Ostatnie zlecenie

Piotr Adamowicz Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo kryminał, sensacja, thriller
HARDE Wydawnictwo
2023-10-18
2023-10-18

O samej książce jeszcze nie napiszę, bo jestem w trakcie słuchania audiobooka. Niestety, albo lektor Tomasz Błasiak ostatnio czytał bajki dzieciom, albo realizator źle nagrał, bo czytanie jest wolne i rozwlekłe. Dopiero po przyspieszeniu audiobooka o 30% daje się słuchać.

solidny debiut - porządna rozrywka. Trochę za dużo porównań, które czasem wybijają z rytmu ale za to wiele z nich zabawnych, rekompensujących przystanki w akcji. Polecam i czekam na kolejne książki autora :)

Ostatnie zlecenie" autorstwa Piotra Adamowicza to doskonała powieść sensacyjna, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Główny bohater, Feliks Nero, to postać, która nieustannie zaskakuje czytelnika swoim sprytem i odwagą.

Akcja książki toczy się szybko i dynamicznie, nie dając ani chwili wytchnienia. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg i niebezpieczeństw, "Ostatnie zlecenie" z pewnością przypadnie do gustu fanom Agent 007.

Piotr Adamowicz doskonale ukazuje swoje umiejętności pisarskie, kreując barwne postaci i wprowadzając czytelnika w świat pełen tajemnic i szpiegowskich zagadek. Jego styl pisania jest lekki, ale zarazem pełen emocji, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Jednym z największych atutów tej książki jest również wiarygodnie przedstawiony świat szpiegów i agentów. Autor zadbał o szczegóły, co sprawia, że czytelnik odnosi wrażenie, jakby sam brał udział w niebezpiecznych misjach.

"Ostatnie zlecenie" to powieść, która dostarcza nie tylko doskonałej rozrywki, ale również przemyśleń na temat moralności, lojalności i poświęcenia. To historia, która porusza i inspiruje.

Podsumowując, "Ostatnie zlecenie" to powieść sensacyjna pełna akcji, tajemnic i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Piotr Adamowicz stworzył postać Feliksa Nero, którą pokochają fani Agent 007. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom sensacji i doskonałej rozrywki literackiej!

To co zwraca uwagę już od pierwszych stron książki, to niezwykle barwny język, którym posługuje się autor. Porównania i humor są na tyle ciekawe i zabawne, że niektóre zanotowałam sobie na później - wykorzystam w przyszłości, będę raczyć nimi znajomych podczas bardziej drętwych spotkań ;). Bardzo spodobał mi się pomysł osadzenia postaci Feliksa Nero w polskich realiach przy jednoczesnym zastosowaniu akcentów włoskich. To czyni książkę bardziej interesującą - myślę, że śmiało na jej podstawie można by nakręcić film o przygodach polskiego "Jamesa Bonda" - byleby tylko znalazł się dobry reżyser i budżet na efekty specjalne.
Co do uwag, to pytanie, które pojawiło już przy pierwszych rozdziałach książki, brzmiało - czy ten kwiecisty język i naprawdę bardzo długie (a jednocześnie bardzo zabawne) porównania obronią fabułę książki? Osobiście mnie bardziej ujął humor książki i pomysł na wykreowanie postaci Feliksa niż jego poczynania czy polsko-włosko-greckie rozterki.
Niemniej myślę, że sięgnę po kolejną sensacyjną książkę tego autora. Dodam, że byłabym ciekawa jak ten styl literacki wypadłby w innego typu powieściach.

Słuchałam tę książkę z zaciekawieniem i przynością. Początek jak początek, zapoznanie się z bohaterami, trochę musiałam się spiąć żeby zapamiętać ale nie potrzebnie bo później akcja rozwija się czytelnie.
Bardzo bogaty język, dużo wyszukanego humoru. Bardzo przyjemnie się słucha.
Ostatnio spędziłam kilkaset godzin na słuchaniu Remigiusza Mroza oraz Kena Folletta i powiem że ta książka nie odbiegała językiem i fabułą aczkolwiek trudno porównywać tego autora do takich nazwisk.
Szkoda, że to dopiero pierwsza książka tego autora ale wszystko przed nim. Czekam na następne.
Polecam gorąco.

Bardzo bogaty język, dużo wyszukanego humoru. Bardzo przyjemnie się słucha.

No super. Bardzo mi się podoba. Autorowi skutecznie udało się wciągnąć w świat głównego bohatera. Duży plus za znajome miejsca w Warszawie, które kojarzę. Bardzo imponujący i barwny język z dużą swobodą wypowiedzi i prowadzenia historii. Książka pozwala na oderwanie się od rzeczywistości, dreszcz emocji a zarazem chwile relaksu, warto zauważyć w tym miejscu "dobrą robotę" lektora. Niewątpliwie wartością dodaną jest komediowy sznyt powieści, który utrzymuje pozytywne przeżycia i lekką dawkę humoru, co nie jest takie oczywiste przy tego typu powieściach sensacyjnych. Aż trudno uwierzyć, że to debiut. Proszę o kolejną część. Polecam

Całkiem niezła powieść sensacyjna. Dość dynamiczna akcja, nieco zbyt zapętlona intryga i niespotykanie barwny język, bardzo kwiecisty, wręcz barokowy. Bawił mnie i tworzył komediowy nastrój.

• * Legimi - do odsłuchania
  • Kindle
  • Kryminał, sensacja
  • Biblioteka!

Dodaj cytat z książki Ostatnie zlecenie