Pod cukrowym niebem. W nieobecnym śnie

Okładka książki Pod cukrowym niebem. W nieobecnym śnie Seanan McGuire
Okładka książki Pod cukrowym niebem. W nieobecnym śnie
Seanan McGuire Wydawnictwo: Mag Cykl: Wayward Children (tom 3-4) fantasy, science fiction
Wayward Children (tom 3-4)
Mag
2024-02-29
2024-02-29

"w nieobecnym śnie" - do tej pory najlepsza historia z tego świata. Czekam na więcej.

Kolejna część cyklu zbłąkane dzieci. Autorka ma niesamowita wyobraźnię. Każda kolejna opowieść wciąga nas w ten niesamowity świat. Poznajemy loy kolejnych postaci i zżywamy się z nimi. Przezywamy z nimi rzeczy ważne i te bardziej tragiczne. Coś nowego i zaskakującego.

Bardzo dobra książka, choć to w nieobecnym śnie kradnie tutaj całe show. Fantastyczna opowieść, która daje do myślenia.

2062

"Dzieciństwo się kończy, zasady wypierają porywy fantazji.Tornada zabijają ludzi, a nie przenoszą ich do magicznych światów. Gadające lisy są objawem gorączki, a nie wysłannikami oznaczającymi początek wielkiej przygody.

Lecz dzieci, ach dzieci ... One podążają za lisami, otwierają szafy, zaglądają pod mosty. Dzieci wspinają się na mury, wpadają do studni i balansują na krawędzi możliwości, aż czasami - tylko czasami - to co możliwe poddaje się i pokazuje im drogę do domu."

Tym razem mroczna baśń może i pozostaje mroczna, ale to troszkę tak, jakby Barbie wkroczyła do świata mroku 😁 To dotyczy części pierwszej, po której mnie troszkę zemdliło, ale pozytywnie (?)

Druga natomiast - W nieobecnym świecie - wraca do podstaw, co mnie chyba ucieszyło. Jest atmosferka, jest tajemnica, troszkę samotności i duuużo magii. Oraz drzwi, które prowadzą do przeznaczenia...

Zdedydowanie bardziej darknesowa była część 1, co nie znaczy, że lepsza - raczej inaczej klimatyczna.

Świetnie jest czytać wszystkie te opowieści za jednym zamachem.

Czekam na kolejne odsłony, które (mam nadzieję),będą odkrywać kolejne światy za kolejnymi drzwiami...

Mega wielki plus za wyobraźnię!

• Do kupienia
  • Przeczytane 2024