Marriagetoxin #1

2023-11-17
2023-11-17
2024-01-02
Anna Wrzesiak
akcja komedia siły nadprzyrodzone romans zabójcy shounen manga

Okładka książki Marriagetoxin #4 Joumyaku, Mizuki Yoda
Marriagetoxin #4 Joumyaku, Mizuki Yo...
Okładka książki Marriagetoxin #3 Joumyaku, Mizuki Yoda
Marriagetoxin #3 Joumyaku, Mizuki Yo...

Lżejszy tytuł, który łaczy w sobie romans, akcję, walki i moce nadprzyrodzone?
Marriagetoxin to idealny tytuł.

Gero pochodzi z klanu zabójców, a dokładniej "Trucicieli". Za pomocą różnorakich specyfików jest on w stanie uporać się z każdym zleceniem.
W półświatku uważany jest za specjalistę wysokiej rangi.
Gero jest bardzo oddany swojej pracy i ani myśli marnować czas na sprawy sercowe.

Niedługo okazuje się jednak, że rodowi "Trucicieli" grozi przerwanie linii rodzinnej. Potrzebne jest nowe pokolenie.
Gero staje przed trudną decyzją - rodzinę musi założyć on, albo jego siostra. Ona jednak z pewnych względów jest temu przeciwna a Gero wcale nei dziwi jej opór.
Ostatecznie decyduje, że to on poszuka wybranki i weźmie na barki konieczność przedłużenia rodu.

Kompletnie nie wie jednak, jak ma się zabrac do tematu. I tutaj na scenę wkracza Kinosaki - osoba, która staje się jego doradcą do spraw sercowych.
Gero szybko daje jej do zrozumienia, że nie będzie lekko...

Lżejszy tytuł, który łaczy w sobie romans, akcję, walki i moce nadprzyrodzone?
Marriagetoxin to idealny tytuł.

W półświatku uważany jest za specjalistę wysokiej rangi.
Gero jest bardzo oddany swojej pracy i ani myśli marnować czas na...

Komedyjka z elementami akcji. Tytuł, który potrafi dąć przyjemność czytelnikom, którzy poszukują lżejszych pozycji. Świat trucicieli, oszustów i morderstw podlany elementami lgbt+ i komedią.
Jeżeli masz ochotę pooglądać komiks i posłuchać co więcej o nim mówię to zapraszam: https://youtu.be/UUQkeLdncgQ

Pokaż mimo tovideo - opinia

Taka dziwna manga matrymonialno sensacyjna. Czyli jak jest akcja to dynamicznie, szybko i z polotem, a jak jest spokój to można pomyśleć o znalezieniu żony. A nie, czekajcie. To jednak wszystko jednocześnie, na przemian ze specyficznym dowcipem i wyrazista kreską.

Mamy tu na początek dwie główne postaci, ciężko stwierdzić, która jest dziwniejsza. Mamy masę równie pokręconego dowcipu - jednych będzie bawił u innych wywoływał tiki nerwowe z pogranicza klasycznego "what the fu*k?".

Moje wrażenia są średnie, ale zakończenie sprawiło, że daje mandze jeszcze szanse w drugim tomie. Jeśli fabuła pójdzie za mocno w groteskę to ja podziękuję - groteskę lubię ale w innej postaci.

No i tyle. Nie bardzo wiem co mogłabym powiedzieć tutaj nie zdradzając pewnego istotnego "zwrotu akcji" :p

Marriagetoxin to raczej oryginalna manga o poszukiwaniu miłości. Manga osadzona jest we współczesnych czasach i koncentruje się na perypetiach mężczyzny o imieniu Gero. Bohater jest płatnym zabójcą wywodzącym się z rodu ekspertów mordowania za pomocą trucizn. Hikaru Gero jest ekspertem w swojej dziedzinie i należy do elity świata zabójców. Mężczyzna jednak nie jest usatysfakcjonowany swoim życiem. Wynika to z tego, że bohater mangi szuka miłości i pragnie znaleźć partnerkę na resztę życia. Nie idzie mu to jednak zbyt dobrze.

Wszystko zmienia się w chwili gdy Hikaru dostaje zlecenie zabicia pewnej osoby. Przywiązana do krzesła ofiara zaczyna flirtować z bohaterem i wyznaje mu, że przypomina on jej pierwszą miłość. Płatny zabójca zastanawia się, czy to nie szansa na znalezienie drugiej połówki i proponuje Mei Kisaki małżeństwo. Gero jest później w szoku, gdy okazuje się, że Mei to genialny oszust przebierający się raz za kobietę i raz za mężczyznę w zależności od swoich celów. Mei postanawia jednak pomóc bohaterowi w romantycznych podbojach i zostaje jego trenerem. W ten sposób nietypowa para wyrusza na niecodzienną misję znalezienia partnerki dla niezbyt charyzmatycznego płatnego zabójcy. Czy może wyjść z tego coś dobrego?

PAN I PANI GERO

Znajomo to brzmi, nie powiem. Taki w sumie fabularny standard, który ostatnio mamy fajnie podany w „Spy ×Family”, ale… No to typowy plot wzięty z komedii romantycznej i tym razem, chociaż rzecz dzieje się w gangsterskim otoczeniu, bardziej czuje się tu komedię i romans, ale ponieważ to shounen, opowieść akcji i w ogóle, ta jej bardziej dynamiczna, mroczna i sensacyjna strona bynajmniej nie pozostaje zaniedbana. I fajnie to wszystko wychodzi, a że ma w sobie całkiem sporo oldschoolowego looku – a ja taki dziaders, co sobie to cenię – przyjemnie mi się „Marriagetoxin” czytało i dobrze się bawiłem.

Okej. O czym rzecz opowiada? Główny bohater, Hikaru Gero, jest członkiem „Trucicieli”, czyli klanu zabójców z tradycjami. No i wiadomo ktoś taki jak on zbyt normalnego życia nie wiedzie, więc i nie zamierza zakładać rodziny, a tu zonk, bo okazuje się, że ktoś musi, żeby przedłużyć linię swojego klanu. I wychodzi na to, że albo to on znajdzie sobie żonę, albo to jego siostra będzie musiała urodzić dziecko.
Więc Gero zaczyna działać. I wtedy w jego życiu pojawia się Kinosaki, ktoś, kogo chciał zabić, a kto może okazać się bardzo pomocny w tym wszystkim. I co dalej?

PAN I PANI GERO

• Manga