Gorzkie pragnienie

Okładka książki Gorzkie pragnienie Mia Knight
Okładka książki Gorzkie pragnienie
Mia Knight Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Singed (tom 1) Seria: Niezwykłe Zagraniczne literatura obyczajowa, romans
Singed (tom 1)
2019-04-16
Ewelina Gałdecka
18+ Dark romance

#reklama
Dziś zapraszam was na moją opinię na temat książki Gorzkie pragnienie od Mia Knight i Wydawnictwo NieZwykłe Zagraniczne.

Jasmine Hennessy w najczarniejszych snach nie przypuszczałaby, że stanie oko w oko ze swoim byłym mężem w ciemnym korytarzu w szpitalu w czasie wielkiej zamieci. Ale tak się właśnie wydarzyło.
Natychmiast wróciły do niej wspomnienia, to, jak na nią działał, jak tylko on potrafił kompletnie nią zawładnąć. Teraz był inny, jeszcze bardziej mroczny, ubrany w drogi garnitur. Niemal budził w niej strach.
Teraz Roth planuje zemścić się na tych, którzy go zniszczyli i ma zamiar wciągnąć w to Jasmine. Czy kobieta wytrzyma pozostanie blisko człowieka, którego pragnie z całych sił i nienawidzi jednocześnie?

Namiętność. Skomplikowane relacje i sekrety tak mroczne, że...Sami się domyślcie.

Gorzkie pragnienie to totalnie nieprzewidywana historia z zakończeniem tak zaskakującym i wbijającym w fotel, że aż brak słów.
A Roth?
Łoooo panie.
Gorący jak piekło.
Mroczny.
A jednocześnie zimny jak lód.
Mężczyzna, którego nie da się rozgryźć.
Nie można go jednoznacznie sklasyfikować jako dobrego bądź jako złego. Noooo nie.
Bo właśnie taki jest główny bohater tej historii.
Niejednoznaczny.
Nieprzewidywalny.
Tajemniczy.

Jasmine natomiast rozszyfrujemy od razu.
To ,,dobra" bohaterka, która...A co ja wam będę pisać.
Jeżeli jakimś cudem nie czytaliście jeszcze tej książki, to koniecznie musicie to nadrobić.
I poznać Rotha i Jasmine.

Pamiętam, że podchodziłam do tej książki jak pies do jeża.
Dosyć długo się za nią zabierałam.
A teraz mega żałuję, że zrobiłam to tak późno.
Ponieważ ta książka to SZTOS. ZŁOTO.
Bosze. Już dawno książka w takich klimatach nie wciągnęła mnie tak bardzo.
Dosłownie ta historia wciągnęła mnie pomiędzy swoje strony. I nie wypuściła z objęć, póki nie przeczytałam ostatniego słowa.
A dodając do tego narrację w mojej ukochanej trzeciej osobie. To mamy miód malina.

I pomimo tego, iż można zarzucić tej historii, że jest destrukcyjna, to podbiła ona moje serce.
I czekam na drugi tom jak dziecko na gwiazdkę.

Czy polecam?
Tak, tak, tak.
Koniecznie musicie przeczytać tę powieść. Nawet się nad tym nie zastanawiajcie.
A książkę znajdziecie min na Legimi

#reklama

Natychmiast wróciły do niej wspomnienia, to, jak na...

Świetna książka! Oderwać się nie mogłam. Szkoda, że historia podzielona na dwie części :( nienawidzę czekać!

Jasmine w najczarniejszych snach nie przypuszczałaby, że stanie oko w oko ze swoim byłym mężem w ciemnym korytarzu w szpitalu. Ale tak się właśnie wydarzyło. Natychmiast wróciły do niej wspomnienia, to, jak na nią działał, jak tylko on potrafił kompletnie nią zawładnąć. Pięć długich lat minęło, od kiedy widzieli się po raz ostatni, od kiedy Jasmine udało się wyrwać z tego świata, w którym pieniądze są jedyną władzą, a ludzie są gotowi zabić, jeżeli to pozwoli ukryć ich brudne sekrety. Teraz Roth planuje zemścić się na tych, którzy go zniszczyli i ma zamiar wciągnąć w to Jasmine. Czy kobieta wytrzyma u jego boku? Co się wydarzy?

Byłam bardzo ciekawa historii, jednak po przeczytaniu mogę powiedzieć ze mam względem niej mieszane uczucia. Z jednej strony mi się podobała, a z drugiej cos mi nie pasowało w niej. Jest to moja pierwsza książka jaka przeczytałam spod pióra autorki, przez co tak naprawdę nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Ale bardzo zainteresował mnie opis oraz motywy książki. Początkowo historia wcale mnie nie wciągnęła, czytałam ją i zastanawiałam się momentami o co chodzi, bo miałam wrażenie że coś mi mocno umyka. Jednak im dalej brnęłam tym wszystko powoli zaczynało nabierać sensu. Zabrakło mi w niej kilku momentów z ich przeszłości, ale przede wszystkim jak wyglądał ich związek przed rozstaniem, mimo iż cofnęliśmy się kilka razy wstecz to tego elementu bardzo mi brakowało. Liczę na to że poznamy go w następnym tomie. Bohaterowie zostali wykrowani ciekawie. Jasmine, to młoda kobieta o wielu twarzach, która już raz była żoną Rotha, ich rozstanie miało być dla niej czymś dobrym. Jednak jedno przypadkowe spotkanie w szpitalu zmienia wszystko, musi znowu stawić czoła byłemu mężowi. Jej postać momentami bardzo lubiłam, dopóki nie robiła głupoty za którą miałam ochotę nią potrząsnąć. Roth, to bardzo skompilowany mężczyzna, jego działanie oraz zachowanie nie raz wyprowadzało mnie z równowagi, miałam ogromną ochotę nim porządnie potrząsnąć. I przyznam szczerze że mimo iż jego kreacja jest ciekawa to nie polubiłam go ani trochę. Ich relacja jest bardzo skomplikowana oraz burzliwa. Szczerze to oprócz pożądania nie wyczułam pomiędzy nimi uczuć czy chemii. Jeżeli lubicie pikantne historie z ciekawie wykreowanymi bohaterami to jak najbardziej polecam!

Moja ocena 5.5/10⭐️

To historia, która przenosi czytelnika w świat skomplikowanych relacji, mrocznych sekretów i namiętności. Autorka zgrabnie operuje napięciem między głównymi bohaterami, tworząc historię, której pełne zawirowań tło sprawia, że z jednej strony trudno oderwać się od lektury, a z drugiej - ciężko się z nią identyfikować.

Jasmine Hennessy, bohaterka z przeszłością pełną bólu i zranień, niespodziewanie spotyka swojego byłego męża, Rotha, w nieoczekiwanym miejscu i czasie. Wraz z tym spotkaniem powracają wspomnienia z ich burzliwego związku, co dodaje dramatyzmu fabule. Roth jawi się jako postać pełna mroku i zemsty, co buduje atmosferę tajemniczości i niepewności.

Relacja między Jasmine a Rothem jest skomplikowana, a napięcie między nimi intensywne. Jednakże, mimo tego, trudno znaleźć w tej historii element, który zachęcałby do wspierania i kibicowania tym postaciom. Ich toksyczny związek oraz destrukcyjne skłonności sprawiają, że jako czytelnik trudno znaleźć powód, aby życzyć im szczęścia.

Pomimo starannego układania fabuły, niektóre wątki mogą wydawać się przewidywalne, a tempo narracji czasem nieco wolniejsze niż oczekiwane. Czytelnikowi może brakować głębszego rozwinięcia postaci, szczególnie jeśli chodzi o motywacje i ewolucję emocjonalną bohaterów.

To powieść dla tych, którzy szukają dramatycznych romansów, ale równocześnie muszą być gotowi na zanurzenie się w świecie pełnym konfliktów, namiętności i zemsty. Jednakże, dla tych, którzy oczekują bardziej pozytywnego tonu czy kierunku w relacjach miłosnych, ta historia może okazać się trudna do zaakceptowania.

Jasmine Hennessy, bohaterka z przeszłością pełną bólu i...

Powiem szczerze, że na początku nie sądziłam, że ta książka aż tak bardzo mi się spodoba jednak im więcej przeczytałam tym bardziej uzależniłam się od tej historii i od bohaterów!

To historia całkowicie nieprzewidywalna, pełna napięcia, emocji i zwrotów akcji które przyprawiają o zawrót głowy.
Nie wspomnę co zrobiło ze mną zakończenie.. Przecież to grzech tak kończyć książkę, a do tego jeszcze trzeba czekać na drugi tom 🤯

Roth to bohater, który powinien wzbudzać nienawiść, ale jego aura, zawziętość i pewność siebie sprawiła, że całkowicie traciłam głowę. Nie dziwię się Jasmine, że nie mogła się od niego uwalniać i tak łatwo wpadła w jego sidła, ponieważ jest jego całkowitym przeciwieństwem.

Cóż książka „Gorzkie pragnienie” to nie delikatny romans, a bardzo ale to bardzooo gorąca powieść, pełna uniesień, tajemnic i intryg. Jeśli lubicie takie książki to musicie po nią sięgnąć! Ja bardzo was do tego zachęcam ❤️‍🔥

Zakup prywatny

Nie wspomnę co zrobiło ze mną zakończenie.. Przecież to grzech tak kończyć...

▪️Tytuł: Gorzkie pragnienie. Tom 1
▪️Seria: Singed
▪️Autor: Mia Knight @authormiaknight
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 16.11.2023 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Pięć lat minęło, od kiedy widzieli się po raz ostatni, od kiedy Jasmine udało się wyrwać ze świata, w którym pieniądze są jedyną władzą, a ludzie są gotowi zabić, jeżeli to pozwoli ukryć ich brudne sekrety. Kobieta w najczarniejszych snach nie przypuszczałaby, że ponownie stanie oko w oko ze swoim byłym mężem. Czy wytrzyma pozostanie blisko człowieka, którego pragnie z całych sił i nienawidzi jednocześnie? Zwłaszcza, że Roth planuje zemścić się na tych, którzy go zniszczyli i ma zamiar wciągnąć w to Jasmine...

"Gorzkie pragnienie" czyli pierwsza część serii Singed i zarazem książka totalnie zaskakująca i nieprzewidywalna po której zakończeniu mamy ochotę krzyczeć w niebogłosy i wymóc na wydawnictwie aby w tempie wręcz natychmiastowym wydano kontynuację...🤣🫣

To co w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl patrząc na tę powieść to tajemnice. Tajemnice i sekrety, sekrety i tajemnice. Bohaterowie mają ze sobą nieco pogmatwane relacje przez, które ta historia będzie wydawać się Wam bardziej zawiła i nieoczywista.

Zostaniemy wciągnięci w świat ludzi majętnych, którzy bez mrugnięcia okiem są w stanie nawet oddać duszę diabłu za poszerzenie swoich wpływów i fortuny. Jednak cena za to będzie wysoka... Czy okaże się, że będzie warto? 🤔

Mia Knight stworzyła genialną, nie sztampową historię, którą jako czytelniczki nie mogłyśmy się nasycić. Mroczna aura bohatera, który potrafi być zimny jak lód a za chwilę gorętszy niż samo piekło przyciąga nas niczym ćmy do światła 😍 Roth jest niczym diabeł w ludzkiej skórze. Pozbawiony zahamowań, chłodno kalkulujący, potrafiący czekać latami aż zada cios przeciwnikowi. Gdy to się jednak stanie jest on perfekcyjny i chciałoby się rzec gdyby chodziło o żywą istotę, że śmiertelny... Jasmine jest natomiast jego przeciwieństwem. Empatyczna, z dobrym sercem i duszą, która pragnie aby ktoś się nią zaopiekował. I choć potrafi zebrać się w sobie i z pełną determinacją walczyć o siebie i bliskich w starciu z kimś takim jak Roth może nie mieć szans. No... Chyba, że odkryje coś co da jej przewagę? 🤔

Powyższa książka to bardzo niegrzeczna i gorąca historia dwojga bohaterów którzy będą dążyć do zrealizowania postawionych sobie celów. Jakie one będą? I co nimi będzie kierowało? O tym przekonajcie się sami 😎 my polecamy ogromnie 😍 #mustread #musthave

@wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Gorzkie pragnienie. Tom 1
▪️Seria: Singed
▪️Autor: Mia Knight @authormiaknight
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 16.11.2023 r.
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Nie wiem, co w ostatnim czasie jest ze mną nie tak, ale strasznie ciężko mnie zadowolić. Każda książka.
Którą trafia w moje ręce ma w sobie coś, co działa mi na nerwy.

W przypadku książki pt.” Gorzkie pragnienia” była to nie tylko kreacja głównych bohaterów — Jasmine i Rothem, ale także relacja pomiędzy nimi. Nie oszukujmy się, ale była destrukcyjna i toksyczna. Najbardziej drażniło mnie to, że nie umiałam „odczytać” jego emocji. Był zimny, bezwzględny, uparty i drażniący. Jasmine natomiast była jak dla mnie zbyt uległa. Niby kreowana była na silną, aczkolwiek według mnie brakowało jej tego przyszłościowego pazura.

Niektóre wątki nie zostały zamknięte, przez co nagromadziło mi się w głowie kilka pytań i liczę, że w kolejnej części zostaną one rozwinięte.

Podobał mi się, natomiast pomysł na fabułę. Motyw drugiej szansy, byłe małżeństwo — uwielbiam się z tym spotykać w książkach i w sumie byłam mimo wszystko ciekawa jak autorka pociągnie całą historię. No i coś, co sprawiło, że nie rzuciłam tej książki w kąt — główna bohaterka jest autorką. Bardzo fajnie czytało się to czytało.

Autorka ma bardzo fajny styl i lekkie pióro. Mimo tych moich „ale” książkę czytało się bardzo fajnie i przede wszystkim szybko. Choć uważam, że część opisów była zbędna.

„Gorzkie pragnienia” to książka, która wywołała w mojej głowie chaos. Wydaje mi się też, że wpadła w moje ręce w złym czasie, dlatego odebrałam ją tak jak odebrałam i tyle rzeczy mnie drażniło. Aczkolwiek nie jest to zła książka, po przeanalizowaniu i przemyśleniu kilku kwestii doszłam do wniosku, że była w porządku, ale nie na tyle by zawrócić mi w głowie.

Książka zawiera sceny mocne sceny erotyczne, więc skierowana jest dla dorosłych czytelników.

Którą trafia w moje ręce ma w sobie coś, co działa mi na nerwy.

🌺 Recenzja 🌺

Jasmine Hennessy nie podejrzewała, że jeszcze kiedyś znajdzie się tak blisko swojego byłego męża, a jednak ma to miejsce. Minęło pięć lat od ich ostatniego spotkania, a on nadal wyzwala w niej emocje jak nikt inny. Teraz James Roth zamierza ją wciągnąć do swojej gry, w której planuje zemścić się na innych, którzy go zniszczyli.

„Gorzkie pragnienie” to pierwszy tom z serii „Signed”. Rodzina Jasmine ma dość wysoki status społeczny, ale ona własną pracą doszła do pewnych rzeczy. Świetnie poradziła sobie sama w życiu i nie może narzekać na brak pieniędzy, bo jej sekret a jednocześnie pasja pozwalają jej na wystarczająco dużo. Jest wartościową osobą, ale niestety niektórzy dalej postrzegają ją jedynie przez pryzmat jej nazwiska. Można powiedzieć, że raczej twardo stąpa po ziemi, ale kiedy jest mowa o jej byłym mężu, już nie jest taka konsekwentna. James podobnie jak jego była partnerka, doszedł sam, do tego, co teraz może nazywać swoim. Z niczego osiągnął wszystko. Dzięki całej swojej drodze, nauczył się jak być bezwzględnym oraz obojętnym na pewne sprawy i ludzi. Ciężko go rozgryźć, czy przewidzieć, co siedzi w jego głowie, a w szczególności jakie ma zamiary wobec Hennessy. Jasmine i Roth to para, która się odpycha, jednocześnie pragnąc być przy sobie. Oboje pod względem tej drugiej osoby mają bardzo sprzeczne emocje, ponieważ ciągle się one zmieniają i tak naprawdę granice między nimi się zacierają.

Ostatnio trafiam na naprawdę świetne książki i ta z pewnością się do nich zalicza. Wciągająca, intrygująca i emocjonująca – te przymiotniki, jako pierwsze nasuwają mi się na myśl, kiedy słyszę ten tytuł. Tajemniczość jaka bije z tej historii, a głównie z Rotha jest bardzo uzależniająca. Chciałam poznać, co kryje się za ich wspólną przeszłością i co przyniesie dla nich teraźniejszość, bo z taką dwójką jak ta, wszystko jest możliwe. Autorka ciągle podsycała moją ciekawość i apetyt na więcej, ale to i tak koniec prawdziwie mnie zaskoczył. Gdzieś tam się spodziewałam, że będzie on z przytupem, ale tak bardzo byłam zafascynowana tą książką, że nawet nie wiem kiedy, doszłam do wielkiego finału. Dlatego też już się nie mogę doczekać, aż w moich rękach znajdzie się kolejny tom.

🌺 Recenzja 🌺

„Gorzkie pragnienie” to...

To historia, która przenosi czytelnika w świat skomplikowanych relacji, mrocznych sekretów i namiętności. Autor, poprzez sugestywne opisy, wplątuje czytelnika w atmosferę niepewności i tajemnicy, kiedy bohaterowie stają oko w oko w szpitalnym korytarzu podczas wielkiej zamieci. Wznowienie relacji między Jasmine a Rothem budzi w niej zarówno dawne uczucia, jak i nowe obawy. Narracja skupia się na napięciu między pragnieniem a nienawiścią, co nadaje opowieści dynamiczny charakter.

Od czego by tu zacząć hmmm

Na pewno książka nie jest sztampowa. Jednak rzadko zdarza się, żeby bohaterowie byli byłymi małżonkami. Myślę, że to jest dość odświeżające i na plus dla tej pozycji. Z drugiej strony może trochę denerwować to, że jesteśmy rzuceni w środek jakiejś historii, którą poznajemy bardzo, bardzo wolno (i nadal nie wszystko).

Co do bohaterów. Mam wrażenie, że Jasmine jest typem ofiary i cierpiętnicy, która zrobi wszystko dla innych, nawet jeśli oni niekoniecznie na to zasługują. W młodości źle traktowana przez ojca i przyrodnie siostry, nagle im wszystko wybacza i chce im pomóc. Tak, jakby w ten sposób chciała zasłużyć na ich miłość i uznanie. Do tego jest chyba lekomanką, bo ilość razy, kiedy sięga po aspirynę jest trochę niepokojąca. Jest na pewno podatna na manipulacje i mam wrażenie, że każda osoba z jej otoczenia jej to robi.
Roth, jej były mąż z kolei nie jest raczej typem romantycznego bohatera. Zależy mu przede wszystkim na pieniądzach, a także na zemście. Ma przebłyski człowieczeństwa i uroku, ale to wszystko ginie przy innych jego zachowaniach. Nie sądzę, żeby jego związek z Jasmine był zdrowy. Do tego ma jakąś tajemnicę, której usilnie strzeże i zrobi wszystko, żeby Jasmine się o niej nie dowiedziała. Zapewne ma jakieś zaburzenia na tle psychicznym, ale pewnie dowiemy się w drugiej części.

Jeśli chodzi o samą książkę, to ma trochę przestojów, ale nawet całkiem dobrze się czyta. Jest dużo seksów (i to nawet dość szybko, ale w końcu bohaterowie nie znają się 5 minut, więc jest to jakieś usprawiedliwienie),więc jak ktoś nie lubi, to raczej radzę ją ominąć.

Jeśli wydawnictwo zdecyduje się na drugą część, to pewnie po nią sięgnę z czystej ciekawości :)

Moja ocena to 6/10 (ale to głównie dlatego, że generalnie mam problem z książkami, gdzie relacja bohaterów nie jest zbyt zdrowa, oczywiście według moich standardów).

Od czego by tu zacząć hmmm

Co do bohaterów. Mam...