😅W mieście tym, przy ulicy Psotnej 18 mieszka dwoje najlepszych przyjaciół - Bomba i Ptyś, którzy są małymi stworkami, zwanymi właśnie fąflami. Bomba uwielbia hałasować, przeżywać przygody, zawierać przyjaźnie i poszukuje coraz to nowszych wrażeń. Ptyś uwielbia wspierać swoich przyjaciół, pomagać innym, czytać i uczyć się nowych rzeczy. W porównaniu do swojego przyjaciela, często się wszystkiego boi, ale potrafi też być bardzo odważny, w momencie gdy ktoś potrzebuje pomocy. Gdy Ptyś wykupuje bilety na pokaz magiczny Wielkiego Fantastika, Bomba jest przeszczęśliwa. Od razu wpada na pomysł, że zaprezentuje tam swoje magiczne sztuczki, co oczywiście wywołało w Ptysiu niemałe obawy. Gdy docierają na miejsce i wieli magik prosi z widowni dwóch ochotników, Ptyś już wie, że nie skończy się to dobrze, tym bardziej, że Bomba z ogromnym entuzjazmem wyrywa się na ochotniczkę. Oboje trafiają na scenę i w momencie gdy Bomba zaczyna swój występ, Ptyś ucieka ze sceny, "zjedzony tremą". Po występie natrafiają na małego nieśmiałego ducha, który ogromnie boi się wystąpień publicznych, ale bardzo chciałby wziąć udział w konkursie talentów. Bomba i Ptyś postanawiają pomóc duchowi przełamać nieśmiałość, ale czy im się to uda? Mały duszek ma ogromny talent, jednakże to od niego samego będzie zależeć, czy uda mu się pokonać strach i nieśmiałość. Jak potoczą się losy trojki bohaterów? I jak przebiegnie konkurs talentów? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z komiksu "Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa".

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po otrzymaniu egzemplarza, to ogromna ilość stron oraz cała masa kolorowych obrazków, które przedstawiają naprawdę śmieszne potworki. I oczywiście te dymki, w których nie ma aż tak wiele tekstu, jednakże przy głębszym zapoznaniu się z historią, są naprawdę proste i stworzone tak aby najmłodsi czytelnicy dokładnie je zrozumieli. Mamy tu genialnie przedstawione emocje, jakimi są strach i nieśmiałość, oraz fantastyczne rozwiązanie jak sobie z nimi poradzić. A wszystko to wplecione w przygodę, która będzie z pewnością niesamowitą historią dla młodego czytelnika. Każdy z bohaterów jest zupełnie rożny i zostało to tu bardzo dobrze ukazane. Bomba jest niezwykle pozytywną i sympatyczną bohaterką i to zostało naprawdę świetnie zobrazowane, jest to wręcz zaraźliwe przez co podczas czytania nieraz sama się uśmiechałam. Kojarzyła mi się ona z takim małym dzieckiem, które jest odważne, a ciekawość świata zdecydowanie wygrywa z rozumem 😂 wiecie, taka bieganina po domu czy po dworze za dzieckiem, które nie zdaje sobie sprawy z tego co może się wydarzyć i wspina się dosłownie wszędzie, a jak mu nie wychodzi to się nie przejmuje i ciśnie dalej, byleby tylko osiągnąć swój cel.

Na końcu komiksu mamy kilka rad dla dziecka, które samo jest nieśmiałe, oraz krótki "tutorial" rysowania, jeśliby nasza pociecha chciała namalować Bombę lub Ptysia, albo inne śmieszne potworki występujące w komiksie. Naprawdę fajna sprawa! Komiks o Bombie i Ptysiu urzekł mnie dodatkowo swoją kolorystyką, nawet moje młodsze dziecko jest ogromnie nim zaciekawione i przy każdej możliwej okazji, przegląda kilkukrotnie całą książkę. Bardzo mnie to cieszy, także obie gorąco Wam polecamy ten komiks o małych odważnych stworkach, pokonujących własne słabości.

Twoje dziecko rozpoczyna przygodę z czytaniem, ale kręci nosem na typowe książki do nauki czytania? Szukasz czegoś ekstra? Dowcipnego, zwariowanego i kolorowego? Z prostym tekstem, ale wciągającą przygodą? Mam dla Ciebie idealną serię! To komiksy dla dzieci w wieku 6-8 lat o nietypowej parze przyjaciół. Tak szalone i oryginalne, że Wasze dzieci nie będą mogły się od nich oderwać!

Bomba i Ptyś to stworki zwane fąflami. Są najlepszymi przyjaciółmi, chociaż nie mogą się bardziej od siebie różnić. Bomba jest pełna energii i entuzjazmu. Zawsze gotowa na szaleństwa i nowe przygody, ma sto pomysłów na minutę. Jej przyjaciel Ptyś, to z kolei spokojny, uroczy stworek, którego serducho wypełnia życzliwość, troska o innych i chęć zdobywania wiedzy.

W trzeciej, najnowszej części serii, para fąfli udaje się na pokaz magicznych sztuczek, gdzie zostają wywołani na scenę przez Wielkiego Fantastika. I tak, jak Bomba jest w swoim żywiole, tak Ptysia zżera okrutna trema i ostatecznie ucieka. Dlatego, gdy spotykają małą zjawę o imieniu Luna, która uwielbia magiczne sztuczki, ale jest zbyt nieśmiała, by występować, Ptyś rozumie jej uczucia. Razem z Bombą postanawiają pomóc swojej nowej przyjaciółce przygotować się do corocznego pokazu talentów w Fąflopolis. Jest tylko jeden problem. Gdy zjawa czuje na sobie wzrok widowni, traci pewność siebie i staje się niewidzialna! Czy Luna zdoła przezwyciężyć swoją nieśmiałość? Jaki plan opracują Bomba i Ptyś? I co wspólnego będzie z tym miał ohydny potwór z nawiedzonego lasu?

Ten przezabawny komiks to jednak nie tylko odlotowa historia. Na końcu książki, dzieci znajdą też proste, ciepłe wskazówki, jak dodać sobie otuchy, gdy czują się onieśmielone lub stremowane. Autor umieścił też instrukcje rysowania Bomby i Ptysia oraz zachętę do stworzenia własnego fąfla.

Czy znacie już sympatyczne fąfle, Bombę i Ptysia? Poznaliśmy ich przy okazji szaleńczej przygody z niesfornymi piratami oraz pewnym jednorożcem. Dziś wracają do nas z kolejną przygodą.

Bomba i Ptyś to dwoje skrajnie różnych przyjaciół. Bomba jest głośna, żywiołowa i rządna przygód. Ptyś natomiast to intelektualista, cichy i spokojny domator. Tym razem Bomba i Ptyś wybierają się na magiczne przestawienie. Bomba także marzy o karierze magiczki, kiedy więc nadarza się ku temu okazja - pędzi ku scenie.

Po niezbyt udanym występie poznają pewną zjawę, która ta jak oni fascynuje się magią, posiada nawet w tym zakresie pewne zdolności. Jest jednak bardzo nieśmiała i nie ma przyjaciół. Ponieważ Ptyś doskonale ją rozumie, ta trójka szybko się zaprzyjaźnia i zaczyna planować wspólny występ w konkursie talentów.

Luna, zjawa, wykazuje się ogromnym talentem do lewitacji, jednak brak pewności siebie sprawia, że nie umie wystąpić przed publicznością. Czy uda się jej pokonać lęk? Czy Bomba i Ptyś znajdą sposób, by pokazać jej jak wiele potrafi osiągnąć?

"Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa" to wesoły i kolorowy komiks, który w prosty i fajny sposób podejmuje temat wiary w siebie. Pomaga przepracować ten temat i zastanowić się nad nim w bezpiecznych domowych warunkach, podczas czytelniczego spotkania z naprawdę miłymi i ciepłymi postaciami. Iga jest nim zachwycona, a i mi ten tom podoba się chyba najbardziej 🙂

Tym razem czeka nas duża dawka magii, a także lekcja wiary w siebie. To 3 tom tej zabawnej opowieści i wciąż tak samo miło się czyta.

Bomba - to jak sama nazwa wskazuje istna Bomba wybuchowa, za to Ptyś jest skromny, lubi się uczyć i brak mu pewności siebie.
Na swojej magicznej drodze spotykają Lunę, małego duszka, bo równie boi się towarzystwa. Gdy jest niepewny lub się boi - staje się niewidzialny.

Czy Bomba i Ptyś pomogą małej Lunie pokonać strach?
Wszystkiego dowiecie się w trzeciej części komiksowych przygód. 🤩

Zapraszam na superodlotowy magiczny komiks!

„Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa” to książka napisana w postaci komiksu, która u nas ostatnio cieszy się dużym powodzeniem. Opowiada ona przygody przyjaciół z ulicy Psotnej 18. Bomba często daje się podnieść energii. Ptyś to bardziej spokojna postać. Życzliwa, troskliwa i lubi się uczyć. Oboje mają wiele przygód, poznają wiele miejsc i przyjaciół.
W tej części udają się na magiczny pokaz Wielkiego Fantastika i tam zanjdują małego misia, którego ktoś zgubił. Jak się później okazuje, pluszak należy do Luny. Ta sympatyczna zjawa zawsze chciała pokazać swoja magiczną sztuczkę. Ma tylko jeden mały problem. Gdy czuje się onieśmielona… znika. Co można zrobić zepsutą różdżką? Jak zakończy się przejażdżka kolejką górską oraz spotkanie ze zbiegłym tygrysem? Przekonacie się sami.
Książka posiada piękne ilustracji, które pobudzają wyobraźnię i pomagają małym czytelnikom zrozumieć z czym zmagają się bohaterowie. Zawiera ciekawe, mądre i zabawną historię, która zachęca również do rozmowy z dzieckiem o nieśmiałości, pokonywaniu swojego strachu i wierze w siebie. Bardzo polubiliśmy bohaterów tej książeczki i na pewno do tego tytułu będziemy wracać nie jeden raz.

W tej części udają się...

• 2023 BiK
  • Komiks
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Lit. dziecięca

Dodaj cytat z książki Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa