Night Shift

W by Wattpad books
2023-11-14
2023-11-14
1998854744
koszykówka mólksiążkowy biblioteka introvertyk studia sportowiec

współpraca reklamowa
To była naprawdę fajna i przyjemna książka. Od samego początku czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Zatraciłam się w tym świecie, gdzie Kendall z Vincentem tworzą nową historię.Autorka poprzez bardzo lekki i prosty język, ułatwia czytelnikowi przeżycie spokojnego wieczoru z książką w dłoni. Akcja działa się bardzo szybko, ale czy mi to jakoś szczególnie przeszkadzało? Będąc szczera, to nie. Osobiście nie lubię gdy tak się wszystko szybko dzieje, ale tutaj naprawdę nie zwróciłam większej uwagi. Uwielbiam Vincenta, jakby to jest totalnie książkowy mąż!! To jaki on był przesłodki i kochany, to aż samej by się chciało wejść w skórę Kendall.
Relacja jego i dziewczyny ma wzloty i upadki, jak to w codziennym życiu, ale pomimo kilku upadków, byli w stanie razem się podnieść. Czytając śmiałam się, uśmiechałam. Jednak mam wrażenie, że było zbyt dużo spicy scen, jak w tak krótkiej książce. Wszystkie motywy tej książki tworzą przecudowną historie. Książkara&sportowiec, korepetycje, college, he fell first & harder. No proszę was, muszę zachęcać was bardziej do przeczytania tej książki?

współpraca reklamowa

„Night Shift” Annie Crown to książka, której potrzebuje każda książkara! Urocza, ale zarazem bardzo namiętna historia o miłośniczce romansów i kapitanie drużyny koszykarskiej, która podbije Wasze serce.

Kendall Holiday w piątkowe noce pracuje na nocnej zmianie w bibliotece uniwersyteckiej i jest miłośniczką gorących romansów. Pewnego piątkowego wieczoru próg biblioteki przekracza Vincent Knight, który jest kapitanem uniwersyteckiej drużyny koszykówki. Kiedy ich drogi się krzyżują, sprawy zaczynają się komplikować, a Kendall wpada w we własny romans.

„Night shift” to była książka, której bardzo nie mogłam się doczekać i miałam nadzieje, że skradnie moje serce. W końcu to książka o książkarze i sportowcu, czyli moje ulubione klimaty. Miałam do niej wysokie oczekiwania, które jak najbardziej spełniła.
Bohaterowie książki byli naprawdę przyjemni. Bardzo ich polubiłam i od pierwszego ich spotkania czułam, że będzie to namiętny, ale słodki romans. Oboje mieli różne charaktery i przez to ich relacja była idealnie wywarzona. Urocze, ale jednocześnie głupiutka była ich nieporadność, co da się wybaczyć, bo charakter postaci nadrabiał wiele. Nigdy bym się nie spodziewała, że Vincent okaże się taki nieśmiały, bo sądząc po jego statusie sporowca mógłby się wydawać, że będzie bardziej arogancki. Kendall była czarująca i polubiłam jej charakter. Nie będę ukrywać, że oboje skradli moje serce!

Fabuła bardzo mi się podobała, wciągnęłam się w nią od pierwszej do ostatniej strony, a wręcz nie umiałam się oderwać. Wiele razy przyłapałam się na tym, że uśmiechałam się do kartek papieru, a czasem nawet na policzki wkradał mi się rumieniec. Była zabawna, urocza i zarazem namiętna. Podobało mi się to, że była poprowadzona w pierwszej osobie oraz, że rozdziały były idealnie wywarzone (nie za długie nie za krótkie). Słownictwo było lekkie, przez co bardzo dobrze się ją czytało. Ma przeuroczą okładkę (choć środek jest i uroczy i spice). Dodatkowo w środku znajdują się piękne zdobienia przy rozdziałach i drobne ilustracje.

Podsumowując: książka bardzo mi się podobała i z chęcią kiedyś do niej wrócę. Bardzo wpasowała się w mój gust czytelniczy. Relacja bohaterów była naprawdę przyjemna. Fabuła mi się podobała. Cieszę się, że w tej książce nie zabrakło humoru i spice scenek.
Zdecydowanie mogę tę książkę polecić każdemu, kto lubi klimat romansów uniwersyteckich.
Ocena 4/5 *

4/5 ⭐️

Kiedy ktoś mówi uniwersytecki romans sportowy, to tak naprawdę nie musi mówić nic więcej — jestem kupiona. I choć sportu nie było za wiele w tej historii, tak nasz koszykarz absolutnie podbił moje serce! Night Shift okazała się być taką historią, jakiej potrzebowałam. Lekka, przyjemna, ogromnie zabawna, z bohaterką, z którą można się z łatwością utożsamić, bo jest taka jak każda z nas książkar oraz męskim bohaterem, do którego trudno nie wzdychać.

Choć z początku nie byłam pewna, czy Vincent przypadnie mi do gustu, szybko okazało się, że jest wymarzonym facetem. Panie, przygotujcie się na motylki w brzuchu — Vincent stanie się Waszym nowym chłopakiem książkowym!

Wobec Kendall mam bardziej skomplikowane uczucia. Z początku bardzo ją polubiłam. Była relatywna i przez większość czasu czułam z nią bliskość. Lecz jej obsesja by przyrównywać tropy z książek do życiowych sytuacji i wymyślanie niestworzonych sytuacji w swojej głowie, sabotażując siebie i swój związek sprawiły, że ewentualnie straciła trochę w moich oczach. Choć potrafiłam zrozumieć, skąd się to wzięło, i tak przewracałam na nią oczami.

Choć „Night Shift” nie jest niczym odkrywczym, naprawdę dobrze się bawiłam podczas lektury. Pochłonęłam ją niemal na raz przy pierwszej wolnej chwili, przełamując swój zastój czytelniczy. I chociaż nie jest to historia idealna — zdecydowanie za dużo tu braku komunikacji jak na tak krótką książkę, to wciąż dobrze się bawiłam i trudno mi się było oderwać.

4/5 ⭐️

𝑵𝒊𝒈𝒉𝒕 𝑺𝒉𝒊𝒇𝒕 - 𝑨𝒏𝒏𝒊𝒆 𝑪𝒓𝒐𝒘𝒏

,,~Uczyłem się dla ciebie wierszy, bo chciałem móc rozmawiać z tobą o tym co lubisz.~”

Kendall Holiday spędza piqtki dokładnie tam, gdzie chce: na nocnej zmianie w bibliotece uniwersyteckiej, zatapiając się w lekturze goracych romansów. Cisza jest niezawodna i daje jej doskonałą wymówkę, by unikać głośnych, pijackich imprez, na które chodzą jej współlokatorki. Zatracona w swoich ulubionych historiach miłosnych, ukrywa się przed światem.
Wszystko się zmienia, gdy w bibliotece pojawia się przystojny kapitan uniwersyteckiej drużyny koszykarskiej, Vincent Knight. Zjawia się z kontuzjowanym nadgarstkiem, podłym nastrojem i desperacką potrzebą pomocy w znalezieniu poezji na zajęcia, których nienawidzi. Jest wysoki, arogancki i prowokuje Kendall, jak nikt wcześniej.

Nagle dziewczyna wpada prosto we własny romans - ale w prawdziwym życiu trzeba o wiele więcej prawdy niż motywów, aby osiqgnąć swój happy end.

Nie oszukujmy się chyba każdy czekał na historię z książkarą i sportowcem. Byłam bardzo ciekawa tej historii od chwili, w której zobaczyłam jej motywy.

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny przez co książkę pochłonęłam dosłownie na raz. Wykreowanie bohaterów bardzo mi się podobało. Kendall rozmażona ksiązkara chcąca przeżyć romans jak z książki. Vincent popularny sportowiec bojący się, że niesprosta oczekiwaniom wymarzonej dziewczyny.

Mimo tego, że książka jest dość krótka to fabuła została przeprowadzona w idealnym tempie, nic nie działo się za szybko bądź za wolno.

𝑵𝒊𝒈𝒉𝒕 𝑺𝒉𝒊𝒇𝒕 to historia przepełniona uczuciami, pełna komfortu i niesamowitej rozrywki. Jestem przekonana, że historia Kendall i Vincenta nie będzie was nudzić!

Moja ocena to ☆☆☆☆☆/5

[Współpraca reklamowa @wydawnictwo.yana]

𝑵𝒊𝒈𝒉𝒕 𝑺𝒉𝒊𝒇𝒕 - 𝑨𝒏𝒏𝒊𝒆 𝑪𝒓𝒐𝒘𝒏

To jedna z tych pozycji które podczas czytania uważam za idealnie chociaż tak naprawdę nic idealnego w sobie nie mają. Są one taką cudowną odskocznią od rzeczywistości. Ta książka dokładnie taka była. Jeśli w swoim życiu miałabym napisać jakiś romans to byłby on dokładnie taki- to wymarzona książka dla wszystkich nastolatek (i nie nastolatek które jednak w głębi duszy nadal nimi się czują). Książka romantyczna, z przystojnym, przyciagającym zainteresowanie sportowcem i niepewną siebie, wycofaną z życia towarzyskiego dziewczynią -molu książkowym o romantycznym usposobieniu. W jaki sposób chłopak spróbuje dziewczynę zdobyć? Jak będzie ją traktował? Czy ich związek ma szansę na przetrwanie?
Wspaniały debiut literacki P. Crown! Polecam z całego serca! ♥️

#reklama @wydawnictwo.yana

Życie to fabuła? Porozmawiamy.

Coś, co przypadło mi do gustu już od samego początku to przyjazny ton prowadzenia historii. Przez treść się niemal płynie. Bardzo podobały się mi się książkowe nawiązania, których było sporo. Na przykładzie Kendall analizujemy motywy literackie: trudności w komunikacji, zakładu czy pierwszą miłość.

To fabuła poprowadzona opowieściami. Myśląca opowieściami. Wypełniona humorem. Niczym poradnik na stworzenie powieści idealnej. Z bardzo dobrymi dialogami!

Vincent i Kendall to niezła mieszanka. Lubię to, w jaki sposób się poznali i złapali kontakt. Lubię ich interakcje, rozmowy i różnice charakterów. Lubię ich odwagę i dynamikę relacji, delikatną nieporadność i zakłopotanie. Wszystko było takie na miejscu, wyważone. Chwytające za serducho.

Uwielbiam grę słów i porównania, uroczą niezdarność, ale też bojowość w stresie i zawstydzeniu Kendall. Jej myśli, analizy i zakłopotania to coś, co doskonale rozumiem. Jest ksiazkarą kochającą świat literacki.

Vincent to cud chłopak. Koszykarz, kapitan drużyny, ale nie taki przesadnie do przodu, a miły i dbający o bliskich. Cudownie rozumiejący i wyrozumiały.

"– Więc – mówi – imprezujesz w czwartki i niedziele.
– Mhm.
– A w piątki siedzisz za biurkiem i czytasz pørno."

To też romans uniwersytecki, a jednym z ważniejszych miejsc akcji jest biblioteka. Przecież to brzmi, jak marzenie niejednej ksiazkary!

Zrób to dla fabuły, bo każdy zasługuje na szczęśliwe zakończenie.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @wydawnictwo.yana

Życie to fabuła? Porozmawiamy.

To fabuła...

Książkara x koszykarz przecież to brzmi jak fabuła cudownej książki. Uwaga spojler - dokładnie tak było! „Night shift" to książka pełna dobrego humoru, słodyczy, ale i namiętności. Głowni bohaterowie to persony, które skradły moje serce od razu, a ich kreacja jeszcze bardziej. Kendall to moja bratnia dusza. Dosłownie. Podczas czytania zdałam sobie sprawę jak wiele mam z nią wspólnego przez co książka jeszcze bardziej do mnie trafiła. Jest ona tak cudownie uroczą osobą, że czytanie o niej to po prostu przyjemność. Nie jest ona postacią idealną. Popełnia błędy, ale zawsze wyciąga z nich wnioski. I to jest super bo pokazuje nam, że nie ma ludzi idealnych i popełnianie błędów również jest okej. To samo dotyczy Vincenta. Ma on wyrobioną opinie aroganckiego koszykarza, a tak naprawdę jest przekochanym chłopem, który wiadomo również potrafi pokazać swoją „groźniejszą” stronę. To jak traktuje Kendall jest wspaniałe. Pokazuje jej jak piękna i wartościowa jest. Oboje tworzą zgrany duet, w którym również pojawiały się niedopowiedzenia, ale rozwiązywali je szczerą rozmowę. Taka sytuacja została opisana w książce, a ja po przeczytaniu jej autentycznie zostałam oczarowana tym jak przebiegła i zachowaniem głównych. Wysłuchali się nawzajem i wytłumaczyli sobie wszelkie nieścisłości. Bez dramy i wyzwisk. Na spokojnie. Uwielbiam w tej historii to że jest prawdziwa. „Pierwszy raz” głównych bohaterów nie jest wyidealizowany. Pojawiają się podczas niego jakieś śmieszne lub stresujące sytuacje. Bardzo mi się to spodobało bo pokazuje, że nie zawsze wszystko wygląda tak jak w filmach i że gdy coś pójdzie nie tak jak zaplanowaliśmy to nie zawsze oznacza coś złego. Dodatkowo sceny intymne bohaterów choć dość mocne były napisane w bardzo dobry, nieobrzydliwy sposób. Jedyny fakt, który mi osobiście przeszkadza to to, że książka jest po prostu za krótka. O historii Kendall i Vincenta czyta się tak przyjemnie, że z miłą chęcią przeczytałabym jakieś dodatkowe sto stron z ich życia. Trochę brakowało mi również takich sytuacji z ich codziennego życia. Na przykład zwykłego pójścia na zakupy. Pomimo tego wiem, że często będę wracać myślami do tej historii i wiem również, że wielu osobą będę ją polecać.

"Night Shift" to pełna uczuć, zabawna i niesamowicie komfortowa historia. To książka, która wywołuje wiele emocji, taka, w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jest idealna dla każdego, kto kiedykolwiek zwątpił, że zasługuje na szczęście.

Oprócz wielu emocji, znajdziecie tu także świetnie wykreowanych bohaterów, którzy są po prostu prawdziwi. Nikt nie jest wyidealizowany, każdy ma swoje wady i słabsze momenty. Styl pisania autorki jest tak przyjemny, że zanim się obejrzycie będziecie już na epilogu. Główni bohaterowie już od pierwszej strony skradli moje serce. Są pozornie różni, ale tak naprawdę wiele ich łączy. To dwie dobre dusze, które szukają swojego happy endu.

Vincent Knight to świetny materiał na nowego książkowego chłopaka. Na pierwszy rzut oka to pewny siebie i arogancki koszykarz, ale tak naprawdę jest bardzo nieśmiały i wrażliwy. Jak ja dziękuję autorce, że nie jest on takim typowym i stereotypowym sportowcem! To takie słoneczko, które zrobi wszystko, aby osiągnąć choć najmniejszą interakcję z Kendall. Uczył się dla niej wierszy (a początkowo nie lubił i nie rozumiał poezji!),żeby móc rozmawiać z nią o tym, co lubi. No ideał...

Kendall Holiday to książkara chcąca przeżyć romans niczym z książek. To dziewczyna o romantycznej i wrażliwej duszy, która zasługuje na wszystko co najlepsze. W piątkowe wieczory zamiast imprez ze współlokatorkami, wybiera pracę w uniwersyteckiej bibliotece. Trochę widziałam w niej siebie, przez co jej postać na pewno zostanie ze mną na dłużej.

Ich relacja chociaż niespodziewana, to bardzo piękna. Nic nie działo się tu na siłę. Mimo, że książka ma tylko 303 strony, to ani fabuła ani ich uczucia nie pędziły. Wszystko w wykonaniu naszych głównych bohaterów wydawało się bardzo naturalne. Nie zabrakło tutaj także spicy scen, dlatego jeśli planujecie po nią sięgnąć (bardzo do tego zachęcam),to koniecznie sprawdźcie ograniczenie wiekowe.

🎀•współpraca reklamowa•🎀

Książka jest tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać. Rozdziały są idealnie wyważone pod względem długości, a wydarzenia płynnie wynikają jedno z drugiego, dzięki czemu czytelnik nie traci rytmu i nie czuje się zagubiony.

Bohaterowie są naprawdę fascynujący. Choć na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie różni, łączy ich więcej, niż by się mogło wydawać. Z ogromnym zainteresowaniem śledzi się rozwój ich relacji. Kendall to postać, z którą wiele osób może się utożsamić. Jest zapaloną miłośniczką książek, pracującą w bibliotece uniwersyteckiej, a jej pasja do literatury pomaga jej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

Vincent to nietypowy sportowiec, kapitan drużyny koszykarskiej, który wyróżnia się na tle swoich kolegów. Jego bezpośredniość, połączenie poczucia humoru i wrażliwości sprawiają, że łatwo go polubić i przyciąga sympatię czytelników. Jestem pewna, że skradnie Wasze serca.

Równie interesujące są postacie drugoplanowe, zwłaszcza przyjaciółki Kendall. Są one nie tylko wsparciem w trudnych chwilach, ale też potrafią otwarcie powiedzieć jej prawdę, kiedy tego potrzebuje.

Uwielbiam, że motyw książek i poezji przewija się przez całą historię i stanowi jej fundament. To sprawia, że wszyscy miłośnicy literatury poczują się tu jak w domu. Autorka doskonale wplotła te elementy w fabułę, co zachęca do samodzielnego zgłębiania wymienianych dzieł.

Opowieść jest prosta, ale pełna uroku, humoru i wciągających momentów. Czytanie jej było czystą przyjemnością i na pewno będę do niej wracać. To książka, która trafiła na listę moich ulubionych tytułów, do których chętnie będę wracać.

~zaczytanelitery

🎀•współpraca reklamowa•🎀

Dzisiaj wprowadzę Was na nocną zmianę w bibliotece, idealne miejsce dla każdego czytelnika. Cisza, spokój, zapach książek i... przystojny kapitan uniwesyteckiej drużyny koszykówki? Nie tego spodziewała się Kendall. Ten piątkowy wieczór sprawi, że fikcja, o której marzy stanie się rzeczywistością...

"Night shift" Annie Crown zabrało mnie w wir nowych przeżyć. Autorka poprzez bardzo lekki i prosty język wprowadza czytelnika do świata Kendall - naczelnej książkary, która chciałaby doświadczyć tego, o czym czyta. Może to dlatego tak bardzo się z nią utożsamiałam. Może połączyła nas miłość do książek. Potrafiłam wejść do jej umysłu, poczuć to co ona, zrozumieć jej pragnienia. Przy pomocy jej postaci, autorka wprowadzała wiele nawiązań literackich, które z niezwykłym entuzjazmem wyłapywałam i jestem pewna, że nie jednej/jednemu z Was również sprawi to wiele przyjemności. Na jej nocnych zmianach w bibliotece zaczyna pojawiać się Vincent, który dopiero zaczyna swoją przygodę z literaturą i stara się ją zrozumieć. Jest to wyjątkowy bohater. Pełny ciepła i miłości. Autorka stworzyła po prostu ideał mężczyzny. Lgnęłam do niego. Czekałam aż znowu się pojawi a po zakończeniu lektury, długo nie mogłam o nim zapomnieć. Relacja jego i Kendall ma swoje wzloty i upadki, jest naturalna. Bohaterowie mają problemy z komunikacją. Jest to powszechny problem, a oni są przykładem, jak z nim walczyć. Pokazują, że najważniejsza jest rozmowa i odrobina zaufania.
Ich przygody od samego początku mnie zaintrygowały. Przez całą książkę przewracałam w zniecierpliwieniu strony, zastanawiając się, co się zaraz wydarzy. Muszę przyznać, że się wciągnęłam. Całą książkę pokonałam w niezwykle szybkim dla mnie tempie. Wyciągnęła mnie z zastoju czytelniczego. Czytając uśmiechałam się, śmiałam się a nawet byłam na skraju wzruszenia. Były także spicy sceny, które przyprawiały o rumieńce. I tak aż do samego zakończenia, które było idealnym podsumowaniem całej historii.

"Night shift" to książka, w której każda czytelniczka (bądź każdy czytelnik) znajdzie cząstkę siebie i swoje miejsce komfortu. I znajdzie też nowego fikcyjnego męża. Zapraszam na nocną zmianę, mam nadzieję, że się pojawicie.

"Night shift" Annie Crown zabrało mnie w wir nowych przeżyć. Autorka...

• Po angielsku
  • Do kupienia