The second devil

BeYa
2024-02-06
2024-02-06
Young Adult Romans młodzieżowy

Dojrzewanie, to jeden z najtrudniejszych etapów w życiu. Skąd wiem? Bo sama go dość buntowniczo przechodziłam i gdy czasem zdarza mi się myślami wracać do tego okresu, nadal mam ciężko zrozumieć, co mną wtedy kierowało. Książka "The Second Devil" to drugi tom o diabłach i jest oznaczona znakiem "18+". Uważam, że bardzo słusznie.
"Ona go nie znosi. On chce ją zniszczyć. To nie brzmi jak wstęp do 'Żyli długo i szczęśliwie"
Mayla Anderson po dwuletniej nieobecności powraca do swojego rodzinnego miasteczka i szkoły, co wcale jej nie cieszy. Otóż szkołą rządzą cztery diabły - grupka chłopaków, którzy nie znają zahamowań i nie cofną się przed niczym. Jednym z nich jest Jason Halton - koszmar Mayli z dzieciństwa. Jest jej sąsiadem i jako dziecko miała nadzieję, że się zaprzyjaźnią, jednak on zamiast przyjaźni zaserwował jej wyśmiewanie, prześladowanie, poniżanie. Chłopak zamienił jej życie w piekło a samoocenę zdeptał do poziomu zerowego. Więc, gdy Mayla powraca, chłopak zamierza kontynuować swoją nienawiść. Jawnie jej to okazuje, jednak coś się zmieniło... A najbardziej zmieniła się Mayla. Nie jest już pulchną dziewczyną, ani płoszącą się zwierzyną. A że od nienawiści do miłości, też jest mały krok, to gdy oboje po mału odkrywają między sobą coś więcej, są równie zaskoczeni. Czy Diabeł wciągnie dziewczynę we własne piekło?
Ogólnie cała historia mi się podobała. Oryginalnie ukazana bardzo trudna relacja młodych oraz relacje z rodzicami. Tak jak wspomniałam na początku, dojrzewanie jest bardzo trudne, a bez wsparcia rodziców w tym okresie można mieć niezły bałagan w głowie i w życiu. Mam tylko jedno małe ale - chodzi o język. Jest ogromna ilość wulgaryzmów. Po pewnym czasie mi to przeszkadzało, choć rozumiem, że w całym kontekście młodych i zbuntowanych osób jest to w pewnym stopniu normą.

"Ona go nie znosi. On chce ją zniszczyć. To...

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się że tak skradnie moje serce. Pióro Zuzanny jest cudowne i lekkie. Pochłonęłam tą książkę w jedną noc i serdecznie polecam.

[ współpraca reklamowa]
Hejka kochani! Zapraszam was na nową recenzję książki ,,The second devil” od Zuzanny Kulik.
Więc o czym jest książka? Uczennica Mayla Anders wraca do miasta po dwóch latach nieobecności. Za chwilę wraca do swojej starej szkoły, z której nie ma dobrych wspomnień, a to wszystko przez Jasona Haltona. Jest zmorą jej dzieciństwa, o której dziewczyna nigdy nie zapomniała. Jason planuje zmienić jej życie w piekło, czy mu się to uda?
Na wstępie muszę powiedzieć, że czytałam ,, The first devil” i książka bardzo mi się spodobała, tak samo jak ten tom. Obydwa tomy są świetne!
Więc zacznijmy od naszych bohaterów.
Jason jest zbuntowanym i aroganckim chłopakiem. Ma ciężki charakter. Chłopak wraz ze swoją paczką nie stanowią łatwego towarzystwa, inni uczniowie się ich boją. Na początku książki Jason czasami mnie irytował jednak czym dalej czytamy tym bardziej widzimy skąd bierze się jego zachowanie. Poznajemy jego demony przeszłości i to co kryje pod maską. Bardzo podobała mi się ta przemiana i to jak wszystko powoli się wyjaśniało. Dzięki temu możemy w pełni zrozumieć jego zachowanie i to co nim kierowało.
Mayla za to jest sympatyczną, odważną i uroczą dziewczyną. Dziewczyna dużo przeszła, mimo wszystko stara się być silna i nie poddaje się. Nie boi się ona wyrazić swojego zdania, nie jest już taka jaką kiedyś znał ją Jason, zmieniła się. Bardzo polubiłam jej postać! Jest ona bardzo ciekawą bohaterką, która mimo swoich przejść walczy o swoje i nie poddaje się.
Przejdźmy, więc do relacji naszej dwójki. Zaczęła się ona, gdy byli jeszcze dziećmi. Mogłoby się wydawać, że ich relacja wtedy jeszcze była dobra, nic bardziej mylnego.
Jednak, gdy spotykają się po latach można powiedzieć, że poznają się na nowo, powoli ściągają przed sobą swoje maski. Ich relacja nie jest kolorowa, na początku jest ona bardzo toksyczna, a zachowania Jasona okropne. Jednak czy czas może to zmienić? Czy bohaterowie odkryją się na nowo?
Gwarantuję wam, że nie będziecie nudzić się na historii tej dwójki! Uwielbiam pióro autorki i z całego serca polecam wam tę książkę!
4/5⭐️

[ współpraca reklamowa]

The Second Devil - Zuzanna Kulik
✩✩✩/✩✩✩✩✩
(Wspolpraca z BeYa)
Jakie moje było zdziwienie, kiedy przyszła do mnie paczka, i okazało się, że to drugi tom serii. Dlatego pośpiechem pobiegłem do empika i kupiłem "The first Devil". Czy żałuje? troszeczke. Ale za to drugi tom był odrobine lepszy...
♡︎W drugim tomie poznajemy historie Jasona oraz Mayli. Wraca ona do swojego safe miejsca. Czyli rodzinnego domu który wiąże z nią wiele wspomnień. Chciała ona rozpocząć na nowo semestr w szkole. Ale nie poszło tak gładko, jak myślała. Początek roku wiązał sie z ponownym spodkaniem osób, których nie szczegulnie wielbiła, zwłaszcza Jasona. Jego zachowanie nie było w pożądku do głównej bohaterki. Pomimo iż potem było tego usprawiedliwienie, moim zdaniem nie było one takie, żeby wszystko zrozumieć.
♡ Przeczytałem pierwszy tom, i mogłem tak naprawde tego nie robić, bo książki nie są połączone do siebie że trzeba je czytać.
♡︎Moje odczucia po skończonej lekturze są dziwnie zmieszane. Naprawde nastawiałem się po zapowiedzi że to bedzie ksiazka na 5/5 gwiazdek. ale kiedy zobaczylem ilosc wulgaryzmow w tej ksiazce to zmienilem kompletnie zdanie. ZDECYDOWANIE za dużo ich jest i to nie wpływa na plus - tylko na minus
♡︎Ale za to wątek enemies to lovers został bardzo dobrze odegrany. Autorka wie co ma pisać, żeby z nienawiści do miłości pokochać przez czytelników bohaterów owej książki.
♡︎Styl pisania byłby bardzo dobry, gdyby nie te wulgaryzmy itd. Ale przez te słowa musze uznać, że jest dobry.
♡︎Podsumowanie:
Plusy : ciekawa treść; Dość szybko sie ją czyta
minusy : Bardzo duża ilość wulgarnych słów; niedosyt po książce
♡︎Jednak końcowo daje jej 3/5. Bo jako miłośnik mroczniejszych romansów nie jestem w stanie dać niżej.

The Second Devil - Zuzanna Kulik
✩✩✩/✩✩✩✩✩
(Wspolpraca z BeYa)

•~Recenzja~•
❤️🛐„The Second Devil” - @zkmarey.autor Opis wydawcy📄: Mayla Anders wraca do Silverdale po dwóch latach nieobecności. Za chwilę rozpocznie nowy semestr w starej szkole i wcale się z tego nie cieszy. Ma stąd złe wspomnienia. Nic dziwnego. W końcu to Royal State High School- liceum, którym trzęsie czterech diabelskich uczniów, a jednym z nich jest Jason Halton.

Jason to zmora jej dzieciństwa. Kiedyś marzyła, by był jak starszy brat i najlepszy przyjaciel. Dziś jednak kojarzy się dziewczynie ze wszystkim, co złe. Wspomnienia i intuicja słusznie ją ostrzegają. Jason Halton planuje zamienie życie Mayli Anders w piekło. Tyle że ona także się zmieniła. a jej powrót wywołuje niemałe zamieszanie w szkolnej społeczności. Ocena📝:⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. •. •. •. •. ❤️ W książce „The Second Devil” zakochałam się już od pierwszych rozdziałów ,dosłownie przepłynęłam przez nie jak przez rwącą rzekę🌊 ,Jason skradł moje serce w mgnieniu oka(mimo tego że był zaborczy🤫🧏‍♂️),Mayla natomiast była zagubioną dziewczyną która z dnia na dzień zmieniała się na bardziej pewną siebie .Książka zawiera moje ulubione wątki😻 czyli „fake dating” oraz „enemies to lovers”.W książce przewija się kilka spicy scenek🔥.Czekam na historię kolejnych „diabłów” ,oraz nie będe zdradzać wam więcej szczegółów 🤫.‼️Pamiętajcie także aby nie naśladować zachowań bohaterów‼️. [recenzent]

•~Recenzja~•

Jaskółka i diabeł ...
😊
Czekam na kolejnych diabłów
Aaron i dziewczyna zmarłego bliźniaka albo Maxim i ktoś kto mu utrze nosa
Neee czekam na historię Aarona 😁

Jaskółka i diabeł ...
😊
Czekam na kolejnych diabłów
Aaron i dziewczyna zmarłego bliźniaka albo Maxim i ktoś kto mu utrze nosa
Neee czekam na historię Aarona 😁

Parę miesięcy temu przepadłam dla pierwszej części, czyli “The first devil”. Historia Nathana skradła moje serce, ale Jason... No teraz muszą się dzielić nim po połowie.

Autentycznie koooocham, jak bohaterowie tej książki z rozdziału na rozdział stają się dla siebie bliżsi. Jak widzą swoje błędy, jak dorastają, zmieniają się i widzą swoje paskudne zachowanie (TAK JASON MÓWIĘ O TOBIE).

Mayla i Jason to totalnie przeciwieństwa siebie. Ona - słodka i sympatyczna, on – arogancki i zbuntowany.

Jasona nie bez powodu nazywają diabłem, jest nim w każdym znaczeniu tego słowa. Razem z czwórką swoich przyjaciół stanowią grupę na którą z pewnością balibyście się spojrzeć. Nie zliczę, jak często wywracałam oczami na jego zachowania, jak bardzo chciałam przywalić mu patelnią i rzucić książką. Nie lubiłam go to dość słabe słowa na moje uczucia, co do Jasona na początku książki. Jednak, gdy coraz to mocniej zagłębiałam się w książkę poznawałam jego postać bliżej, jego demony przeszłości, które ciągły się za nim aż do teraz. Pod całą jego maską kryje się masa bólu, którego w życiu doświadczył.

Mayla to bohaterka, która ciągle starała się być silna, co ogromnie w niej podziwiam. Dziewczyna była takim słoneczkiem, urocza, nieproblematyczna, sympatyczna, a mimo to była gnębiona przez swój wygląd. Kochałam to, jak bardzo starała się każdego uratować, nawet diabła, który ranił ją na każdym kroku.

Okej, ale to jak opisana jest ich relacja, po prostu kocham to. Ponowne poznawanie się po latach, odkrywanie swoich prawdziwych twarzy, robienie małych kroków do przodu (czasem dziesięciu w tył, bo to jednak Jason). Totalnie nowe, nieznane dla nich uczucia, niepewna relacja, wyczekiwanie na to, co się stało w przeszłości, dlaczego “Jaskółka”, to wszystko jest tak wspaniałe. No i mój ulubiony zazdrosny Jason, który jest idealnym przykładem “touch her and I’ll kill you”.

Mam nadzieję, że tak samo jak ja nie będziecie w stanie oderwać się od książki i pochłoniecie ją na raz. Styl pisania autorki jest lekki, przyjemny i prosty, dosłownie płynie się przez całą książkę. Klimat tej historii i akcja, która była idealna, nie za wolna i nie za szybka tylko wzmocniła moją miłość do tej książki i pozwoliła mi idealnie poznać bohaterów jak i cały wykreowany świat.

Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o motywach znajdujących się w książce, przez które nie dało się nudzić. Enemies to lovers i fake dating kocha chyba każdy czytelnik.

🐦[Współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya ]
🐦The Second Devil
🐦Zuzanna Kulik
🐦Wydawnictwo BeYa

❤️Kilka Słów O Książce:
Mayla wraca do Silverdale po kiklku latach już pierwszego dnia w nowym semestrze spotyka swojego diabła...

💜Recenzja:
Przeczytałam tę książkę w kilka godzin, w mojej opinii zabrakło tam uczucia między bohaterami, nie było to złe, ale dawało vibe watt pada z 2016. Za dużo używek i ich opisów, gdzie nauczyciele w szkole i w ogóle w jaki sposób zdawali gdy oni cały czas pili i imprezowali, gdzie nauka? Kilka elementów niedopracowanych, lecz jako luźna książka była okej. Chętnie sięgnęła bym po nią drugi raz. Przeszłość obu bohaterów ubogo opisana, a bardzo chętnie bym poznała więcej. Przyjaciele Jasona bardzo mnie irytowali. Z plusów książka wyciągnęła mnie z zastoju i miła bardzo fajny klimat.

2/5⭐️
1/5🌶

🐦[Współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya ]
🐦The Second Devil
🐦Zuzanna Kulik
🐦Wydawnictwo BeYa

❤️Kilka Słów O Książce:

💜Recenzja:

Była to pierwsza książka od tej autorki którą czytałam. Zakochałam się w niej od pierwszych stron.Jason jesteś totalnym słodziakiem dla Mayli.
Książka ta bardzo zachęciła mnie do przeczytania kolejnych tomów.Bohaterowie byli dobrze wykreowani dlatego przyjemnie mi się to czytało.
Książka ma krótkie rozdziały przez co pewnie nie tylko mi się ją szybko czytało.

Jaki jest Twój ulubiony motyw w książkach?📚✨ Dziś chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat książki "The Second Devil" autorstwa Zuzanny Kulik. 📖💬

"The Second Devil" zabiera czytelników w podróż do Silverdale, gdzie główna bohaterka, Mayla Anders, powraca po dwóch latach nieobecności. Rozpoczyna nowy semestr w starej szkole, Royal State High School, której atmosfera jest daleka od przyjaznej. W liceum, którym rządzą czterej diabelscy uczniowie, w tym Jason Halton, Mayla musi zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości.

Z pierwszym tomem miałam styczność już kilka miesięcy temu, i bardzo mi się spodobał. Oczywiście na tej części również się nie zawiodłam! Bohaterzy niesamowicie dobrze wykreowani, dużo emocji towarzyszących podczas lektury.

Jako iż lubie takie wątki i książki, to ta historia jest idealna dla mnie. Od pierwszych stron występuje tutaj wątek enemies to lovers, który uwielbiam. Akcja nie dzieje się za szybko przez co można idealnie wczuć się w historię bohaterów i płynąc między stronami, a pismo autorki jest proste przez co łatwo się tą książkę czyta.

Współpraca z @wydawnictwo.beya

#recenzja #romans #bookstagram

• Aaa
  • Współpraca 2024
  • Mam w papierze
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki The second devil